Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #11851
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Tylko nie wiem dlaczego przyjąłeś od razu, ze skoro HST to HC to VST to też było HC, a nie wziąłeś pod uwagę, ze to marketingowy bełkot pisany przez przedstawiciela od PRu, który niekoniecznie musi się znać na formulacjach olejów. Przez takie posty właśnie robi sie zamieszanie dlatego temat na oil clubie jest zamknięty. Mnie bełkot producentów nie interesuje zawsze wybieram olej, nie na podstawie zapewnień producenta, a na podstawie jego faktycznej jakości i parametrów.

  2. #11852
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Mitsubishi Colt Czt
    Postów
    206

    Domyślnie

    Jeszcze raz: HSC jest opisany jako "Synthetisches Öl", natomiast VST był i jest jako "Vollsynthetisch"

    Według Ravenola HSC to stara receptura VST, który jak wiemy był pełno syntetyczny.

    Przeczytaj dokładnie moje wpisy.

    Również pisałeś o nowych analizach, to by potwierdzilo, co widać na widmach tego oleju, wskazuje na mieszajke HC + PAO. A jak wiemy, nowa receptura jest produktowa od praktycznie początku roku lub nawet wcześniej, lecz teraz nastopila oficjalna zmiana etykiet itp.

  3. #11853
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Czytam i to tylko twoje domysły siejące zamęt zarówno na oil clubie jak i tutaj.

    Mam informacje dla ludzi, ktorzy uzywaja olej Ravenol VST. Jak juz pisalem ceny wzrosly z powodu nowej receptury. Dzis sie okazalo, ze olej HST 5W-40 przejal stara recepture VST (taka informacje otrzymal jeden czlonek forum od Ravenola), ktory byl na bazie PAO, a ten w rzeczywistosci jest olejem HC, gdyz jest podpisany jako: Synthetisch. Wiec to oznacza, ze ten olej byl od poczatku na bazie HC, w rezultacie nas oklamywal!


    Twierdzisz, ze VST był od początku olejem HC natomiast póki co VST z analiz to było PAO z niską temperaturą płynięcia -54 stopnie, natomiast wg. danych Ravenola HST ma temp tylko -42 co już wskazuje, ze HST to nie jest ten sam olej co stare VST. Jeśli nie masz pewności to proszę nie siej zamętu, a zaczekaj z takimi osądami na temat okłamywania, aż pokażą się oficjalne analizy nowych olejów.

  4. #11854
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Mitsubishi Colt Czt
    Postów
    206

    Domyślnie

    Potwierdzam fakty. To nie są moje domysły. Nie tylko ja mam wątpliwości, kilku na forum też.

    I to nie ja twierdzę, że to był olej HC, tylko Ravenol. W związku z tym kończę dyskusję, teraz przedstawiciel Ravenola będzie się tłumaczyć.

    Odnośnie analiz pisałem, są dostępne nowej receptury.

  5. #11855
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Tak ranvenol, a raczej anonimowy przedstawiciel twierdzi, ze HST to to samo co stare VST i to przyjmujesz za prawdę ale jak twierdzą, ze USVO to zupełnie nowa technologia to już nazywasz marketingiem. To nie fakty tylko zwykła nadinterpretacja i wybiórcze naciąganie zdawkowych informacji w swoją stronę. Analizy z rosyjskiego oilclubu z 2017 i 2016 roku potwierdzają, ze to PAO, a teraz jakiś gość palnął, że HST to to samo co stare VST i nagle analizy już się nie liczą tylko mail od anonimowego przedstawiciela aby stawiać wyrok, ze nas oszukiwali

  6. #11856
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomek evo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159 1.9 150 KM
    Postów
    691

    Domyślnie

    Cytat Napisał Casio Zobacz post
    Przy okazji opakowania muszę zganić producenta Specol Gold. Litrowa butelka 5W40 nie dokręca się szczelnie - zerwany gwint. Trzeba uważać wożąc w bagażniku.
    To niestety problem opakowań Specola. Nie raz musiałem dosyłać olej bo się rozlał lub nawet paczka szła do zwrotu. Zwracałem uwagę producentowi i teraz na szczęście są plomby ale dla kurierów to nie problem - jak zgniotą odpowiednio mocno butelkę to plomba puszcza pod ciśnieniem albo butelka pęka. Zerwane gwinty i niedokręcone butelki zdarzają się niestety często.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Tak ranvenol, a raczej anonimowy przedstawiciel twierdzi, ze HST to to samo co stare VST i to przyjmujesz za prawdę ale jak twierdzą, ze USVO to zupełnie nowa technologia to już nazywasz marketingiem. To nie fakty tylko zwykła nadinterpretacja i wybiórcze naciąganie zdawkowych informacji w swoją stronę. Analizy z rosyjskiego oilclubu z 2017 i 2016 roku potwierdzają, ze to PAO, a teraz jakiś gość palnął, że HST to to samo co stare VST i nagle analizy już się nie liczą tylko mail od anonimowego przedstawiciela aby stawiać wyrok, ze nas oszukiwali
    Ja myślę, że ten przedstawiciel nie do końca zdawał sobie sprawę z tego co pisze (i swoją drogą z konsekwencji) i faktycznie mamy taką sytuację, że HST to jest inny olej niż stare VST, które teraz ma nowa nazwę i przy okazji wyższą cenę. Nie zmienia to faktu, że po raz kolejny jest problem z Ravenolem z ustaleniem jaka jest rzeczywista receptura oleju. W przeszłości zdarzały się już podobne zamieszania i nawet na pewnym znanym forum olejowym temat został całkowicie zablokowany (nie ma podglądu do archiwalnych postów i analiz). Moim zdaniem Ravenol popełnia błędy bo ma naprawdę świetne produkty ale sam zachowuje się tak jakby miał coś do ukrycia i takimi "informacjami" jak ta udzielona użytkownikowi niemieckiego forum sieje niepotrzebny zamęt. Uważam, ze Ravenol ma dużo dobrych i bardzo dobrych produktów ale w kwestii transparentności to powinni się jeszcze wiele nauczyć i tak czy siak ktoś (Ravenol) tu kręci i będzie się musiał tłumaczyć.Producenci chcą mieć wszystko "pod kontrolą" ale obecnie dostęp do badań jest tak prosty, ze producenci muszą pogodzić się z faktem, że zwykły Kowalski albo Miller zrobi sobie badanie i opublikuje je w necie.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Tak ranvenol, a raczej anonimowy przedstawiciel twierdzi, ze HST to to samo co stare VST i to przyjmujesz za prawdę ale jak twierdzą, ze USVO to zupełnie nowa technologia to już nazywasz marketingiem. To nie fakty tylko zwykła nadinterpretacja i wybiórcze naciąganie zdawkowych informacji w swoją stronę. Analizy z rosyjskiego oilclubu z 2017 i 2016 roku potwierdzają, ze to PAO, a teraz jakiś gość palnął, że HST to to samo co stare VST i nagle analizy już się nie liczą tylko mail od anonimowego przedstawiciela aby stawiać wyrok, ze nas oszukiwali
    Ja myślę, że ten przedstawiciel nie do końca zdawał sobie sprawę z tego co pisze (i swoją drogą z konsekwencji) i faktycznie mamy taką sytuację, że HST to jest inny olej niż stare VST, które teraz ma nowa nazwę i przy okazji wyższą cenę. Nie zmienia to faktu, że po raz kolejny jest problem z Ravenolem z ustaleniem jaka jest rzeczywista receptura oleju. W przeszłości zdarzały się już podobne zamieszania i nawet na pewnym znanym forum olejowym temat został całkowicie zablokowany (nie ma podglądu do archiwalnych postów i analiz). Moim zdaniem Ravenol popełnia błędy bo ma naprawdę świetne produkty ale sam zachowuje się tak jakby miał coś do ukrycia i takimi "informacjami" jak ta udzielona użytkownikowi niemieckiego forum sieje niepotrzebny zamęt. Uważam, ze Ravenol ma dużo dobrych i bardzo dobrych produktów ale w kwestii transparentności to powinni się jeszcze wiele nauczyć i tak czy siak ktoś (Ravenol) tu kręci i będzie się musiał tłumaczyć.Producenci chcą mieć wszystko "pod kontrolą" ale obecnie dostęp do badań jest tak prosty, ze producenci muszą pogodzić się z faktem, że zwykły Kowalski albo Miller zrobi sobie badanie i opublikuje je w necie.

  7. #11857
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Mitsubishi Colt Czt
    Postów
    206

    Domyślnie

    Jeden członek forum postanowił ponownie napisać do nich Maila, odnośnie tych zmian tzn. olejów pełno syntetycznych itp.

    Również na forum jest coraz bardziej widoczna niechęć do tej marki, także ludzie zaczynają szukać tańszych alternatyw.

  8. #11858
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek evo Zobacz post
    Ja myślę, że ten przedstawiciel nie do końca zdawał sobie sprawę z tego co pisze (i swoją drogą z konsekwencji) i faktycznie mamy taką sytuację, że HST to jest inny olej niż stare VST, które teraz ma nowa nazwę i przy okazji wyższą cenę. Nie zmienia to faktu, że po raz kolejny jest problem z Ravenolem z ustaleniem jaka jest rzeczywista receptura oleju. W przeszłości zdarzały się już podobne zamieszania i nawet na pewnym znanym forum olejowym temat został całkowicie zablokowany (nie ma podglądu do archiwalnych postów i analiz). Moim zdaniem Ravenol popełnia błędy bo ma naprawdę świetne produkty ale sam zachowuje się tak jakby miał coś do ukrycia i takimi "informacjami" jak ta udzielona użytkownikowi niemieckiego forum sieje niepotrzebny zamęt. Uważam, ze Ravenol ma dużo dobrych i bardzo dobrych produktów ale w kwestii transparentności to powinni się jeszcze wiele nauczyć i tak czy siak ktoś (Ravenol) tu kręci i będzie się musiał tłumaczyć.Producenci chcą mieć wszystko "pod kontrolą" ale obecnie dostęp do badań jest tak prosty, ze producenci muszą pogodzić się z faktem, że zwykły Kowalski albo Miller zrobi sobie badanie i opublikuje je w necie.
    To jest poklosie tego, że za PR odpowiadają ludzie po marketingu, a nie uczelni technicznej i wciskają kit. To nie tylko domena Ravenola, że trudno o rzetelne informacje techniczne od przedstawiciela. Problem ravenola jest to o czymś juz tu pisalem czyli mnogość analiz jego olejów. Tylu analiz nie maja Millers i Penrite razem wzięci, a też wyniki na przestrzeni lat mogly by być ciekawe. Padl tu ostatnio przyklad x-cessa spisanego na straty jako sredniak, a tu bum jedna swieza analiza i się okazuje, ze już nie taki zly albo przypadek albo motul tez zmienil sklad. Ciekaw jestem jaką stabilność składu prezentowaly by inne oleje gdyby robić analizy po 2-3 razy w roku

  9. #11859
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Mitsubishi Colt Czt
    Postów
    206

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Padl tu ostatnio przyklad x-cessa spisanego na straty jako sredniak, a tu bum jedna swieza analiza i się okazuje, ze już nie taki zly albo przypadek albo motul tez zmienil sklad. Ciekaw jestem jaką stabilność składu prezentowaly by inne oleje gdyby robić analizy po 2-3 razy w roku
    O jakiej analizie X-Cessa piszesz?

  10. #11860
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    O tej gdzie niby wyszlo 35-50% PAO całkiem przyzwoice jak na motula oczywiście pozostaje kwestia, o ktorej tu już z Tomkiem pisalismy czyli ile PAO jest w motulach z allegro po 110-120zl

    Ma ktoś nowy oficjalny cennik Ravenola na Polskę?

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory