Strona 9 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 99

Temat: Muzeum ALFA ROMEO w Arese...byl ktos??

  1. #81
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta Veloce
    Postów
    69

    Domyślnie

    Ja też byłem w tym roku i mogę jak najbardziej polecić . Śmialiśmy się z żoną, że to jedyne muzeum w którym spędziliśmy ponad 3 godziny

  2. #82
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    jest Bravo II 1.4 '09, było Bravo I 1.4 12V '97
    Postów
    122

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziekan Zobacz post
    Ja też byłem w tym roku i mogę jak najbardziej polecić . Śmialiśmy się z żoną, że to jedyne muzeum w którym spędziliśmy ponad 3 godziny
    Też byłem w tym roku. Dla miłośników pozycja obowiązkowa. Warto też pójść na film, więcej nie zdradzę. Poza tym:
    - na miejscu można kupić samochód alfa romeo - działa mały salon;
    - ludzi garstka;
    - dosyć przygnębiający widok otoczenia - pozostałości po fabryce.

    Dla niezmotoryzowanych:
    - jeździ autobus z końcowej stacji metra (uwaga - trzeba jeszcze na stacji metra kupić bilet podmiejski, u kierowcy się nie da a lubią łapać, bilet całodzienny z Mediolanu nie obowiązuje);
    - w autobusie większość ludzi jedzie do centrum handlowego, które mieści się... tak w miejscu fabryki (no częściowo, fabryka była jednak znacznie większa).


    Uwaga - to zdjęcie przy poście nr 67 to nie muzuem, tylko nowy budynek przy torze testowym. Muzuem mieści się w starym (z epoki...), wyremontowanym budynku.

  3. #83
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quadrifoglio156
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarny
    Postów
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    Dziwi brak modeli 145,146.155(poza wyścigówką z DTM). Poza tym jest na co popatrzeć . Pielgrzymka obowiązkowa dla każdego zatwardziałego Alfisty.
    Poza zachwytami nad "macchina del tempo"i jej eksponatami jest też miejsce gdzie łza się w oku kręci każdemu Alfisti. Makieta zakładów Alfa Romeo Arese. To tu do 2005 powstawały praktycznie ręcznie składane legendarne Busso. To już nie wróci...
    Ale polecam.Tak jak pizze w lokalach daleko od centrum Mediolanu .

    Oceniając to obiektywnie, to jest obowiązkowe muzeum jeśli ktoś ma trochę benzyny we krwi i planuje takie wycieczki. Wkład marki w sport, design oraz kompletność i wielkość tej kolekcji naprawdę są warte obejrzenia nie tylko przez fana marki. Byłem tam kiedyś, jeszcze w starym obiekcie ale planuję kolejną wizytę (choć teraz chyba część modeli jest w magazynach a nie na ekspozycji), nawet udało mi się wtedy wsiąść do 6C 1500, co dziś jest już nierealne.
    http://alfetta.pl/wp-content/uploads/2017/08/063.jpg
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	063.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	53.4 KB
ID:	262126
    Tym bardziej że wygląda to o wiele nowocześniej (poprzednią ekspozycję otwarto chyba w 1976 roku!).
    Alfa 156 2.0; Alfa 156 1.8, Alfa 145 1.4, Alfa 156 2.5V6 Modyficata, Alfa Giulietta M-Air Distinctive Sport Edizione Autodelta.
    LEGENDA ALFA ROMEO: ALFETTA.PL

  4. #84
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    W tym roku byłem w Skodzie (polecam łączoną wycieczkę z przewodnikiem - Muzeum, dom ferdynanda Porsche i fabryka Skody). W przyszłym chcę odwiedzić właśnie muzeum Alfy, ciekaw jestem porównania wrażeń. Skoda, chociaż malutka jako samo muzeum, była bardzo ciekawa jeżeli chodzi o eksponaty i to nie tylko samochodowe

  5. #85
    Użytkownik Rowerzysta Avatar luckie
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    916 Spider 2.0 TS
    Postów
    328

    Domyślnie

    Jeżeli komuś bardziej po drodze, to w Sinsheim, w słynnym muzeum techniki, jest specjalna wystawa poświęcona Alfie.

    https://sinsheim.technik-museum.de/de/mythos-alfa-romeo



    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

  6. #86
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta Veloce
    Postów
    69

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    W tym roku byłem w Skodzie (polecam łączoną wycieczkę z przewodnikiem - Muzeum, dom ferdynanda Porsche i fabryka Skody). W przyszłym chcę odwiedzić właśnie muzeum Alfy, ciekaw jestem porównania wrażeń. Skoda, chociaż malutka jako samo muzeum, była bardzo ciekawa jeżeli chodzi o eksponaty i to nie tylko samochodowe
    Co do porównania wrażeń to mogę napisać tylko, że w tym roku byliśmy również w muzeum Audi w Ingolstadt i jak dla mnie muzeum Alfy na duży plus..
    + Mniej ludzi
    - Taniej Audi - tylko 2 euro za wstęp
    + W muzeum Alfy spędziliśmy 3 godziny w Audi 1 godzinę (no ale tu nie jesteśmy obiektywni)
    + Samochody w Alfie w stanie oryginalnym w Audi wydają się być przed chwilą zrobione - brak autentyczności
    + Samochody w Alfie ogólnodostępne - w Audi niektóre za szybą
    + W Alfie pokazana piękna historia sportowa marki w Audi bardziej samochody "dla ludu"
    + Wydaje mi się, że w Alfie więcej aut
    + Oczywiście muzeum Alfy zrobione z Włoskim smakiem i pasją, Audi - po Niemiecku....

  7. #87
    Użytkownik Rowerzysta Avatar luckie
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    916 Spider 2.0 TS
    Postów
    328

    Domyślnie

    Ja odwiedziłem już na prawdę sporo muzeów firm motoryzacyjnych i największe wrażenie (poza muzeum Alfy, wiadomo) zrobiło na mnie muzeum Mercedesa w Stuttgarcie - spokojnie caly dzien mozna tam spędzić i w dodatku połączyć wizytę ze zwiedzaniem fabryki.
    Fabrykę + muzeum zaliczyliśmy również w przypadku BMW (Monachium), Audi (Ingolstadt), Lamborghini (St. Agata Bolognese) i Ducati - zawsze ta kombinacja robi wrażenie.
    Oprócz tego zwiedziliśmy muzea Skody w Mlada Boleslav, Porsche w Zuffenhausen, Mazdy w Augsburgu (prywatna kolekcja), Ferrari w Maranello i oczywiscie Alfy oraz naprawdę niemało muzeów motoryzacyjnych niezwiązanych z żadną marka - np. Mille Miglia w Brescii.

  8. #88
    Użytkownik Rowerzysta Avatar luckie
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    916 Spider 2.0 TS
    Postów
    328

    Domyślnie

    Hej, dzisiaj odwiedziłem muzeum techniki w Sinsheim, gdzie jest specjalna hala poświęcona alfie.


  9. #89
    Użytkownik Rowerzysta Avatar luckie
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    916 Spider 2.0 TS
    Postów
    328

    Domyślnie


  10. #90
    Użytkownik Rowerzysta Avatar luckie
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    916 Spider 2.0 TS
    Postów
    328

    Domyślnie


Podobne wątki

  1. Ratujmy Muzeum Alfy Romeo
    Utworzone przez maicher w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-08-2012, 20:41
  2. Alfa Romeo 33 1,7 8V - czy ktos zna to auto??
    Utworzone przez na_vi w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-10-2009, 15:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory