Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%
Strona 5 z 1315 PierwszyPierwszy 123456789101112131415551055051005 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 13143

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #41
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    to jest olej do sportowej jazdy, takze moze jak nie jezdzisz ostro kup sobie 10w40 ale jak masz kase to lepiej zostan przy tej lepkosci co masz

  2. #42
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    sportowa jazda czyli?
    bo jesli chodzi o taka sportowa jazde jak na torze, ze caly trzas trzyma sie wysokie obroty to to nie ja
    jak przyspieszam to ciagne do 3,5 tys obrotow, czasem 4 tys. jezdzac po miescie ze stala predkoscia staram sie trzymac 2-2,5 nie wiecej ale wiadomo czasem ma sie ochote posluchac czegos innego niz plyty z otwarzacza i sie depnie... do takiej jazdy moze byc 10w40?

  3. #43
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    tuti olej 10w40 jest zalecany na klimat umiarkowany 10w50 na goracy 10w30 na zimny taka informacja widnieje w instrukcji obslugi w 155 a ja jeadzie dalej na castrolu 10w costam magnetyku robilem teraz regulacje zaworkow .silniczek czysciutki zadnych szlamow itp ja juz druga wymiana jak kupilem tez byl castrol a terz kolejna wymiana i chyba zostane przy castrolu choc mam chec na agipa

  4. #44
    Advisor
    Gość

    Domyślnie

    W temacie olejów coś ostatnio miałem, więc podam i tu, co i jak:
    Wszystko zaczeło sie od tego, jak byliśmy z żoną w Tesco i zauważyłem na alejce towary po -70%. W jednej ze skrzyń były pojemniki z olejem, to oczywiście z ciekawości podchodziłem i rzuciłem okiem, pomimo, że nie potrzebowałem oleju z uwagi na pełną wymianę niecałe tydzień wcześniej (mobil1, 10W40).
    Trochę byłem zdziwiony, kiedy zauważyłem, że wymieniony olej to Selenia 10W40 w promocyjnym opakowaniu 4+1litrów, a już szok była cena - na naklejce: 69.90zł.
    Jedynie własnie ta cena i to, że nie rozpoznałem naklejki na pojemnikach mnie zastanowiło. Znam produkty ze strony Selenia.Pl i tam czegoś takiego nie było. Z parametrami 10W40 były (są) 20K oraz ACT.
    Na końcu zadzwoniłem do FL Poland (Selenia) w Krakowie i pogadałem z miłym Panem, który mi przekazał następujące informacje:
    Zestawy 4+1l w opakowaniach promocyjnych ze zmodyfikowaną naklejką są specjalnie dla hipermarketów. Cena 10zł/litr też jest 'zgodne' z wiedzą FLPolska.
    Parametrami ten olej (zawartość pojemników) to Selenia ACT. Porozmawiałem na temat 'pasowania' do Alfy to "pasuje", ale np. w porównaniu do Selenii 20K, ten olej ma mniejszy zalecany okres wymiany. W przypadku, kiedy ktos często wymienia olej - np. co 10K - to nie ma żadnych przeciwskazan do wlewania do Alf.

    Selenia ACT

    OPIS
    SELENIA ACT to olej na bazie syntetycznej, którego specjalny skład pozwala na aktywną ochronę silnika każdego typu. SELENIA ACT wykorzystuje wszystkie osiągnięcia FL SELENIA zdobyte przez lata.
    Ponad 10 milionów pojazdów różnych marek z silnikami różnej mocy, zalanych olejem Selenia to prawdziwy test jakości tego produktu.

    CHARAKTERYSTYKA
    SELENIA ACT (All Cars Tested) została opracowana w sposób gwarantujący wysoką jakość, typową dla gamy SELENIA. Jest produktem odpowiednim do zastosowania we wszystkich silnikach benzynowych.

    Nowoczesna formuła oleju SELENIA ACT pozwala na:

    Redukcję zużycia benzyny.

    Optymalną pracę silnika nawet w niskich temperaturach.

    Wysoką stabilność w wysokich temperaturach.


    ZASTOSOWANIE
    Według wskazań konstruktorów (FIAT) olej ten jest zalecany do wymiany co 15.000 km w samochodach z silnikiem ssącym, turbosprężanym lub wielozadaniowym. W samochodach innych konstruktorów olej należy wymieniać zgodnie z częstotliwością podaną przez producenta w instrukcjach obsługi samochodów lub co 20.000 km w samochodach z silnikiem turbosprężanym oraz wielozaworowym.

    POLECAJĄ
    Fiat, Lancia

    OPAKOWANIA
    1 L, 4 L, 200 L

    SPECYFIKACJA
    SAE 10W-40, ACEA A3-96
    CCMC G5
    API SJ, VW 500.00-5-5.00
    Co do jakości oleju jeszcze mam takie informacje:
    Olej Selenii, o którym piszę ma oznaczenie API: SJ, a w normie ACEA: A3-B3. Przeczytałem kiedyś na jakiejś stronie informację/opinię, że normy API są mnie wymagające od tych Europejskich, ale nijak nie mogę trafić z powrotem na tamtą stronę po cytat

    Normy API (American Petroleum Institute).
    Normy te podążają za rozwojem potrzeb amerykańskich konstruktorów samochodów. Każda nowa specyfikacja odpowiada zaostrzeniu poziomu wymagań dla danego środka smarującego. Najwyższymi poziomami wymagań charakteryzują się obecnie kategorie API SJ (dla silników benzynowych) oraz API CF (dla silników wysokoprężnych).

    Normy ACEA ("Association des Constructeurs Europeens d'Automobiles").
    Klasyfikacja ACEA zastąpiła wcześniejsze i nieważne już normy CCMC (Komitet Konstruktorów Wspólnego Rynku). Normy ACEA określają specyfikacje, oparte na testach wykonywanych na silnikach europejskich konstruktorów samochodów. Najbardziej wymagające aktualnie specyfikacje to B3-98 (dotyczących silników wysokoprężnych).
    Tak jak pisałem na początku - sam teraz nie zamierzam oleju wymienic, ale kupic kupiłem :mrgreen: Cena w kasie - nie 69,90zł, tylko ...50,00zł :shock: Wychodzi 10zł za litr 8)
    latem pojedziemy do Finalndii i z powrotem i jak wrócę to wymienię na Selenię. Zobaczymy jak będzie się sprawiło, acz na Mobila na razie nie narzekam też.

    Pozdrawiam,
    Tommi

    [EDIT] W tesco są (były?) też komplety 4+1 do dyszli, a na Alledrogo ;udziki sprzedają te komplety (po 50zł) za niecałe 70zł.

  5. #45
    Użytkownik Romeo Avatar Garos
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Opel Astra III 1.7CDTI Caravan
    Postów
    858

    Domyślnie

    Jak czytam o olejach to głowa boli,ile Alf tyle różnych marek. Jakby ktoś potrzebował dokładnej porady co nalać to by zwariował .
    Ja jeżdzę na Shell-u 10W40.


    ... a to moja historia AR : 155 2.0 TS, 164 3.0 V6, 166 2.4 JTD

  6. #46

  7. #47
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    ale silnikow alfy /lanci i sportowych wersji fiatow nie powinno sie zalewac olejami ponizej 10w

  8. #48

  9. #49
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    ja jezdze teraz na lotosie semi co by przepłukac układ po wymianie pierscionkow


    za 1000 planuje wlac jakis valvoline 10w 60, podobno TS kochają ten olej... :twisted:

  10. #50

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory