Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #13051
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Fiat Croma 2.4 JTDM
    Postów
    2

    Domyślnie

    Witam wszystkich, mrzonka o Valvoline dzisiaj padła. Przypadkowo sprawdzałem na stronie niemieckiej karty charakterystyki produktu a tutaj taka niespodzianka dotyczy SynPower 5W30 ! (Wysokiej jakości olej silnikowy oparty na wysokiej jakości technologii syntezy HC. Opracowany z myślą o maksymalnej wydajności i ochronie we wszystkich warunkach pracy. Opracowany zgodnie z najnowszymi standardami wiodących producentów silników.)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Valvoline.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	129.3 KB
ID:	271971Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Valvoline.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	129.3 KB
ID:	271971Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	valvoline 2.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	132.8 KB
ID:	271972

    - - - Updated - - -

    Motul też technologia syntetyczna MOTUL 5W-40 - 8100_X-clean Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MOTUL 5W-40 - 8100_X-clean.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	110.7 KB
ID:	271973

  2. #13052
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,550

    Domyślnie

    Na prawdę wierzyłeś, że to syntetyki na PAO?

    Wysłane z mojego moto g(7) plus przy użyciu Tapatalka

  3. #13053
    Użytkownik Świeżak Avatar kikoks
    Dołączył
    12 2016
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    AR 156 SW / SV650s
    Postów
    112

    Domyślnie

    Cytat Napisał wlyszkow Zobacz post
    Może taki zestaw Eurol Fluence 5W40 z Archoil AR9100 ?
    Dobre to to? Lepsze jakościowo od motula? I jak w porównaniu do milersa lub pmo?

  4. #13054
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Dobre sprawdzone + nano a niedrogo
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  5. #13055
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    A powiedz no, dlaczego uważasz że wiesz lepiej od producenta jaki olej do jakiego konkretnego silnika Alfy należy stosować? Na jakiej podstawie tak twierdzisz?? Wiesz jak wyglądają prace projektowe, badawcze i doświadczalne producenta, które są podstawą do określenia rodzaju oleju dla konkretnego auta? Wiesz może ile one trwają i ile pieniędzy na nie idzie?)
    No i co z tego że zmieniają zalecenia co do stosowanego oleju? (to samo zresztą miało miejsce w przypadku np, TS-ów gdzie zmienili też rodzaj oleju) -Widać mają jakieś doświadczenia wynikłe z wieloletniej eksploatacji setek tysięcy aut , znasz kogoś kto potrafi od razu lepiej przewidzieć jaki olej będzie najlepszy dla danego silnika? (tylko nie pisz że wie to lepiej jakieś laboratorium , które bada wyniki tarcia blaszki o blaszkę w ciągu długiego czasu, z zastosowaniem jakiegoś badanego oleju). A to co piszesz o elernie Alfy- czyżbyś używał innego, napisanego zupełnie odwrotnie? (no bo skoro producentowi nie zależy na jakości, to trzeba robić wszystko odwrotnie). Może sam napiszesz taki elear? (to byłby prawdziwy hit-, Alfy stałyby się zupełnie bezawaryjne a Ty zostałbyś milionerem).
    Wyciąganie silnika- ja w z Busso życzę sobie tylko takiej wymiany rozrządu gdzie wyciągają silnik, bo chce mieć wszystko złożone i dokręcone jak należy, -bez wyciągania nie jest to takie pewne...
    Ta dyskusja jest śmieszna i dlatego nie chciałem jej podejmować (niejaki Takumi miał trochę racji, choć akurat myśli inaczej niż ja), ale jak się upierasz żebym odpisał (może myślisz że nie mam argumentów? -to piszę.
    Jeszcze ciągle przychodzi mi do głowy przykład takich co wiedzą o Alfie "lepiej". Jednym z pierwszych modów np. w Busso jest wywalenie seryjnego układu dolotowego (razem z tymi puszkami co źle wyglądają i psują dźwięk) i zastąpienie go taką rasową, prawie prostą , jednolitą rurą (często ze stali nierdzewnej). Właśnie taka zmodyfikowana "rura" z Autodelta (to już nie jest taki zwykły mechanik, tylko doświadczony tuner) została zamontowana w silniku i zmierzono z nią moc na hamowni- wynik wyszedł kilka koni mniej niż w serii. To tak na podsumowanie tych co "wiedzą lepiej".

  6. #13056
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    A powiedz no, dlaczego uważasz że wiesz lepiej od producenta jaki olej do jakiego konkretnego silnika Alfy należy stosować? Na jakiej podstawie tak twierdzisz??
    Bo czytam i wyciągam wnioski do jednych Alf z JTD i DPF midsaps do drugich Alf z JTD i DPF full saps? Dlaczego skoro oba mają filtry cząstek do, których powinno stosowć się oleje obniżonej zawartości popiołów.


    Wiesz jak wyglądają prace projektowe, badawcze i doświadczalne producenta, które są podstawą do określenia rodzaju oleju dla konkretnego auta? Wiesz może ile one trwają i ile pieniędzy na nie idzie?)
    A co jak Ci powiem, ze niektórzy producenci często zmieniają normy oleju już po tym jak silnik został zaprojektowany i mają na to wpływ prawdopodobnie coraz bardziej wyśrubowane normy emisji spalin, które trzeba spełniac, a niekoniecznie zywotnośc silnika


    No i co z tego że zmieniają zalecenia co do stosowanego oleju? (to samo zresztą miało miejsce w przypadku np, TS-ów gdzie zmienili też rodzaj oleju) -Widać mają jakieś doświadczenia wynikłe z wieloletniej eksploatacji setek tysięcy aut , znasz kogoś kto potrafi od razu lepiej przewidzieć jaki olej będzie najlepszy dla danego silnika?.
    Czyli co te opisywane "prace projektowe, badawcze i doświadczalne producenta, które są podstawą do określenia rodzaju oleju dla konkretnego auta" się jednak nie sprawdzają, ze trzeba zmianiac zalecenia?

    (tylko nie pisz że wie to lepiej jakieś laboratorium , które bada wyniki tarcia blaszki o blaszkę w ciągu długiego czasu, z zastosowaniem jakiegoś badanego oleju)
    Wiesz jak się określa normy dla oleju? Właśnie na podstawie badań laboratoryjnych. Producent auta określa w normie jakie badania z jakimi wynikami musi przejść olej w laboratorium i producent oleju tak komponuje olej aby w laboratorium te wymagania spełnić i aby olej dostał aprobatę producenta lub spełniał normę. Wystarczy sobie wejść w jaką kolwiek norme producenta i zobaczyć jakie wymagania producent stawia olejowi i są one w większości oparte na badaniach.labolatoryjnych.



    A to co piszesz o elernie Alfy- czyżbyś używał innego, napisanego zupełnie odwrotnie? (no bo skoro producentowi nie zależy na jakości, to trzeba robić wszystko odwrotnie). Może sam napiszesz taki elear? (to byłby prawdziwy hit-, Alfy stałyby się zupełnie bezawaryjne a Ty zostałbyś milionerem).
    Nie tzreba robić odwrotnie aby zrobić cos lepiej. Na podstawie doświadczenia można wykonywać co szybciej i lepiej. Instrukcje producenta są pisane tak aby każdy kto robi to pierwszy raz był w stanie to wykonać ale niekoniecznie ma być to zrobione szybko.



    Wyciąganie silnika- ja w z Busso życzę sobie tylko takiej wymiany rozrządu gdzie wyciągają silnik, bo chce mieć wszystko złożone i dokręcone jak należy, -bez wyciągania nie jest to takie pewne...
    To sobie życz, a później znowu na forum płacz na ceny w ASO


    Ta dyskusja jest śmieszna i dlatego nie chciałem jej podejmować (niejaki Takumi miał trochę racji, choć akurat myśli inaczej niż ja), ale jak się upierasz żebym odpisał (może myślisz że nie mam argumentów? -to piszę.
    Dyskusja, która wygląda jak ze ślepym o kolorach zawsze jest nieco śmieszna

    Jednym z pierwszych modów np. w Busso jest wywalenie seryjnego układu dolotowego (razem z tymi puszkami co źle wyglądają i psują dźwięk) i zastąpienie go taką rasową, prawie prostą , jednolitą rurą (często ze stali nierdzewnej). Właśnie taka zmodyfikowana "rura" z Autodelta (to już nie jest taki zwykły mechanik, tylko doświadczony tuner) została zamontowana w silniku i zmierzono z nią moc na hamowni- wynik wyszedł kilka koni mniej niż w serii. To tak na podsumowanie tych co "wiedzą lepiej".
    Jakiekolwiek ingerencje w układ wydechowy i dolotowy w silnikach N/A wymagają ingerencji w układ sterowania tychże silników. Z tego samego powodu w Mustangu zostałem przy seryjnym dolocie w którym przepływ powietrza jest zupełnie inny niż w dolotach modyfikowanych bo wymagają one strojenia co daje dodatkowe koszta. No ale inżynier mechaniki powinien wiedzieć czym się rożni przepływ w dolocie seryjnym od takiego z prostej rury

  7. #13057
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    Jeszcze ciągle przychodzi mi do głowy przykład takich co wiedzą o Alfie "lepiej". Jednym z pierwszych modów np. w Busso jest wywalenie seryjnego układu dolotowego (razem z tymi puszkami co źle wyglądają i psują dźwięk) i zastąpienie go taką rasową, prawie prostą , jednolitą rurą
    Tym zdaniem rozłożyłeś się na łopatki.
    To nie jest żaden mod, a jedyna możliwość naprawy dolotu, kiedy to ten fantastyczny seryjny sam ze starości popęka, ponieważ ten zajebisty producent nie wyprodukował dostatecznej ilości części, i nie można dokupić, od kilku już lat, tego elementu. Żeby nie było, w silnikach V6 w 155 nawet po ponad ćwierć wieku, te elementy są całe. Widocznie konstruktor po wielu testach uznał, że taki badziew wystarczy, i im nowsze samochody, tym gorzej niestety.

    O olejach dostałeś już wyczerpującą odpowiedź.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  8. #13058
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Ta rozmowa przypomina dyskusje o wyższości porad mądrej pielęgniarki , znachorki lub uzdrowiciela nad zaleceniami lekarza (ale dzisiaj wielu właśnie korzysta z ich porad, nie mówiąc o szczepionkach). Jeszcze raz zapytam (@Pływak); czy ze swoimi uwagami zwróciłeś się do producenta? -On jest świetnie zorientowany we wszystkich szczegółach, jak również zainteresowany co do poprawy jakości swoich aut (tylko nie mów że nie, bo to nieprawda). On też może spowodować że w ogromnym wolumenie aut, takie zmiany zostaną wprowadzone (a pomysłodawca sowicie wynagrodzony ). Widzę że rozmowa schodzi na szczegóły, takie jak inne, mało istotne błędy producenta , które to mają niby uzasadniać, by niezorientowany użytkownik auta uwierzył, że ma do czynienia z bardzo kompetentnymi ludźmi i dał sobie wcisnąć jakiś inny niż zaleca producent, promowany przez Ciebie olej. Czytanie i wyciąganie wniosków to o wiele za mało, by zamieniać olej na inny- producent robi znacznie więcej w tym zakresie- bada swoje auta z konkretnym silnikiem - w fazie prototypu, w okresie ich eksploatacji na drogach- badane są wszystkie elementy pod kątem zużycia, jak również bada się wpływ samego oleju (i produktów jego spalania) na materiały części silnikowych i inne. Takich badań nie przeprowadzają żadne laboratoria olejowe, a jest to ważna sprawa by przebadać konkretny silnik z jakimś środkiem smarnym, bo silniki wcale nie są identyczne i nierzadko różnią się znacznie (np. TS-y, -mają wariator regulowany przez ciśnienie oleju i olej pełni tam rolę czynnika hydraulicznego, nie tylko smarnego, w silnikach stosowane są różne materiały, pasowania itp.). Temat jest bardzo obszerny i takich spraw jest więcej, -powtórzę raz jeszcze ; uniwersalnie przebadany przez producenta oleju olej, wcale nie musi być dobry do wszystkich silników (choć on oczywiście mówi że jest, dystrybutorzy i marketingowcy wspierający sprzedaż też tak mówią). Obiektywność przedstawianych badań przez producenta oleju też bywa często wątpliwa- wiadomo, reklama dźwignią handlu. Owszem , zdarza się że producent zmienia zalecenia co do rodzaju oleju (są to zwykle niewielkie zmiany)- ale ocena tego faktu jako dowód na niekompetencje i nieznajomość rzeczy jest grubą przesadą a nawet nadużyciem, w miarę wieloletnie eksploatacji pojawiają się nowe doświadczenia, zmieniane są normy zawartości spalin, czasem zmienia się też niektóre elementy silnika mające kontakt z olejem itp. (ale i tak, jak pisałem auto przed wprowadzeniem na rynek jest długo badane przez producenta, auta robią po kilkaset tysięcy km, są rozbierane i bada się ich części, nierzadko po testach wprowadza się poprawki. Laboratoria olejowe takich badań nie przeprowadzają). Gdyby laboratorium badań oleju, na którym opierasz swoje zdanie, przeprowadzało długotrwały, kompleksowy test na jakiejś konkretnej Alfie z konkretnym silnikiem i gdyby wyniki okazałyby się lepsze niż w przypadku dedykowanego przez producenta- to ok, można by się zastanowić czy go nie zamienić, ale takich badań się nie robi, więc jasne jest komu tu należy wierzyć. Ponadto , jak zapewne wiesz, na rynku olejowym jest teraz wiele "turbulencji" , wystarczy (nawet na jakimś innym forum o innej tematyce) zacząć pisać o oleju i jego stosowaniu w aucie i natychmiast pojawiają się jacyś nowi osobnicy, zachwalający jakiś konkretnie wymieniany z nazwy olej. Takie wypowiedzi bywają nawet komiczne, bo taki gość pisze że po wlaniu tego swojego oleju i jeździe na nim, doznaje nagle jakiś prawie ekstatycznych doznań, porównywalnych chyba (a może jeszcze lepszych) niż zażywanie "trawki" czy czegoś w tym rodzaju (normalnie użytkownik nie jest w stanie ocenić wpływu oleju na silnik).
    Na koniec napiszę jeszcze o moim pierwszym kontakcie z tymi co zamieniają olej producenta na inny. Kiedyś zrobiłem w mojej pierwszej Alfie (156, TS, nowa- z salonu, jeszcze na gwarancji) przegląd połączony z wymianą oleju, w lubelskim ASO. Dopiero po przeglądzie , gdy odbierałem auto, powiedziano mi że wlano "rewelacyjny" olej Mobil 1. Sprawdziłem- miał inne parametry niż zalecano, ale nie wiedziałem wcześniej że to chcą wlać (bym protestował), pomyślałem że skoro już wlali to trudno, może wiedzą co robią- to mechanicy to może mają jakieś już doświadczenia z jego stosowania i jakoś dojadę do następnej wymiany. Długo się zastanawiałem jak to możliwe że to ASO nie stosuje zalecanego oleju (niedługo potem odebrano im autoryzacje), zapewne komuś dano nieźle zarobić, bo ta stacja przeszła w całości na olej tej marki (być może są tu mechanicy z Lublina, którzy tam pracowali i znają szczegóły tej sprawy). Jakiś miesiąc później (auto miało ok. 35.000 km) nastąpiło zerwanie paska rozrządu, kilkaset km od domu, gdy rano pod hotelem próbowałem uruchomić silnik. Okoliczności wskazują że niewłaściwy olej mógł być jak najbardziej przyczyną.

    PS. [MENTION=19198]Pablo[/MENTION]- Ty zdaje się naprawiasz Alfy (piszą że dobrze, że masz doświadczenie itp.), ale kiedyś na FB przeczytałem Twój wpis, w którym zalecasz stosowanie innego oleju niż Alfa zaleca. Wszedłem w Twój profil i sprawdziłem że Twoja firma sprzedaje też oleje- był tam ten który polecałeś. Nie było (przynajmniej wtedy) oleju, który zaleca Alfa. Cóż, nie jesteś dla mnie wiarygodnym i obiektywnym rozmówcą w tym temacie...A, i jeszcze dyskwalifikowałeś jakiś olej, bo zauważyłeś że tworzy więcej szlamu niż inny, zalecany przez Ciebie. A to też nie do końca słuszne.

  9. #13059
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    Jeszcze raz zapytam (@Pływak); czy ze swoimi uwagami zwróciłeś się do producenta? -On jest świetnie zorientowany we wszystkich szczegółach, jak również zainteresowany co do poprawy jakości swoich aut (tylko nie mów że nie, bo to nieprawda). On też może spowodować że w ogromnym wolumenie aut, takie zmiany zostaną wprowadzone (a pomysłodawca sowicie wynagrodzony ).
    Ty udajesz czy poważnie nie wiesz, że to jaki olej aktualnie zaleca producent jest mocno podyktowane kwestią finansową. Na dostarczanie oleju na pierwszy montaż są milionowe kontrakty i co ja mam napisać, żeby producent lał olej X zamiast Y bo ma lepsze bazy i parametry i spełni normy producenta z nawiązką? I myślisz, że zmienią dostawce bo jakiś internetowy anon im tak zaproponował? Jeśli naprawdę w to wierzysz to już całkowicie straciłem wiarę w Ciebie

    Dla przykładu coś z forum Renaulta, przez lata do Renaulta tylko ELF cokolwiek innego się do Reno nie nadaje i popsuje silnik głosili motojanusze, a już broń boże nie "badziewny Castrol"! W tym roku wielki szok i niedowierzanie motojanuszy bo Renault zmienił dostawce oleju z Elfa na Castrola i nagle do wszystkich silników czy stary czy nowy ASO legalnie może zalewać Castrola bez obawy o awarię. Taki VAG podpisał kontrakt z Shellem i teraz zamiast Castrola ASO oficjalnie leje również Shella. Jak myślisz przetestowali od nowa wszystkie oleje nowego dostawcy we wszystkich silnikach?


    Widzę że rozmowa schodzi na szczegóły, takie jak inne, mało istotne błędy producenta , które to mają niby uzasadniać, by niezorientowany użytkownik auta uwierzył, że ma do czynienia z bardzo kompetentnymi ludźmi i dał sobie wcisnąć jakiś inny niż zaleca producent, promowany przez Ciebie olej. Czytanie i wyciąganie wniosków to o wiele za mało, by zamieniać olej na inny-
    Rozmowa schodzi na konkretne argumenty, a nie frazesy, puste hasła o tym, ze producent wie lepiej.


    Takich badań nie przeprowadzają żadne laboratoria olejowe, a jest to ważna sprawa by przebadać konkretny silnik z jakimś środkiem smarnym, bo silniki wcale nie są identyczne i nierzadko różnią się znacznie
    Ale to producent auta stawia olejowi wymagania, które weryfikuje się na podstawie badań laboratoryjnych i na podstawie takich samych badań laboratoryjnych producent auta zatwierdza oleje innych marek niż ta jedyna słuszna, która stoi w instrukcji. Wiele koncernów motoryzacyjnych przyznaje aprobaty dla olejów rożnych marek. Możesz kupić Motula, Ravenola, Shella czy cokolwiek innego z oficjalnym dopuszczeniem do stosowania nawet w trakcie gwarancji bez jej utraty tylko ty nie masz zielonego pojęcia o olejach, normach, aprobatach i badaniach i tu tkwi parobem bo wypowiadasz się o czym na czym się kompletnie nie znasz.


    Obiektywność przedstawianych badań przez producenta oleju też bywa często wątpliwa- wiadomo, reklama dźwignią handlu.
    Jesli ten producent dostał oficjalna aprobate producenta auta lub deklaruje, ze jego olej spełnia normy pod dany silnik to w czym problem? Dlaczego wątpisz w aprobaty i normy producenta silnika?


    Gdyby laboratorium badań oleju, na którym opierasz swoje zdanie, przeprowadzało długotrwały, kompleksowy test na jakiejś konkretnej Alfie z konkretnym silnikiem i gdyby wyniki okazałyby się lepsze niż w przypadku dedykowanego przez producenta- to ok, można by się zastanowić czy go nie zamienić, ale takich badań się nie robi, więc jasne jest komu tu należy wierzyć.
    Już Ci wyżej wyjaśniłem jak wygląda procedura zatwierdzania oleju przez producenta auta.


    (normalnie użytkownik nie jest w stanie ocenić wpływu oleju na silnik).
    Wykonuje się badania laboratoryjne przepracowanych olejów, pokazują one stopień zużycia silnika i oleju. Często wykonywane w przemyśle ale takie samo badanie dostępne jest dla zwykłego kowalskiego sam kiedyś korzystałem. Na podstawie zawartości pierwiastków metali w oleju można określić czy następuje zużycie i jakich elementów, a na podstawie parametrów oleju można określić czy wymagana jest jego wymiana czy też nie. Zdecydowanie szybsza i tańsza metoda oceny kondycji silnika niż rozbieranie profilaktycznie silnika na czynniki pierwsze szczególnie w przemyśle, gdzie zatrzymanie maszyn generuje spore straty. No ale takie rzeczy inżynier mechaniki powinien wiedzieć chyba, ze dyplom ma z chipsów.


    Na koniec napiszę jeszcze o moim pierwszym kontakcie z tymi co zamieniają olej producenta na inny.
    Jak byś śledził ten temat to byś zauważył, że nikt tu nie poleca olejów znacząca odbiegających od tego co wymaga producent tylko polecane sa tu produkty alternatywne innych producentów niż ten "jedyny słuszny", który aktualnie ma podpisany kontrakt z koncernem motoryzacyjnym w tej samej klasie SAE czy normie ACEA/API ale często na lepszych bazach z lepszymi pakietami dodatków

    PS. [MENTION=19198]Pablo[/MENTION]- Ty zdaje się naprawiasz Alfy (piszą że dobrze, że masz doświadczenie itp.), ale kiedyś na FB przeczytałem Twój wpis, w którym zalecasz stosowanie innego oleju niż Alfa zaleca. Wszedłem w Twój profil i sprawdziłem że Twoja firma sprzedaje też oleje- był tam ten który polecałeś. Nie było (przynajmniej wtedy) oleju, który zaleca Alfa. Cóż, nie jesteś dla mnie wiarygodnym i obiektywnym rozmówcą w tym temacie...A, i jeszcze dyskwalifikowałeś jakiś olej, bo zauważyłeś że tworzy więcej szlamu niż inny, zalecany przez Ciebie. A to też nie do końca słuszne.
    A w tej swojej całej zaciekłości w pisaniu bzdur nie bierzesz pod uwagę, ze człowiek z wieloletnim doświadczeniem, który z tego co pamiętam pracował kiedyś w ASO sprzedaje ten olej bo z jego doświadczenia wynika, ze się sprawdza? Mógłby sprzedawać zupełnie inne oleje, koncernówki mają zdecydowanie wyższą marże i lepszy program lojalnościowy dla warsztatów niż niszowi producenci.

    P.S. Mam prośbę abyś odnosił się do konkretnych fragmentów tekstu/cytatów jeśli chcesz prowadzić jakakolwiek dyskusje bo teraz to ten słowotok pisany ciągiem naprawdę ciężko się czyta...
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 27-08-2020 o 16:04

  10. #13060
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post

    PS. [MENTION=19198]Pablo[/MENTION]- Ty zdaje się naprawiasz Alfy (piszą że dobrze, że masz doświadczenie itp.), ale kiedyś na FB przeczytałem Twój wpis, w którym zalecasz stosowanie innego oleju niż Alfa zaleca. Wszedłem w Twój profil i sprawdziłem że Twoja firma sprzedaje też oleje- był tam ten który polecałeś. Nie było (przynajmniej wtedy) oleju, który zaleca Alfa. Cóż, nie jesteś dla mnie wiarygodnym i obiektywnym rozmówcą w tym temacie...A, i jeszcze dyskwalifikowałeś jakiś olej, bo zauważyłeś że tworzy więcej szlamu niż inny, zalecany przez Ciebie. A to też nie do końca słuszne.
    Ja piszę o tym, co wiem, czego jestem pewien, co widziałem i sprawdziłem, Ty natomiast piszesz o tym, co Tobie się wydaje

    Pozdrawiam serdecznie.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory