Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #5341
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Macie całkowitą rację. Jak na moje oko lepkość kinematyczną lotos ma lepszą, liczba zasadowa praktycznie ta sama, wskaźnik lepkości lotos ma wyższy (nie wiem co to oznacza ale to chyba lepiej jeżeli ten wskaźnik rośnie wraz z lepkością).
    Reszta parametrów jest nieporównywalna ze względu na odmienne metody pomiaru.
    Należy również zwrócić uwagę na wspomniane w opisach "domieszki", które mogą nie być mierzalne w tych tabelach a mieć wpływ na pracę silnika. Jakie to są domieszki i jaki mają wpływ. Nie wiem. Może ktoś to "cyferkowo" przedstawi.

  2. #5342
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie

    Cytat Napisał boss_do Zobacz post
    z całym szacunkiem, jeżeli ktoś coś popiera, powinien znać podstawy, nieprawdaż?
    Moze sprobujmy trzymac sie tematu i porzucic analize osobowosci?
    Wybralem Lotos na podstawie dostepnych mi parametrow oleju i stylu jazdy oraz preferencji osobistych wzgledem kraju producenta. Tylko krowa nie zmienia zdania, wiec jesli valvo maxlife 5w40 jest lepszy od Lotosa, to kupie Valvo.
    TYLKO, ze ja nie widze roznicy.

  3. #5343
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar boss_do
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Brera 3.2 V6 Q4; 147 1.6 TS; GTV 2.0 TS
    Postów
    131

    Domyślnie

    Ja wybrałbym Valvo, wybór poprę jednym konkretnym argumentem:

    jest to (o ile dobrze pamiętam) najstarsza marka olejowa na świecie specjalizująca się w produkcji oleju, co sprawia że mogę im zaufać.

    Lotos - po prostu olej ze stacji i tyle

    Specyfikacja może i podobna, ale sam olej wyprodukowany na podstawie jakiego doświadczenie? Sami odpowiedzcie sobie

    Dodano po 6 minutes:

    Marcin_M ok Co złego to nie ja
    Ostatnio edytowane przez boss_do ; 20-05-2014 o 12:49 Powód: Dodano

  4. #5344
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie

    Sam napisales "z całym szacunkiem, jeżeli ktoś coś popiera, powinien znać podstawy, nieprawdaż?" Jednoczesnie twierdzisz ze Lotos nie produkuje bazy olejowej, ani koncowego produktu?
    I po tym wszytskim podajesz jako koronny argument wiek firmy? Kamaaaaan.... Dla mnie EOT a mialem nadzieje ze napiszesz cos co pomoze ocenic wartosc rzeczywista, a nie sentymentalna....
    W wyniku takiej argumentacji zostaje przy swoim wyborze, bo jak sam widzisz, poza wiara w roznych producentow nasze wybora sie niczym nie roznia, ja wierze w L ty wierzysz w V.
    A wiara jak dupa, kazdy ma swoja.



  5. #5345
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Niestety Marcin ma rację. Ja sam kupuję olej trochę bardziej "renomowany" wyborem czysto subiektywnym. I ciekawią mnie te konkrety nie tyle dlatego, że kupię lotosa, tylko chętnie poznam rzeczowe argumenty w liczbach wyższości tych potwornie drogich olei. Ponieważ doświadczenie to raczej słaby argument w przemyśle chemicznym. A już na pewno nie rzeczowy. Liczby chciałbym poznać.
    Podejrzewam że sęk tkwi w tych enigmatycznych domieszkach. Ale czy gra warta świeczki? Kiedy nakreśla się granica pomiędzy rozsądkiem a szpanem?

  6. #5346
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar boss_do
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Brera 3.2 V6 Q4; 147 1.6 TS; GTV 2.0 TS
    Postów
    131

    Domyślnie

    Sory ale doświadczenie jest istotne i zaufanie do marki też.

    Kilka porównań:

    Zmień Alfę V6 na Renault V6 oba przecież mają "V" pod maską...???
    Zamiast TV SONY kup DAEWOO przecież oba są Full HD...???
    Zamiast lać paliwo na shellu tankuj pod Auchan...???

    i najważniejsze podsumowanie ww wyborów: różnicy nie ma

    Napisałem że parametry tech są podobne i wybór motywuję czymś innym, to tylko moje zdanie, i żadnego sentymentu do valvo nie mam.

  7. #5347
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie Pytanie do właścicieli V6 OLEJ???

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Niestety Marcin ma rację. Ja sam kupuję olej trochę bardziej "renomowany" wyborem czysto subiektywnym. I ciekawią mnie te konkrety nie tyle dlatego, że kupię lotosa, tylko chętnie poznam rzeczowe argumenty w liczbach wyższości tych potwornie drogich olei. Ponieważ doświadczenie to raczej słaby argument w przemyśle chemicznym. A już na pewno nie rzeczowy. Liczby chciałbym poznać.
    Podejrzewam że sęk tkwi w tych enigmatycznych domieszkach. Ale czy gra warta świeczki? Kiedy nakreśla się granica pomiędzy rozsądkiem a szpanem?
    Ciekawie piszesz - o ile jestem w stanie zracjonalizowac idee istnienia drogiego oleju (baza pao, dodatki itp) to w przypadku oleju w podobnej cenie z podobnymi parametrami sprawę rozpatruje inaczej.
    Co do szpanu - oczywiście ten czynnik istnieje i podobnie jak moda sie zmienia, podobnie zmieniają sie oleje będące trendi
    Z olejami trochę jak z kosmetykami samochodowymi - cała zabawa polega na zmianach i szukaniu Świętego Gralla

    Pozdrawiam serdecznie

    Ps. Moja v6 jeździ obecnie na Gulf 10w60, w zimie na Valvo 5w50. Wybrane na podstawie dostępnych parametrów, ceny i opinii innych użytkowników.
    Ostatnio edytowane przez Marcin_M ; 20-05-2014 o 13:39

  8. #5348
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Porównywać telewizor czy V6 to pomyłka (a mam obie te V6 pod domem jeżeli już chcesz o tym coś wiedzieć boss.....). Co innego produkcja silnika czy telewizora na co składa się wielu dostawców, ogromna fabryka, skomplikowana technologia (a raczej ich mnogość) a co innego mówić o doświadczeniu w mieszaniu probówek które na dodatek są poddawane tym samym testom na całym świece. A receptura nie jest żadną tajemnicą (pomijając domieszki). Tak więc doświadczenie w tym wypadku jest mało istotne bo "świeże" firmy mogą uzyskać środki chemiczne o tych samych parametrach w ciągu kilku miesięcy pracy. Bez jakiegokolwiek doświadczenia.

    Jedyne należy zaznaczyć że te enigmatycznie brzmiące cudowne domieszki wszystkich producentów mogą stanowić tajemnicę handlową receptury i mieć jakieś znaczenie. Z tym że mogę się pokusić o sformułowanie że to znaczenie nie jest pierwszoplanowe. Najważniejsze są właściwości fizykochemiczne a te są otwarcie przedstawiane i plasują się na podobnym poziomie.
    Więc pomimo że i tak na lotosa nie zmienię to niestety nikt mnie tu na razie fachowo i rzeczowo nie przekonał do wyższości valvo nad innymi producentami. To jak lanie vervy. Niby lepsza, ale właściwie nic nie daje
    Ciekaw jestem czy ktoś wysunie konkretne argumenty.

  9. #5349
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie

    Ja rownież jestem ciekaw. Jest tu na forum kolega ktory zajmuje sie profesjonalnie analiza laboratoryjna. Jestem skłonny wysłać próbkę nie pamietam nicka niestety...

  10. #5350
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Tak w praktyce to co za różnica jakiej firmy olej. Części ruchome w silniku nie mają prawa się spotkać, zawsze między nimi w sprawnym silniku jest olej. Ma zapewnić trwały film i nie zostawiać osadów. I po co mi kosmiczne technologie i dodatki. Wystarczy że w zimie będzie płynny, gorący będzie lepki, i wymieniony na czas.
    Marka? Najlepiej taka której zależy na renomie, lub stosunkowo młode ( im zależy nawet bardziej) i tyle....
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory