Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: WTCC powrót Alfy ?

  1. #1
    JFC
    Gość

    Domyślnie WTCC powrót Alfy ?

    Z rozrzewnieniem wspominam poprzednie lata jak Alfy śmigały w tzw. wyścigach samochodów turystycznych. Po rezygnacji N.technology zniknęły z tych wyścigów całkowicie. Czyżby szykował się powrót, ale jaki....eee...to znaczy z jakimi układami zasilania, przepraszam za słownictwo, ale chyba mnie szlag trafi.
    http://www.f1wm.pl/php/wiad_gen.php?id=16408

  2. #2
    Administrator ds. zlotu Romeo Avatar fr33
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    164 Super TS
    Postów
    1,618

    Domyślnie

    na wyścigach będzie ładny smród
    Jurajski Klub Alfa Romeo
    www.jkar.org

    Warsztat samochodów włoskich
    www.flar-ital.pl

    Dorabianie części, elementów itp na zamówienie - kontakt PW

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar saroo
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Nidzica
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16v Bx. Alfa Romeo 164 3.0 V6
    Postów
    2,742

    Domyślnie

    Nie wiem jak z zasilaniem przyszlych aut w wyścigach WTCC, ale wiadomo że już od przyszłego roku w Mistrzostwach Świata Samochodów Turystycznych pod maskami zagoszczą silniki o pojemności 1600cm3, oczywiście turbodoładowane. Zresztą to samo czeka rajdy WRC. Może z pozoru nie wygląda to dobrze, ale umożliwi uczestnictwo w tych seriach większej ilości teamów, bo jak narazie koszty są tak ogromne że wycofują się nawet zespoły fabryczne.


  4. #4
    JFC
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał saroo Zobacz post
    ...... Zresztą to samo czeka rajdy WRC. Może z pozoru nie wygląda to dobrze, ale umożliwi uczestnictwo w tych seriach większej ilości teamów, bo jak narazie koszty są tak ogromne że wycofują się nawet zespoły fabryczne.
    Wszystko, to prawda, ale ......na gnojówce.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Pawcio
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 159 1750 TBI
    Postów
    614

    Domyślnie

    Cytat Napisał JFC Zobacz post
    Wszystko, to prawda, ale ......na gnojówce.
    ... jak to ładnie brzmi... biogaz...

  6. #6
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    01 2010
    Auto
    147
    Postów
    170

    Domyślnie

    Jeśli bym się interesował tym sportem i oglądał te wyścigi to raczej byłoby mi obojętne na czym jeżdżą te samochody, ważne, że całe show jest ciekawe, sama forma ścigania się i tego co dzieje się na torze by mnie interesowała, a nie czy mają LPG, benzynę czy diesla. Od czasów, gdy ON zaczął wygrywać z PB w niektórych dyscyplinach wyścigowych nic mnie już nie zdziwi.

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Byłoby super gdyby Alfa wróciła na tor, przecież odnosiła spektakularne sukcesy w tej dziedzinie.
    Dobrze, że coś kombinuje się w kierunku odnawialnych źródeł energii, chociaż co do biogazu nie jestem przekonany. Wszędzie głosi się ekologiczne hasła, a tymczasem podczas spalania tego paliwa, wytwarza się taka sama ilość dwutlenku węgla jak w przypadku spalania paliw kopalnych, jedyna zaleta, to odnawialność, ale są przecież inne źródła energii - odnawialne i bardziej ekonomiczne i jeśli chce się zmienić paliwo z PB na coś innego, to właśnie w kierunku ekologii, biogaz to chyba najgorszy z możliwych wybór.
    Świat idzie do przodu, a wraz z nim technologie, za x lat pewnie 90% pojazdów będzie zasilane innym paliwem niż PB, czy ON, być może będzie to LPG, a może CNG, a może wodór? Pewne jest jedno, że początki dobrego bywają trudne, a kiedyś zacząć trzeba, więc dlaczego nie zacząć dzisiaj?
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Wadowice
    Auto
    Była156 TS 1999,była147jtdm 150KM 2005,159 TiQ4 2010 159 ti 2,4 Q4 201
    Postów
    162

    Domyślnie

    Trudno! Skoro cały świat idzie w kierunku ekologii (przy okazji ktoś robi na tym kokosowy interes) to marka AR musi się dostosować .Ważne żeby brali udział w wyścigach i łoili tyłki konkurencji bo na samej tradycji,historii i wspomnieniach daleko nie zajadą(już są przecież -ze swoimi 108 tyś aut sprzedanych w ostatnim roku na marginesie rynku)

    Ja również z obrzydzeniem patrzę na diesle w WTCC i 24 Le Mans,ale o dziwo wygrywają.
    A co powiecie jak doczekamy niedługo hybrydowych,albo całkiem elektrycznych Alf Romeo.
    PS.Wyścigowa elektryczna TESLA jest całkiem fajna
    Ostatnio edytowane przez otto ; 10-05-2010 o 12:50

  9. #9
    Administrator weteran Romeo Avatar ozzy
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia Kombi
    Postów
    915

    Domyślnie

    Chyba najwyższy czas żeby Alfa wróciła do wyścigów...
    Janusz Jania wystarczająco reklamy zrobił http://www.youtube.com/watch?v=Gj5zkMTK9aA
    Jest: Outlander II, 2.0MIVEC, CVT, 2WD, Lift
    Były: Mitsubishi Lancer Sportback CYxA 1.8; Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia; Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed; Alfa Romeo 166 3.0 V6 SporTronic; Honda Civic 1.4i EJ9; Fiat 126p 650.

  10. #10
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    Ciekaw jestem co mają do powiedzenia benzynowi faszyści

    Wodór - w to się Fiat nie angażuje, bo to zbyt daleka przyszłość. Starają się skupić właśnie na gazach, ale o biogazie w Fiacie nic nie słyszałem. Jakiś Polak (był w studiu F1 na Polsacie) jeździ chyba w serialu Scirocco napędzanymi biogazem. To jedyny cykl na świecie, który jest napędzany wyłącznie tym paliwem.

Podobne wątki

  1. Powrót do alfy
    Utworzone przez Jondi w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-05-2013, 17:43
  2. Powrót do Alfy
    Utworzone przez Zymelka w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 04-11-2012, 13:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory