Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Infolinia

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie Infolinia

    Mieliście może takie doświadczenia z infolinią Alfa Romeo, że jak sprawa jest dla was załatwiana pozytywnie to potem proszą was o udział w ankiecie , a jeśli coś jest nie tak, to wtedy ankiety nie ma? Ja miałem ostatnio taką sytuacje, ale sprawa się trochę skomplikowała, bo jednego dnia dwa razy tam dzwoniłem w różnych sprawach; raz w sprawie naprawy gwarancyjnej, której nie uznali a potem z pytaniem o autoryzowane serwisy w stolicy- na to drugie przyszła wyczerpująca odpowiedz. Potem przyszła ankieta, ale sądziłem że dotyczy tej pierwszej sprawy- więc szczerze im tam napisałem jak to oceniam i co o tym myślę, - chyba ich zaskoczyłem , bo poprosili o zgodę na dodatkowe kontakty celem udzielenia informacji.

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,619

    Domyślnie

    Dzwoniłem kiedyś ze dwa razy w sprawie jakiejś aktualizacji, żeby w przedliftach się AA wyświetlało na całym ekranie, ale nie było żadnej ankiety. No ale to było jakieś 3 lata temu. No i co Ci powiedzieli z tymi oponami i zbieżnością?

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    Mieliście może takie doświadczenia z infolinią Alfa Romeo, że jak sprawa jest dla was załatwiana pozytywnie to potem proszą was o udział w ankiecie , a jeśli coś jest nie tak, to wtedy ankiety nie ma? Ja miałem ostatnio taką sytuacje, ale sprawa się trochę skomplikowała, bo jednego dnia dwa razy tam dzwoniłem w różnych sprawach; raz w sprawie naprawy gwarancyjnej, której nie uznali a potem z pytaniem o autoryzowane serwisy w stolicy- na to drugie przyszła wyczerpująca odpowiedz. Potem przyszła ankieta, ale sądziłem że dotyczy tej pierwszej sprawy- więc szczerze im tam napisałem jak to oceniam i co o tym myślę, - chyba ich zaskoczyłem , bo poprosili o zgodę na dodatkowe kontakty celem udzielenia informacji.
    Ankiety są wysyłane przez centralę na prośbę ASO po wizycie klienta w serwisie. ASO poprosi centralę o ankietę, gdy spodziewa się dobrej opinii klienta po jego wizycie. Tylko tyle i aż tyle w temacie ankiet
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Ja jednak nie byłem w serwisie, moje auto tam dotarło beze mnie, naprawa jeszcze trwa. Rozmawiałem tylko i infolinia i dostałem ankietę- przyszła mailem, dotyczyła infolinii.
    Ostatnie stanowisko ASO i infolinii- mam sam płacic za wszystko, wadliwa zbieżność nie jest objeta gwarancją.

  5. #5
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,296

    Domyślnie

    Czyli pomierzyli i zbieżność winna ? - bardzo rozjechana była ? podali ile i w którą stronę - zbieznie/rozbieznie w stosunku do zalecanej (i jaka ta zalecana jest?)
    Jak sam nie przywaliłeś nigdzie to może ktoś przed wydaniem auta się ktoś "zabawial" jak to w polmozbytach z fiatami robili. Albo z fabryki tak wyszła?. Jedno i drugie dobrze o marce nie swiadczy .
    (btw jak od uderzenia to drązki / drążek zgięty powinien byc - to powinno być widać (no i do wymiany drążek) bo jak inaczej tam się może zmienić zbieżność od uderzenia? Na zgiętym pokręcą żeby było na maszynę ok to znów wróci problem, nie mówiąc o bezpieczeństwie.

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    Ostatnie stanowisko ASO i infolinii- mam sam płacic za wszystko, wadliwa zbieżność nie jest objeta gwarancją.
    Miałem to samo 20 lat temu przy mojej pierwszej Alfie - po jednym sezonie opony zeżarte od wewnątrz. Pojechałem do ASO na sprawdzenie zbieżności. Trochę podregulowali choć mechanik stwierdził, że nawet bez regulacji zbieżność mieściła się akceptowalnym zakresie. Gdy zażądałem wymiany zniszczonych opon na gwarancji, to usłyszałem od kierownika ASO, że mogłem ustawić zbieżność od razu po zakupie. Usłyszał ode mnie kilka nieparlamentarnych słów i od tej pory ASO w Katowicach nie zarobiło ode mnie ani złotówki. Zamiast wydawać kasę na prawnika kupiłem nowy komplet opon pojechałem do serwisu specjalizującego się w ustawianiu zbieżności i problem zniknął, jak ręką odjąć.
    Ostatnio edytowane przez Krzysztof ; 05-05-2023 o 20:22
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Nikt mnie nie informował o pomiarze geometrii zawieszeń, choć to kluczowe w tym wypadku. Jestem pewien że stwierdzono brak zużycia elementów zawieszeń, bo gdyby było inaczej to mieliby powód nieuwzględnienia gwarancji w tym przypadku- ASO stwierdziło że obejrzało zawieszenia i "nic tam nie znalazło". Przegląd po 15000 km miał miejsce, nie wiem nawet czy ktoś sprawdzał bieżnik, czy podczas sprawdzania nic nie stwierdzono. Zarzuty ASO wobec mnie że nie zgłosiłem wcześniej zużycia wewnętrznych krawędzi przednich opon są bezsensowne- nie znam się na tym, ponadto nie widać ich- trzeba użyć podnośnika żeby je zobaczyć na całym obwodzie- podnośnika nie posiadam. Rozmawiam jeszcze z prawnikiem o tej sprawie. Na infolinii nie chcą mi podać adresu na jaki mogę wysłać pismo od prawnika.

  8. #8
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,296

    Domyślnie

    W praktyce w zwykłych autach (tu jednak mocne z ukiereunkowanymi na sport nastawami zawieszenia auto, takie zawsze więcej wymagają w tym oglądania) faktycznie na opony się zerka podczaas wymiuany zimowe/letnie (BTW używałeś jej zimą? ma zimówki? na nich równe zużycie?) albo właśnie podczas cporocznego przeglądu, no tylko przeglądajacy musi przeglądnąć a nie olać temat i wpisać z sufitu w formularz grubości bieżnika, klocków itp. Przecież sprawzają gr klocków, tarcz itp,. W Alfie nagrywany jest film z przeglądu i klient dostaje czy na gębę : "sprawdziliśmy to i to , jest tk i tak" ? na nim powinno być koła widać.
    Trochęto efekty BHP , a raczej wykorzystania BHP do niekręcenia się klienta po hali.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Auto nie miało zmienianych opon na zimowe, zimą jeżdżę innym autem. Giulia jest uzywana tylko przy dodatnich temperaturach i jeżdżę nia tylko dobrymi drogami.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    MiTo
    Postów
    231

    Domyślnie

    Ja będę przy swoim i mimo wszystko obstawiam opony jako winnego. Geometria geometrią jasne, ale żeby coś takiego zrobić z oponą musiałbyś serio mocno dawać autu w tyłek, w co nie wierzę bo nie użytkujesz auta zimą i dbasz o nie więc jest to awykonalne. Pirelli ma fabryki w różnych krajach nie tylko Włochy ale też Rosja, Rumunia, Turcja nawet w Chinach... Nie wierzę że Pirelli P Zero z fabryki we Włoszech będzie mieć takie właściwości jak ten sam model z Rosji czy Rumunii. Jest coś takiego jak właściwości mieszanki.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory