Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%
Strona 3 z 1315 PierwszyPierwszy 12345678910111213531035031003 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 13143

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #21
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    kurde gdybym miał nadwyżke w kasie odrazu bym zalał 50 albo 60 no ale niestety.. :mrgreen:

  2. #22
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    jaka nadwyzke? sam bym lal lotos ale jak mialem go w toyocie to duzo mi go ubywalo i jakos tak z niechecia teraz patrze na lotosa moze niepotrzebnie .teraz jezdze na gazie i cos za cos musze lac olej o dobrych parametrach bo niunia musi wytrzymac jeszcze troche zanim kupie 156 v6 albo 166v6 bo raczej tylko z takim silnikiem kupie alfe chyba ze jak sie spotkamy to mnie ktos zarazi ts :mrgreen: :mrgreen: juz mnie nosi na wymiane /ale tylko ze wzgledu na mocniejszy silnik/ ale postawic jakis garaz bo autko pod chmurka a i nie ma gdzie sobie pogrzebac w samoch . a lubie od czasu do czasu zajzec tu i uwdzie

  3. #23
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    ja tez lubie zaglądac i sam naprawiac :mrgreen:
    co prawda bez netu i porad na forach za duzo bym nie wskorał, i dlatego jak ja cos wiem staram sie nastepnemu pomoc bo najwazniejsze nie oddac samochodu komus co sie bedzie uczył na Twoim aucie
    gaz w alfie to ja jakos zagorzały przeciwnik jestem, nie wiem jak w V6 ale w twin sparku 16v mozesz tylko o tym pomazyc, na AC ostatnio koles jakis pisał co mu kolektor wywaliło przy sekwencji a podobnych problemow o TS 16v z gazem postow juz było miliony :mrgreen:
    ja tam na spalanie nie narzekam, przy spokojnej jezdzie autko pali ok 7,5-8 litrow, jedynie jak sie jezdzi z gazem w podłodze to nie ma gornej granicy :twisted:

    do lotosa semi (mineralny nigdy w zyciu!!!) to tez mialem jak najgorszą opinie dopoki nie poczytałem troche opini o tym oleju i stwierdzilem ze sam sprobuje, i o dziwo niezawiodłem sie, chodz to dopiero początki

  4. #24
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    przy sekwencji wybuch jest malo prawdopodobny uwazam ze w tym przypadku winni sa instalatorzy cos sknocili i to pewne

  5. #25
    Administrator ds. społecznych Fachowiec Avatar Majkel
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Koszalin, Gdynia
    Auto
    Ducati Hypermotard 796
    Postów
    2,908

    Domyślnie

    Ja bede sie szykowal do zmiany oleju w mojej 33. Zaleje Agipa 10W40, widzialem na allegro 5l za 100...chyba niedrogo :wink:

  6. #26
    Piotr
    Gość

    Domyślnie

    sam szukałem po całym Rzeszowie agipa i nigdzie go nie było (ciężko dostac ten olej, słyszałem, że jest bardzo dobry jakościowo), zresztą z Motulem też miałem małe problemy, ale udało mi się go dostac

    Alfa jak narazie jeździła na Castrolu GTD Magnatec 10W40 (co do tego oleju nie mam większych zastrzeżeń poza tym, że Alfa lubiła wypic go w ilości 0.5l na 7tyś km). Nastepny olej to Castrol 5W30, naprawdę super olej, jednak nie trzymałem go długo gdyż bałem się o motor. Obecnie Alfa jeździ na Motulu 4100Power, jeśli chodzi o zime, to muszę przyznac, że Castrol 5W30 sprawowal się dużo lepiej (było czuc większą kulturę pracy silnika). Motul powinien dobrze sprawowac się przy wyższych temperaturach, także z niecierpliwością czekam na nadejście wiosny :wink:

    Mimo wszystko, po tym co się czyta na temat olejów Castrola nie wrócę już do tego producenta
    Na forach internetowych pochwały zbierają oleje takich producentów jak: Motul, Valvoline, Agip i Mobil1

  7. #27
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    piotr a po ile jest ten motul

  8. #28
    Piotr
    Gość

    Domyślnie

    za Motula 4100Power 5l zapłaciłem 110zł.

    Link do sklepu wysyłkowego Motula

  9. #29
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    ja tam gazownik nie jestem ale ponoc jak sie wtryskiwacz nie zamknie to wypier... li cały kolektor i nie ma bata jaka instalacja :mrgreen:
    ale jak wspomnialem ja nie gazownik i mowie tylko z czym sie koło zali na idnym forum

  10. #30
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    w mojej instalce jest tak jak wtrysk.jest ciagle otwarty to komp gazowy traktuje to jako blad i wywala na benzynke.i dalej twierdze ze to wina montazu jezeli nawet ta inst jest tak prymitywna ze tego nie widzi to i tak skierowalbym sprawe do sadu . a gra jest warta swieczki w sumie koles montowal wtrysk wlasnie po to aby takich bum uniknac, szlag mnie trafia na ta polska rzeczywistosc i rzetelnosc fachowcow.

    [ Dodano: 2006-02-27, 19:43 ]
    tylko ze czesami sami uzytkownicy troche pomagaja tym wybuchom bo jezeli gazu im pali tyle co benzynki albo i mniej / a powinno co najmniej 20% wiecej/ to silnik jezdzi na bardzo ubogiej mieszance a to juz prosba o klopoty. a wiaze sie to z bardzo dobrymi proporcjami gazu do powietrza/gaz jest wtedy bardzo silnie wybuchowy szacuje sie ze od 5 do 15 % gazu w powietrzu jest najbardziej wybuchowy/

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory