Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #4301
    Użytkownik Romeo Avatar Krusz
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa / Lancaster UK
    Auto
    156 1.8TS '02
    Postów
    1,517

    Domyślnie

    Zamów sobie wysyłkowo, pocztę tam chyba mają?

    Twin Spark Compressore - Na pohybel hejterom - Szalone 0.5bara
    Mazda mx5 - bokiem, na glebie i z kierownicą po złej stronie.
    "Nothing is "good" for daily driving that's not OEM. So by that logic don't turbo your car. Don't make it faster. Don't do anything. Go buy a bus pass."

  2. #4302
    adaml78
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Artih Zobacz post
    No i co to ma wnieść do tematu niby ?


    Tomito
    : Amsoil, Royal Purple, Millers, Gulf, Fuchs, Agip - czyli wszystkie jakże znienawidzone marki przez adaml78
    Niech kolega Arith po raz kolejny nie fantazjuje, bo większości tych nazw nawet na tym forum nie napisałem, nie mówiąc o opisywaniu mojego ewentualnego miłosnego stosunku do nich. Moje "ulubione" przereklamowane oleje to Millers i Valvoline - czyli zwykłe oleje w niezwykłych cenach. I dlaczego od razu znienawidzone? Po prostu nie warte swojej ceny i tyle. Jak ktoś lubi przepłacać i dawać dobrze zarobić cwaniakom, którzy wciskają mu kit w reklamach to niech kupuje wynalazki jakie tylko chce.

    Ja kupuję to co spełnia określone normy i wymieniam olej znacznie częściej niż zaleca instrukcja obsługi. Nazwa oleju nie smaruje.

  3. #4303
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał adaml78 Zobacz post
    Ja kupuję to co spełnia określone normy i wymieniam olej znacznie częściej niż zaleca instrukcja obsługi. Nazwa oleju nie smaruje.
    W warsztacie z klocków lego, ewentualnie na monitorze w grach, np GT5
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  4. #4304
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar siapek
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    W-wa Centralna
    Auto
    147 JTD 16V TI
    Postów
    745

    Domyślnie

    kolega adaml78 ma chyba rację. Skoro nikt nie jest w stanie napisać w czym Millers jest lepszy od Totala może to oznaczać że wcale nie jest lepszy i to tylko strata pieniędzy.
    Z drugiej jednak strony zbiera bardzo dobre opinie pośród sklepów, warsztatów i użytkowników. Sam mam wlanego Millersa XFD. Zauważyłem że silnik szybciej się nagrzewał w zimę niż na X-Cess'ie i wolniej czerniał.
    Podchodzę do tego w taki sposób: Tanie rzeczy są przeważnie słabe. Kupując olej z wyższej półki mam pewność że leję produkt pewny i wysokiej jakości. Może przepłacam, może to samo oferują inni producenci za 30% mniejszą cenę ale pewności nie mam. A to 50zł ciągu roku to jeszcze nie jakieś wielkie pieniądze.
    Z doświadczenia wiem, że kupując tanie rzeczy jest to tylko prowizoryczna oszczędność w chwili zakupu. Później przynosi to tylko straty.

    i na marginesie: Juź wiem dlaczego mechanicy tak polecają Castrola. Byłem ostatnio w warsztacie, gdzie przed budynkiem powiewa flaga Castrol. W środku mieli wszystkie szafki na narzędzia z logiem Castrol.

  5. #4305
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie

    ....

  6. #4306
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał siapek Zobacz post

    i na marginesie: Juź wiem dlaczego mechanicy tak polecają Castrola. Byłem ostatnio w warsztacie, gdzie przed budynkiem powiewa flaga Castrol. W środku mieli wszystkie szafki na narzędzia z logiem Castrol.
    Castrol daje najlepsze wsparcie dla warsztatów chyba z wszystkich producentów olejów.
    Wbrew pozorom jest to najlepiej sprzedający się olej, wszyscy o niego pytają i jest na nim najlepsza kasa. Mamy go w ofercie, nawet w promocji, wystarczy popatrzeć na naszą ofertę.
    Reklama robi więc swoje.

    Wracając do wywodów kolegi adaml78 powtórzę to po raz kolejny, że ja pisze moje opinie na jakiejś podstawie, czyli coś co widziałem, sprawdziłem, porównałem, a nie co ktoś gdzieś napisał. Wiem, ze olej x jest lepszy w konkretnych warunkach od oleju y, ponieważ mamy samochody z czujnikami/wskaźnikami ciśnienia, temp. oleju, i one nie kłamią, że olej x traci ciśnienie po 5 kkm, a olej y nie.
    Ale ja już to pisałem setki razy, tylko po co to komu, jak wystarczy popatrzeć w tabelki. Żenada.

    Dodam więcej.
    Dobre oleje nie są dla wszystkich. Kto chce ten kupi, kto nie, na pewno go nie zainteresują nawet.
    Każdy ma wybór, może kupować co chce.
    Jedni kupują wahacze FAST, i inne podobne, bo po co przepłacać. Inni tylko TRW, nieświadomi, że można przecież taniej naprawić auto.
    Po co przepłacać, można przecież mieć wszystko taniej. Tylko idąc tym tropem, nie rozumiem po co ktoś kupuje lepsze auto, przecież niektórym wystarcza POLONEZ. Również ma identyczne, ba nawet lepsze parametry pod względem objętości bagażnika, niż taka Alfa 156.

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Pablo. ; 24-05-2013 o 07:35
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  7. #4307
    Użytkownik Romeo Avatar zaviaseq
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Fiat Croma 1.9
    Postów
    1,621

    Domyślnie

    Cytat Napisał siapek Zobacz post
    Zauważyłem że silnik szybciej się nagrzewał w zimę niż na X-Cess'ie i wolniej czerniał.
    Innymi słowy - silnik miał większe tarcie i dlatego było to szybciej.

  8. #4308
    adaml78
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo. Zobacz post
    Castrol daje najlepsze wsparcie dla warsztatów chyba z wszystkich producentów olejów.
    Wbrew pozorom jest to najlepiej sprzedający się olej, wszyscy o niego pytają i jest na nim najlepsza kasa. Mamy go w ofercie, nawet w promocji, wystarczy popatrzeć na naszą ofertę.
    Reklama robi więc swoje.

    Wracając do wywodów kolegi adaml78 powtórzę to po raz kolejny, że ja pisze moje opinie na jakiejś podstawie, czyli coś co widziałem, sprawdziłem, porównałem, a nie co ktoś gdzieś napisał. Wiem, ze olej x jest lepszy w konkretnych warunkach od oleju y, ponieważ mamy samochody z czujnikami/wskaźnikami ciśnienia, temp. oleju, i one nie kłamią, że olej x traci ciśnienie po 5 kkm, a olej y nie.
    Ale ja już to pisałem setki razy, tylko po co to komu, jak wystarczy popatrzeć w tabelki. Żenada.

    Dodam więcej.
    Dobre oleje nie są dla wszystkich. Kto chce ten kupi, kto nie, na pewno go nie zainteresują nawet.
    Każdy ma wybór, może kupować co chce.
    Jedni kupują wahacze FAST, i inne podobne, bo po co przepłacać. Inni tylko TRW, nieświadomi, że można przecież taniej naprawić auto.
    Po co przepłacać, można przecież mieć wszystko taniej. Tylko idąc tym tropem, nie rozumiem po co ktoś kupuje lepsze auto, przecież niektórym wystarcza POLONEZ. Również ma identyczne, ba nawet lepsze parametry pod względem objętości bagażnika, niż taka Alfa 156.

    Pozdrawiam.

    Coście się tak przypieli do tego Castrola. Tej nazwy teżś nie podawałem. Nie kupie nigdy Castrola, bo ta firma zaczęła oszukiwac klientów sprzedając HC jako olej syntetyczny (był o to proces w USA z Mobilem przegrany przez Mobila). Poza tym Castrol nie ma szczególnie dobrych parametrów- cenę zaś ma wysoką.

    Kolego Pablo nie porównuj w ten sposób samochodów do oleju. Kupując samochód mogę łatwo ocenić jego cechy. Kupując olej mogę co najwyżej sprawdzić jakie ma parametry - nic więcej (wyjątkiem jest tylko kolega mourning, który potrafi ocenić olej organleptycznie ) Analogia z tandetnymi wahaczami jest też nietrafiona. Jakośc wahaczy też można łatwo ocenić - po prostu wytrzymują dłużej lub krócej. Jakości oleju nie ocenisz tak łatwo. Nie widziałem tych obiecanych wykresów mających potwierdzić niższe zużycie silnika na oleju Millers, które twierziłeś że posiadasz. Powtarzam: Nie dysponujemy żadnymi dowodami doświadczalnymi potwierdzającymi wyższośc jednych olejów (do codziennych zastosowań) nad innymi spełniającym te same normy. Stąd moje pytanie: dlaczego za jedne oleje trzeba płacić trzykrotnie więcej.
    Być może w swojej pracy spotkałeś się z wieloma samochodami z uszkodzonymi silnikami, które jeżdziły na Mobilu, Totalu, Castrolu, Shellu czy innym popularnym oleju. Nie zdziwiłbym się, gdyby było to nawet 90% uszkodzeń silnika. Ale co z tego wynika? Nic, bo przecież pewnie właśnie 90% właścicieli aut używa tych popularnych olejów. Do tego potrzebna jest analiza staystyczna, której nikt z nas nie robił. No chyba, że może zrobiłeś... w takim przypadku poprosimy o wyniki.
    Nie ma żadnych dowodów a opieranie się na marketingowym bełkocie ma powodować u klientów nieracjonalne zachowania podczas zakupów. Co z tego, że Millers napisze, że ich oleje są super? NIC Co z tego, że Valvoline zachwala swoje prosukty? NIC. Dlaczego mielibyśmy w to wierzyć? Czy jesteśmy bydłem, któremu fachowcy od reklamy mogą wmówić wszystko. Z drugiej strony na opakowaniu oleju Elf Excellium LDX 5w40 jest ciekawa tabelka (jak będę w sklepie może zrobię fotkę). Elf powołuje się na badania ACEA na temat zużycia silnika (to juz naprawdę coś - wreszcie poważne badania), że silnik na Elfie zużywa się o ok 50% mniej niż średnia dla olejów 5w40. Super! Szkoda tylko, że nie podali nazw tych olejów, z którymi porónywali i do naszych rozważań tutaj te dane nic nie wnoszą.

    I jeszcze jedno: kolega zaviaseq bardzo celnie skomentował szybsze rozgrzewanie się silnika na jednym oleju niż na drugim. Po prostu większe opory. Większe opory byćmoże wynikające z gorszych parametrów tego oleju na zimno: większe CCS, a po podgrzaniu większa lepkość w 40C , niższy indeks lekpkości. To fizyka: większe tarcie - więcej ciepła - większe zużycie paliwa i większe zuzycie silnika. Na "gęstszym" oleju być może nawet silnik troszkę ciszej chodzi i klient jest szczęśliwy, bo silnik cichy i szybciej się nagrzewa.... a silnik cierpi.

  9. #4309
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    To teraz napisz mi jak rozpoznasz, ze dany wahacz jest lepszy lub gorszy.
    Mamy dwa nowe, bardzo podobne, z taką samą gwarancją i parametrami.
    Skąd będziesz wiedział, ze ten 2 - krotnie droższy jest lepszy, po czym to poznajesz.
    Nie ma ich testów, a producenci piszą to samo, ba nawet o wahaczach tańszych, ze są lepsze.
    Pytam poważnie.
    Ostatnio edytowane przez fiergloo ; 25-05-2013 o 09:03
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  10. #4310
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Wahacz to sobie można kupić lewy fasta prawy trw założyć oba i wyjdzie podczas użytkowania który jest lepszy. Z olejem tego nie stwierdzisz. Miałem w Alfie Motula x-cess, poźniej LM Diesel Synthoil i nie jestem w stanie domowymi metodami stwierdzić w czym jeden miałby byc lepszy od drugiego. W przypadku wahacza stwierdzić jego zużycie można organoleptycznie w czasie użytkowania więc porównanie z wahaczami kiepskie

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory