Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42

Temat: Przyszłość ALFY ROMEO

  1. #1
    ʇɧɹqoq Romeo Avatar bobryt
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    OPC
    Postów
    1,221

    Domyślnie Przyszłość ALFY ROMEO

    Alfa Romeo od kilku lat zamierza zaatakować nowe segmenty rynku samochodowego. Dotychczas AR produkuje tylko 6 modeli aut (nie licząc jeszcze 8C), co daje do zrozumienia że alfa nie jest producentem który chce by Alfy były samochodem dla każdego
    Do jakiego segmentu wg. was powinna wejść alfa?

    Dla mnie w tak prestiżowej marce brakuje nadal luksusowej limuzyny. Owszem 166 zalicza się do limuzyny, ale nie ma porównania do BMW 7 czy Jaguara XJ. Fajnie jakby nawet z Maserati coś razem skonstruowali, myśle ze pomysł by się udał

    Z drugiej strony jestem wielkim przeciwnikiem SUV'ów, chociaż przyznam że na rynku nie ma ładnych Suvów. Design alfy jest zbyt delikatny by wyprodukować SUVa. Poprostu jakoś to mi się nie widzi
    1997 Alfa Romeo 155 2.0 16v
    2000 Subaru Forester S-Turbo

    2002 Opel Zafira OPC


    1999 Volvo V70

  2. #2
    Administrator ds. społecznych Fachowiec Avatar Majkel
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Koszalin, Gdynia
    Auto
    Ducati Hypermotard 796
    Postów
    2,908

    Domyślnie

    Alfa wymyśliła swojego SUV'a. Alfa Romeo Kamal to bardzo oryginalny pod względem designu przedstawiciel tej klasy. Myślę, że śmiało może walczyć z konkurencją. Jednak nie stawiałbym tylko na SUV'y. W ofercie powinny być modele stricte sportowe, ale i limuzyny ze sportowym zacięciem.
    Alfa Romeo Brera 3.2 V6 JTS Q4
    Wcześniej:
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8V 160KM
    Alfa Romeo 156 Crosswagon Q4
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 110CV
    Alfa Romeo 147 2.0 16V Selespeed
    Alfa Romeo Spider 916 1.8 16V
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo 147 1.9 8V JTD
    Lancia Delta 1.8 8V
    Alfa Romeo 156 SW 1.8 16V M1.5.5
    Alfa Romeo 164 2.5 TD VM
    Alfa Romeo 146 1.6 Boxer
    Lancia Dedra Kombi 1996 1,6 MPI
    Alfa Romeo 155 2.5 V6
    Alfa Romeo 33 1.7 Boxer

  3. #3
    Redaktor naczelny Romeo Avatar fiergloo
    Dołączył
    09 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL/ Alfa Romeo 159 TBi
    Postów
    2,660

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majkel
    W ofercie powinny być modele stricte sportowe, ale i limuzyny ze sportowym zacięciem.
    Ideałem była by benzynówka i powrót do transaxle. Ekonomiczna wersja z dieslem i ogólnie powrót do idei wersji Junior.
    http://fiergloo.blogspot.com lub http://fiergloo.pl/ - moje spojrzenie na motoryzację
    2007-2008: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v
    2008-2018: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v Automat
    2014-....: Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL
    2018-2021: Lancia Kappa 2.4 JTD 10v
    2021-....: Alfa Romeo 159 1750TBi

  4. #4
    AR_33
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał fiergloo
    Cytat Napisał Majkel
    W ofercie powinny być modele stricte sportowe, ale i limuzyny ze sportowym zacięciem.
    Ideałem była by benzynówka i powrót do transaxle. Ekonomiczna wersja z dieslem i ogólnie powrót do idei wersji Junior.
    Ale Panowie się rozmarzyli :mrgreen:
    Alfa (FIAT) powinien, moim zdaniem, pójść w kierunku samochodów sportowych, Alfa zawsze jest kojarzona ze sportem i tak powinno pozostać, Fiat to samochód dla mas, LANCIA to samochody dla tzw. zamożnych, a ALFA niech pozostanie samochodem usportowionym. 8)

  5. #5
    gardlo
    Gość

    Domyślnie

    Witam,

    z tego co słyszalem już zdecydowano że junior będzie produkowany, a odnośnie limuzyny to nadejście 169 to nieodległa przyszłość. Nie jarają mnie suvy, jak coś ma być szybkie i zwrotne to musi być niskie, płaskie i twarde. Terenowa alfa to dla mnie nieporozumienie. Wg. mnie alfa powinna popracować nad zwiększeniem mocy silników, bmw już w podstawowych modelach przekracza spokojnie 200 km, to samo merol. Kupując alfę chciałbym czuć przewagę mocy i nie obawiać się że pierwszy lepszy młotek w bejcy pokaże mi swoje rury na światłach. Obecnie jedyną alternatywą jest brera, lub 159 3.2 - 260KM w cenie prawie 200000PLN. Za tą kwotę można kupić mocniejszą bejcę, co jest mało pocieszające. W dizajnie nie ma co gmerać, przedstawiane projekty są obiecujące, szczególnie junior przypadł mi do gustu. Mała wyścigówka może okazać się rynkowym sukcesem. Z wyposażenia marzyłby mi się wyświatlacz przezierny na przedniej szybie pokazujący prędkość i obroty silnika (C6 taki ma), przy ścigankach to praktyczny gadżet. Podsumowując, więcej mocy w podstawowych i topowych modelach.

  6. #6
    grzelutek
    Gość

    Domyślnie

    A mnie się marzy powrót 155ki z 3 litrowym alamuniowym motorem :mrgreen:

  7. #7
    AR_33
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał gardlo
    Kupując alfę chciałbym czuć przewagę mocy i nie obawiać się że pierwszy lepszy młotek w bejcy pokaże mi swoje rury na światłach.
    Kup sobie AR 33 z silnikiem 1.7 16V lub 155 V6 i napewno nie będziesz miał takich obaw :twisted:

  8. #8
    ViP Romeo Avatar Lesio
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Subaru Forester XT, Mini Countryman CS
    Postów
    1,917

    Domyślnie

    Alfa powinna tez popracowac nad swoim wizerunkiem w WTCC bo po odejsciu Lariniego i Goivanardi jej pozycja w tych wyscigach jest mizerna. Sam Tomphson sukcesu jej nie zapewni. Powinna tez szybko przygotowac 159 do wyscigow bo 156 juz nie daje rady ani BMW ani Seatowi, nie mowiac juz o Chevrolecie co jest totalna porazka.

  9. #9
    Grzegorz83
    Gość

    Domyślnie

    Na pewno należałoby wrócić do sportu. W tej chwili Alfa nie jest obecna w zasadzie w żadnej dziedzinie, a przecież kiedyś była marką praktycznie niezwyciężoną.

    Na pewno WTCC.. Świetne są komentarze na Eurosporcie typu "...James Thompson w najstarszym samochodzie w stawce...". I tak trzyma się nieźle.

    F1? Raczej nie zdecyduje się na to FIAT, choć jak wyjdzie na prostą, to dalczego nie?

  10. #10
    Rosik
    Gość

    Domyślnie

    Co do modeli to ja zostanę purystą... Alfy to powinny być wyłącznie samochody o sportowym zacięciu, ale ani jakieś maleńkie gówienka, ani duże rozlazłe limuzyny. Małe tanie autka zostawmy Fiatowi, luksus - Lancii. Dla Alfy jest miejsce pomiędzy sportowymi autami segmentu C i powyżej.
    Takie jest moje skromne zdanie.
    Co do SUVa - nieporozumienie... Ale może zmienię zdanie jak będę miał trójkę dzieci :wink:

Podobne wątki

  1. Nowe modele i plany na przyszłość
    Utworzone przez dewos w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-07-2015, 09:37
  2. Przyszłość Alfy Romeo 2014-2018
    Utworzone przez minusbb w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 59
    Ostatni post / autor: 24-09-2014, 18:14
  3. [GTV] 2.0 V6 TB co warto zrobić, gdzie, plany na przyszłość
    Utworzone przez punkt w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 07-04-2013, 05:43
  4. Alfy Romeo
    Utworzone przez KaKa w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 25-09-2008, 23:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory