Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Temat: Felgi Racing Line

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2009
    Auto
    Alfa GT CZARNA :-)
    Postów
    73

    Domyślnie Felgi Racing Line

    Witam

    Czy ktos z szanownych forumowiczów używa w swoim aucie felg amerykańskiej firmy Racing Line ? Chciałbym sobie sprawić nowe fele do mojej belli właśnie tej firmy ale zanim się zdecyduje proszę o opinie na temat felg tej firmy.

    pozdrawiam
    Artur

  2. #2
    Użytkownik Ogier Avatar Sewojtas
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Przyszowa
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9jtd 1999r
    Postów
    183

    Domyślnie

    Kupiłem własnie te felgi ale jeszcze na nich nie jezdziłem, czekam na wiosne

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał artur_ka Zobacz post
    Witam

    Czy ktos z szanownych forumowiczów używa w swoim aucie felg amerykańskiej firmy Racing Line ? Chciałbym sobie sprawić nowe fele do mojej belli właśnie tej firmy ale zanim się zdecyduje proszę o opinie na temat felg tej firmy.

    pozdrawiam
    Artur
    Możesz jakiś konkretny link podać, bo ja mam takie felgi ale z Ameryką to raczej niewiele miały wspólnego...

  4. #4
    ViP Romeo Avatar Lesio
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Subaru Forester XT, Mini Countryman CS
    Postów
    1,917

    Domyślnie

    A to nie są te chińskie sprzedawane na allegro ?

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Chińskie które sprzedają na allegro ponoć są kiepskiej jakości ale czy to prawda czy raczej tzw marketing ("kupujcie u mnie bo są lepszej jakości a nie ta chińszczyzna!") ciężko powiedzieć. Jakiś czas temu rozmawiałem z gościem który sprzedaje nowe felgi w wulkanizacji i właśnie mówił że "to strata pieniędzy, kiepska jakość". W tym wypadku chyba powinien ktoś się wypowiedzieć posiadający właśnie kupione na allegro alusy. Nawiasem mówiąc ostrze sobie zęby na 1 chińskie gwiazdy
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Więc wypowiem się ja... Mam felgi tej firmy od 2 lat. Kupiłem je nowe (rozmiar 15', 5x100) jako drugie felgi na zimę. Oczywiście o ich wytrzymałości nie napiszę wiele, bo chwała Bogu przy profilu 195/65 ciężko jest ugiąć felgę, ale co do powłoki lakierniczej i wyważenia fabrycznego nie mogę złego słowa powiedzieć. Są użytkowana w zimie już drugi sezon i nie widać śladów zużycia.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2009
    Auto
    Alfa GT CZARNA :-)
    Postów
    73

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer27 Zobacz post
    Możesz jakiś konkretny link podać, bo ja mam takie felgi ale z Ameryką to raczej niewiele miały wspólnego...
    Znalazlem jednego sprzedawce na allegro, zapytalem sie jakiej produkcji ma felasie, te ktore mnie interesuja.
    W odpowiedzi dostalem info, ze felasie do AR 5x98 sa produkowane na Tajwanie pod zamowienie amreykanskiej firmy Racing Line.

    Jak znajde link do sprzedawcy to wrzuce na forum.
    Pozdro
    Artur

  8. #8
    ViP Romeo Avatar Lesio
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Subaru Forester XT, Mini Countryman CS
    Postów
    1,917

    Domyślnie

    Według mnie taka felga na 100% nie pęknie podczas szybkiej jazdy czy złamie gdzieś na mocowaniu śrub. Jedynie w skrajnych wypadkach może się wygiąć po wjechaniu na jakiś krawężnik czy dziurę, ale przecież firmowe też z tytanu nie są i się gną czy pękają. A jakby coś z nimi było nie tak po takim czasie jak są w sprzedaży w Polsce to napewno by się o tym usłyszało. Toora też miała przez jakiś czas problemy ze sztywnością felg jak uruchomili produkcję w Nisku.

  9. #9
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar kln
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    ZGR
    Auto
    156 1.9JTD16V '03 FL
    Postów
    227

    Domyślnie

    Taa amerykańskie Kupiłem rok temu felgi, dostałem do nich właśnie nalepki na dekielki ze znaczkiem "Racing Line". Przejeździłem na nich bezproblemowo sezon, o ich wytrzymałości ciężko mi cokolwiek powiedzieć, bo nie zrobiłem im krzywdy. Do ich wad należy to, że (przynajmniej moje) mają otwory na dwa rozstawy, przez co jedynymi śrubami jakie w nie wejdą są na klucz torxa. Orginalne felgi mają te dziurki na małe śruby (nie wiem jak to sie fachowo nazywa), dzięki którym nie ma problemu przy zakładaniu felgi, te niestety nie i trochę trzeba się namęczyć żeby trafić śrubą w otwory w tarczy. Może dla kogoś kto robi to więcej niż 2x w roku nie jest problemem, ale mi parę "kurew" wymskło się przy zmienianiu kół.

    nalepki renomowanej firmy "racing line" darowałem sobie

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar creaf
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 1.9 SW
    Postów
    324

    Domyślnie

    Rowniez czekam na info

    http://www.alfaclub.pl/forum/viewtop...=205470#205470

    JAkby ktos mial cos ciekawego do dodania to bede wdzieczny
    Była: 156 1.9JTD SP3

Podobne wątki

  1. felgi 17" OZ Racing z oponami ile są warte?
    Utworzone przez cj.slaw w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 31-01-2015, 09:27
  2. BK RACING ?!? opinie ?
    Utworzone przez robak#21 w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-11-2011, 23:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory