Strona 3 z 55 PierwszyPierwszy 1234567891011121353 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 546

Temat: Obszywanie skórą - czyli co potrafi kolega Belfer27

  1. #21
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Kolega Belfer27 co raz ujawnia nowe talenty. Istny "pan Złota Rączka"
    Ja ani takiej gałki, ani kierownicy w swojej Alfie bym się nie powstydził.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  2. #22
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Moim zdaniem konstruktywna krytyka jest OK ale na początku wyczułem coś innego...

    Za rady dziękuję i jeśli się sprawdzą w moim przypadku to będę stosował (zresztą już chwilę szukam używanej maszyny ale jest problem z tym bo rynek wtórny jest dość mały w Polsce i chyba coś sprowadzę z Niemiec). Poza tym to nie jest moje główne zajęcie więc nie mam w tym aż tak dużego doświadczenia, tym bardziej, że to jest efekt samouctwa a nie przebytych kursów lub szkoleń.

    Swoją drogą może kolega Kabar wie coś o jakiejś maszynie z demobilu?

    ---------- Post dodany o godzinie 13:09 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 13:08 ----------

    Cytat Napisał alces1 Zobacz post
    Kolega Belfer27 co raz ujawnia nowe talenty. Istny "pan Złota Rączka"
    Ja ani takiej gałki, ani kierownicy w swojej Alfie bym się nie powstydził.
    Pozdrawiam.
    - Rafał
    Jak wpadniesz do mnie na to umówione ściemnienie to może się jakąś kierownicę i gałkę obszyje...

    ---------- Post dodany o godzinie 13:16 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 13:09 ----------

    Cytat Napisał twardy Zobacz post
    Belfer27 - ile za obszycie kiery do peżota 307 ?
    Dobre sobie... Skąd wiedziałeś, ze akurat dziś mam taką na "warsztacie"? Jeśli mowa o 3 ramiennej, która już była w skórze to dla alfisty 100zł plus przesyłka. Tyle, że na kierownicę to dopiero pod koniec przyszłego tygodnia można się umówić bo mam na razie dużo zajęć.

  3. #23
    Użytkownik Romeo Avatar twardy
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Bielawa/Wroc
    Auto
    Była 156 20V, chwilowo jakieś Mitsu
    Postów
    1,765

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer27 Zobacz post
    Dobre sobie... Skąd wiedziałeś, ze akurat dziś mam taką na "warsztacie"? Jeśli mowa o 3 ramiennej, która już była w skórze to dla alfisty 100zł plus przesyłka. Tyle, że na kierownicę to dopiero pod koniec przyszłego tygodnia można się umówić bo mam na razie dużo zajęć.
    Elegancko! To ucz się tam na tej kierownicy, bo dokładnie o taką chodzi, hehe. A ja poszukam w tygodniu czy jeszcze wszystkie zaślepki przetrwały, bo póki co mam założony jakiś szit z 406-tki.
    Ostatnio edytowane przez twardy ; 29-09-2010 o 12:25

  4. #24
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Chrzanu
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    156 1,9 JTD 8vFL 159 1.9JTD SW
    Postów
    258

    Domyślnie

    Podjąłbyś się uszycia mieszków recznego i biegów, gałki i kierownicy do 156? jak tak to ile taka przyjemnosc ?
    Bo samochód to nie wszystko

  5. #25
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Wszystko da się zrobić ale u mnie w roku szkolnym trochę cienko z czasem. Natomiast mam kilka zapasowych kierownic (do 147, GT, 156 i 145/6) więc można by to było zrobić na zasadzie zamiany. Ja ją szyję w wolnym czasie a potem Ci przysyłam obszytą a Ty ją sobie zmieniasz i odsyłasz mi starą. Jak coś to odezwij się na PW.

  6. #26
    Kabar
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał rigobert Zobacz post
    Kabar, może to Ty (Twój warsztat) obszywaliście swego czasu alfę marcins737?
    Jeśli tak, to będziemy mieli jakieś odniesienie do Twojej pracy.
    Nie mam pojęcia, masz jakieś zdjęcia tego wnętrza?
    To nie mój warsztat - ja tam tylko pracuje.

  7. #27
    ViP Znawca Avatar Rigidigi
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    SB oraz WX..Y
    Auto
    166 Q2 2.5 V6, była 145 1.6TS, była 147 1.6TS
    Postów
    1,108

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kabar Zobacz post
    Nie mam pojęcia, masz jakieś zdjęcia tego wnętrza?
    To nie mój warsztat - ja tam tylko pracuje.
    Nie, mie posiadam zdjęć.
    Marcin usunął konto więc i zdjęcia przepadły.

    Pamiętam tylko, że mówił iż robił to u "chłopaków w Łodzi"

  8. #28
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Wg. mnie bardzo dobra robota. Cena przystępna i dobrze obszyte. Kolego, powiedz jak jest z gałkami, trzeba tobie wysłać i ty obszywasz? nie wykluczone że byłbym chętny...
    tyle że mam tego typu gałkę w mojej 156 jtd tyle że w gorszym stanie i podnoszona
    Aha i jak to wygląda, bo podobno jak się zdejmuje gałkę to chyba już nie można jej założyć ?


    Ostatnio edytowane przez zieloo007 ; 30-09-2010 o 07:15

  9. #29
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Tzn, że masz z podnoszonym wstecznym, okrągłą z dekielkiem plastikowym czy tą co na zdjęciu? Jeśli jest to ta na zdjęciu to zdejmuje się ją energicznie podciągając i czasem trzeba ją czymś podkleić przy ponownym montażu, żeby dobrze siedziała, choć mi się udawało ją ponownie zakładać bez problemu (tam jest klin na pręcie od lewarka). Natomiast w tych okrągłych są dwa sposoby ściągania w 1,9 JTD trzeba ją też do góry mocno pociągnąć i schodzi z wieloklinu ( http://www.google.pl/imgres?imgurl=h...w=1680&bih=865) natomiast w wersjach 2,4 JTD była zazwyczaj odkręcana. Gałkę do mnie przysyłasz a ja ją odsyłam albo w ten sam dzień albo na następny.
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 30-09-2010 o 08:06

  10. #30
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer27 Zobacz post
    Tzn, że masz z podnoszonym wstecznym, okrągłą z dekielkiem plastikowym czy tą co na zdjęciu? Jeśli jest to ta na zdjęciu to zdejmuje się ją energicznie podciągając i czasem trzeba ją czymś podkleić przy ponownym montażu, żeby dobrze siedziała, choć mi się udawało ją ponownie zakładać bez problemu (tam jest klin na pręcie od lewarka). Natomiast w tych okrągłych są dwa sposoby ściągania w 1,9 JTD trzeba ją też do góry mocno pociągnąć i schodzi z wieloklinu ( http://www.google.pl/imgres?imgurl=h...w=1680&bih=865) natomiast w wersjach 2,4 JTD była zazwyczaj odkręcana. Gałkę do mnie przysyłasz a ja ją odsyłam albo w ten sam dzień albo na następny.
    dokładnie, mam tą okrągłą do góry podciąganą. Ok, spóbuję dziś powalczyć z tą gałką, jak mi się uda bez zniszczeń to ci dam znać i podeśle ją do obszycia.
    Ostatnio edytowane przez zieloo007 ; 30-09-2010 o 08:57

Podobne wątki

  1. Obszywanie gałki skórą (6b) - samodzielne
    Utworzone przez LukaSS w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 08-11-2013, 12:07
  2. [MiTo] Tuning MiTo czyli Polak potrafi
    Utworzone przez Superjahu007 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-05-2009, 00:00
  3. obszywanie skora
    Utworzone przez 1etnies1 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-04-2007, 19:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory