Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: AR145 1.7boxer16v przrobka zadoptowanie ukladu napedowego subaru forester

  1. #1
    sebastianpol
    Gość

    Domyślnie PROJEKT:AR145 1.7boxer16v przrobka zadoptowanie ukladu napedowego subaru legacy

    Witam wszystkich zamierzam przerobic alfe 145 1.7boxer 16v ,chodzi o to ze wyrzucę z alfy silnik skrzynie całe zawieszenie i zaadoptuje z subaru legacy z lat 1990-1994 silnik 1.8,2.0,2.2 i będzie napęd na cztery koła plan realizacji około roku proszę się wypowiadać na ten temat czy jest zainteresowanie na takie coś bo po przeróbce swojej zamierzam robić takie samochody na zamówienie lub przerabiać innym użytkownikom proszę sie wypowiadać na temat ile wstanie jesteście dać za taka alfe i czy jest zainteresowanie przedział mocowy wtedy mamy 108-280KM .Jak zacznę budowę będę wrzucał zdjęcia na koncie mam już przebudowę toyoty corolli e9 z 1.3 na 2,5td i jeżdzę nią na codzień .
    AR pozostanie z zewnątrz jak najbardziej orginalna takie mam zamirzenia z swoją zero wiejskiego tuningu a kolor czerwień lub niebieski
    Ostatnio edytowane przez sebastianpol ; 14-11-2009 o 19:28 Powód: blad w typie

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar Rzmudzior
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    wschód
    Auto
    145 1.4 TS '00, Fiat Croma 1.8 '07
    Postów
    2,192

    Domyślnie

    Ja chcę coś takiego zobaczyć. Z czystej ciekawości
    Z Alfą jak z kobietą... Żyć trudno, a zabić szkoda

    Alfa Romeo 145, Toyota Yaris, Fiat Croma
    https://makramomaniak.pl/

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar PiterR
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Wadowice/Kraków
    Auto
    Była - AR147..
    Postów
    1,399

    Domyślnie

    dokladnie, tez jestem bardzo ciekawy jak takie cos moze wyjsc
    Today we are living our future memories..

  4. #4
    sebastianpol
    Gość

    Domyślnie

    bądzcie cierpliwi zbiorę materiały zacznie się modyfikacja będą zdjęcia itd. subaru już mam jedzie do mnie z zagranicy a alfe mam którą cieszyłem się 3tys.km i padł wał korbowy
    Ostatnio edytowane przez sebastianpol ; 14-11-2009 o 19:38

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar saroo
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Nidzica
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16v Bx. Alfa Romeo 164 3.0 V6
    Postów
    2,742

    Domyślnie

    Tu Alfe sprzedajesz:
    http://www.forum.alfaholicy.org/samo...szkodzona.html

    tu robisz swap z Subaru Imprezy:
    http://www.forum.alfaholicy.org/145_...7boxer16v.html

    tu sie Alfa zraziłeś:
    http://www.forum.alfaholicy.org/samo...96r_drogo.html

    a teraz swap z Subaru Legacy. Jestes barwna postacią na tym forum :p

  6. #6
    sebastianpol
    Gość

    Domyślnie

    już jej nie sprzedaje decyzja zapadła przeróbka miałem silnik subaru z calym przednim zawieszeniem ale sprzedałem był to silnik z 2 letniego auta , a zraziłem się do jednostki napędowej bo włozyłem mase kasy i padła i myślałem co robić i decyzja zapadła przeróbka ojciec mnie zmotywował i pomoże bo lubi dżwięk boksera a padło na subaru bo japońska technologia jest niezawodna i prosta a mając całe auto prościej będzie mi przerobić a teraz do mnie pod maskę powędruje 200KM 2.0boxer turbo i w tej wersji niema tyle elektroniki co w tamtym silniku
    Ostatnio edytowane przez sebastianpol ; 14-11-2009 o 20:11

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar rocky_rybnik
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    AR 145 1,6 boxer, AR 156 SW 1,9j JTD 115KM; AR 159 SW 1,9 JTDm 8v 115 KM
    Postów
    121

    Domyślnie

    Na twoim miejscu raczej nie pakowałbym kasy w stworzenie jakiegoś bolidu SUB-ALFA...raczej poszedłbym w drugą stronę i reaktywował tego włoskiego boxerka sam to przerabiałem ze swoją (najpierw remont całej góry silnika) w późniejszym czasie obróciło mi panewkę, też zostałem bez wału ale jakoś dałem rady, teraz ciesze się seryjnym boxerkiem i oby jak najdłużej hehe!! Życzę powodzenia w projekciepozdro for all

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar saroo
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Nidzica
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16v Bx. Alfa Romeo 164 3.0 V6
    Postów
    2,742

    Domyślnie

    Cytat Napisał rocky_rybnik Zobacz post
    Na twoim miejscu raczej nie pakowałbym kasy w stworzenie jakiegoś bolidu SUB-ALFA...raczej poszedłbym w drugą stronę i reaktywował tego włoskiego boxerka sam to przerabiałem ze swoją (najpierw remont całej góry silnika) w późniejszym czasie obróciło mi panewkę, też zostałem bez wału ale jakoś dałem rady, teraz ciesze się seryjnym boxerkiem i oby jak najdłużej hehe!! Życzę powodzenia w projekciepozdro for all
    Z tym ze koledze podobno padl silnik zaraz po remoncie, wiec go troche zniechecilo, coz trodno sie dziwic

  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar rocky_rybnik
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    AR 145 1,6 boxer, AR 156 SW 1,9j JTD 115KM; AR 159 SW 1,9 JTDm 8v 115 KM
    Postów
    121

    Domyślnie

    u mnie było podobnie tez krótko po remoncie, mój juz byl wystawiony na sprzedaz po całej tej akcji, ale jednak znów go rozbierałem...i doprowadziłem sprawe do "końca". W sumie silnik juz 3x wyciągałem z belli...i więcej już nie chcehehe

  10. #10
    sebastianpol
    Gość

    Domyślnie

    wał mój nadaję się do szlifu był nowy zakładany sprowadzany z włoszech , ja idę inną drogą jak mam robić ten silnik i myśleć kiedy znowu coś się popsuje to nie auto zostanie u mnie już do końca wiec chce mieć coś niepowtarzalnego jak narazie cały napęd zawieszenie będzie subaru układ kierowniczy i hamulce także i elektryka potem jak fundusze pozwolą wezmę przerobie podłogę z tylu i tak już dużo będzie dziać bo zbiornik inny zapasowe koło wypada bo będą sanki z subaru tylnej oski ,i zawieszenie typu macperson bo alfa ma wleczone wachacze subaru kosztowało mnie 600zl przyjechało o własnych siłach prawie 2000km i średnio spaliło 9l na 100km a z alfa sie nie spieszę bo mam 2 inne auta więc mam czym jezdzić niezniszczalna toyota corolla i renault scenic 1.6 16v z dorzucona turbina 143KM
    Ostatnio edytowane przez sebastianpol ; 17-11-2009 o 19:37

Podobne wątki

  1. Hałas z układu napedowego
    Utworzone przez Orkussp w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-12-2014, 23:27
  2. Plama oleju napedowego pod autem
    Utworzone przez kubarecz w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-10-2012, 09:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory