Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #12081
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Mitsubishi Colt Czt
    Postów
    206

    Domyślnie

    Moglem sie dokladniej okreslic, niezmienny piszac mam na mysli, czyli receptura podobna do aktualnej swiezej analizy. Te zuzyciowe, fakt... raz byl Mo, raz nie, raz Mo wraz z W, o tym pisalem tez. Podkreslilem, ze bedziemy musieli poczekac na kolejne analizy. Podejrzewam, ze pojawia sie niebawem. Ale nie kazdy z tego co widze chce wydac za ten olej 43€. Majac tansze alternatywy. Uwazam to za wade, ze nie posiadaja wlasnej rafinerii.

    Wiem jak to wyglada w przypadku Meguina. Posiadaja wlasne magazyny w Dillinden. Gdzie statki dostarczaja z rafinerii oleje bazowe itp. gdzie regularnie badaja jakosc dostarczonych surowcow, przed, w trakcie produkcji oraz po. Np. uzywaja ICP w celu okreslenia ilosci pierwiastkow oraz spektrometrem podczerwieni w celu rozszyfrowania struktury molekularnej.

    Tutaj widac nieco na zdjeciach: https://www.motorradonline.de/vermis...html#gallery-1
    Ostatnio edytowane przez Poziom1989 ; 09-12-2018 o 22:04

  2. #12082
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał Poziom1989 Zobacz post
    Uwazam to za wade, ze nie posiadaja wlasnej rafinerii.
    To sprawdź kto siedzi w zarządach Ravensberger Schmierstoffvertrieb GmbH właściciela marki Ravenol i Deutsche Ölwerke Lubmin GmbH właściciela rafinerii jakoś dziwnym trafem przewijają się te same nazwiska

  3. #12083
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomek evo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159 1.9 150 KM
    Postów
    691

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Tak dokładnie to oznacza USVO ale niby z wprowadzeniem nowej wersji z dopiskiem USVO Ravenol obiecuje ustabilizowanie pakietu dodatków jak będzie zobaczymy no i na pewno był to też zabieg marketingowy aby uzasadnić podwyżkę ceny. Dawka molibdenu podobna jak w Meguinie jeśli nic nie daje to raczej w obu przypadkach. Za 150zł 5l nie dostaniemy nic co by miało w składzie na tyle dużo boru czy molibdenu aby działało jak osobne dodatki modyfikujące tarcie. Dowalone molibdenem CFSy czy Rockoil to cena prawie razy 2 wyższa, Fuchs Titan Race ze sporą dawką boru też chyba 250zł kosztuje. Ja nadal nie widzę mocnej konkurencji za ok 150zł dla VST na polskim rynku w tej klasie lepkości i specyfikacji. Za 200zł mamy 5l VST plus Archoil 9100 z beczki. Mam taki zestaw w RSie i raczej przy nim pozostanę no chyba, ze poprawi sie cene i dostępność Meguina w PL.


    Przecież są analizy starego VST. Baza pozostała niezmieniona rożni się pakiet dodatków, który niby ma się ustabilizować z naciskiem na NIBY bo zobaczymy jak to będzie w następnych analizach.

    Tak swoją drogą skoro takie dawki jak 120ppm molibdenu czy 80ppm boru niewiele dają to w sumie nie rozumiem tej afery ze zmiana pakietów w VST
    Znam wzajemnie się wykluczające analizy VTS-a. Niestety już niedostępne.

  4. #12084
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Mitsubishi Colt Czt
    Postów
    206

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    To sprawdź kto siedzi w zarządach Ravensberger Schmierstoffvertrieb GmbH właściciela marki Ravenol i Deutsche Ölwerke Lubmin GmbH właściciela rafinerii jakoś dziwnym trafem przewijają się te same nazwiska
    https://www.northdata.de/Deutsche+%C...lsund+HRB+8357

    To masz na mysli?

    Ja to odbieram jako powiazania/wspolpraca. Jak i Deutsche Ölwerke Lubmin GmbH oraz Ravenol posiadaja swoich prezesow.

    Cytat Napisał tomek evo Zobacz post
    Znam wzajemnie się wykluczające analizy VTS-a. Niestety już niedostępne.
    Na niemieckim sie zachowaly: https://oil-club.de/index.php?thread...vst-sae-5w-40/

    Z rosyjskiego zostaly usuniete...
    Ostatnio edytowane przez Poziom1989 ; 09-12-2018 o 22:57

  5. #12085
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomek evo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159 1.9 150 KM
    Postów
    691

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    To zmienny czy niezmienny bo malkontenci płakali odnośnie molibdenu, boru i wolframu, ze raz jest, a raz nie ma i widać to na analizach z 2017 i 2018. Nie ma w składzie dla niektórych źle, są w składzie inni twierdzą, ze za mało i niewiele to wnosi. Jak już skład ok, to znowu źle bo nie mają własnej rafinerii, a jak się okazuje, ze rafinerie mają bo są ściśle powiązani z rafinerią w lubminie to znowu źle bo cenę podnieśli Ciekawe jak by był postrzegany gdyby któryś z forumowych dystrybutorów miał go w ofercie
    Żeby była jasność to produkty Ravenola uznaję w większości za bardzo dobre i często atrakcyjne finansowo na tle konkurencji jak np. w przypadku VST. Moje zastrzeżenia wynikają ze zbyt dużej ilości wprowadzanych zmian w składzie produktu i trochę moim zdaniem dziwnej polityki. U mnie tez można kupić bez problemu przekładniówki Ravenola (sprzedaje tego całkiem sporo na tle innych marek) a także na zamówienie silnikowe.

  6. #12086
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Mitsubishi Colt Czt
    Postów
    206

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek evo Zobacz post
    Żeby była jasność to produkty Ravenola uznaję w większości za bardzo dobre i często atrakcyjne finansowo na tle konkurencji jak np. w przypadku VST. Moje zastrzeżenia wynikają ze zbyt dużej ilości wprowadzanych zmian w składzie produktu i trochę moim zdaniem dziwnej polityki. U mnie tez można kupić bez problemu przekładniówki Ravenola (sprzedaje tego całkiem sporo na tle innych marek) a także na zamówienie silnikowe.
    Co masz na mysli piszac dziwna polityke?

  7. #12087
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał Poziom1989 Zobacz post
    To masz na mysli?

    Ja to odbieram jako powiazania/wspolpraca. Jak i Deutsche Ölwerke Lubmin GmbH oraz Ravenol posiadaja swoich prezesow.

    Prezesem Revenola jest ta sama osoba, która jest prokurentem w rafinerii w lubminie oraz prokurentem w Synto Gmbh

    Prezesem rafinerii jest ta sama osoba, która jest prezesem spółki Synto Gmbh, od której zależy jest Ravenol, ta sama osoba jest też prezesem innej spółki do której należy druga marka aveno.

    Jednym słowem jeden wielki holding podzielony ze względów zapewne finansowych na spółki córki w których przewijają się nawzajem dwa nazwiska Shevchuk i Becher,
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 09-12-2018 o 23:27

  8. #12088
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomek evo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159 1.9 150 KM
    Postów
    691

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    To sprawdź kto siedzi w zarządach Ravensberger Schmierstoffvertrieb GmbH właściciela marki Ravenol i Deutsche Ölwerke Lubmin GmbH właściciela rafinerii jakoś dziwnym trafem przewijają się te same nazwiska
    Też uważam to za wadę. Taka nawet ścisła współpraca to jednak nie to samo co jeden zakład produkcyjny czy jedna firma posiadająca kilka zakładów produkcyjnych.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Prezesem Revenola jest ta sama osoba, która jest prokurentem w rafinerii w lubminie oraz prokurentem w Synto Gmbh

    Prezesem rafinerii jest ta sama osoba, która jest prezesem spółki Synto Gmbh, od której zależy jest Ravenol, ta sama osoba jest też prezesem innej spółki do której należy druga marka aveno.

    Jednym słowem jeden wielki holding podzielony ze względów zapewne finansowych na spółki córki w których przewijają się nawzajem dwa nazwiska Shevchuk i Becher,
    Znasz dokładne powiązania właścicielskie miedzy spółkami ?

  9. #12089
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cale info do wygooglania w niemieckim necie to są spółki wiec te dane są jawne.

    Nadal nie rozumiecie powiązania. To tak jak by Alfie Romeo zarzucić, ze nie robi silników bo te robi nie alfa, a spółka Fiat Power Train SpA. Obie zarowno AR jak i FPT zalezne są od FCA

  10. #12090
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomek evo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159 1.9 150 KM
    Postów
    691

    Domyślnie

    Rozumiemy powiązanie ale właśnie dlatego pytam o powiązania właścicielskie. To, że jakaś spółka w jakimś stopniu jest zależna od drugiej nie oznacza, ze musi się jej bezwzględnie w każdym aspekcie podporządkować. Są osobne zarządy, osobne działy produkcyjne ze swoimi szefami. Ci ludzie odpowiadają przede wszystkim za wyniki swojej firmy i priorytety powiązanych ze sobą spółek nie muszą być w każdej sytuacji takie same. Czasami nawet w jednej firmie potrafi być problem jeśli nie ma odpowiedniej koordynacji i organizacji pracy poszczególnych działów. Sony mało nie padło przez to, że management wymyślił sobie, że działy mają ze sobą rywalizować i w efekcie doprowadził do sytuacji, kiedy najważniejsze działy między sobą nie współpracowały a nawet się wzajemnie "zwalczały".
    W przypadku Liqui Moly i Meguina to jest jednak inna sytuacja bo to jest 1 zakład z jednym kierownictwem, działem produkcyjnym, działem zakupów, kontrolą jakości, laboratorium itd.
    Na co dzień bieżącą działalnością firmy zajmują się osoby bezpośrednio zarządzające a nie ludzie z rad nadzorczych i często właściciele nie mają realnie możliwości wpływania na bieżące funkcjonowanie firmy.

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory