Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #9821
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomek evo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159 1.9 150 KM
    Postów
    691

    Domyślnie

    Interesowałem się zarówno Mitasu jak i Eneosem (również pod kątem wprowadzenia do oferty) i na pewno są to bardzo dobre produkty ale wg. mnie nie są lepsze od Millersa, Penrite czy Neste. Każda firma ma lepsze i gorsze produkty i bardzo wiele zależy od konkretnego zastosowania bo ja np. raz polecę Meguina/Liqui Moly a innym razem Prnrite, Millersa czy Neste a jeszcze innym razem Specola. Odnośnie tych wpisów byłych pracowników Specola to jest to stara sprawa i z tego co wiem zajmowali się tym prawnicy Specola. Kilku pracowników przeszło do konkurencji i zaczęło robić negatywny PR Specolowi. Wracając do zaufania do konkretnego oleju to mam kilku naprawdę wymagających Klientów, którzy bardzo dużą uwagę przywiązują do jakości smarowania i to właśnie ich opinie i spostrzeżenia budują moje zaufanie do konkretnych produktów.
    Ap ropo jeszcze Specola Golda 5W40 to sprzedaje się on Specolowi w tym roku jak ciepłe bułeczki i robi się coraz bardziej popularny na rynku stąd będą się czasami pojawiały róże również negatywne opinie ale ja wolę usłyszeć jakieś konkrety od kogoś takiego jak Pablo niż czytać jakieś anonimowe wpisy nie wiadomo kogo. Słyszałem już bluzgi na Amsoila i Millersa

  2. #9822
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,280

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek evo Zobacz post
    Odnośnie tych wpisów byłych pracowników Specola to jest to stara sprawa i z tego co wiem zajmowali się tym prawnicy Specola. Kilku pracowników przeszło do konkurencji i zaczęło robić negatywny PR Specolowi.
    Znajdź firmę na gowork, która ma pozytywne opinie u pracowników. Szczególnie taką, która zatrudnia pracowników fizycznych. Nie znajdziesz
    Ja obecnie mam zalanego specola, i chyba z ciekawości przy wymianie wyślę próbkę zużytego na testy.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  3. #9823
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lupus
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 166 FL 2.4 JTD 20V 185hp wersja super 2006 rok
    Postów
    192

    Domyślnie

    Macie racje. Tymczasem jednak padlo na Valvoline synpower 5w40 bo okazalo sie ze maja go u mnie w sklepie 200 metrow od domu za 124 zl / 5L. Cena nie poraza, a AR 9100 i tak wleci pewnie w przyszlym miesiacu
    No rest for the wicked!
    -------------------------------------
    AR 166 FL 2.4 JTDm 185HP, 2006 r. / obecnie 210HP 450 Nm

  4. #9824
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek evo Zobacz post
    Interesowałem się zarówno Mitasu jak i Eneosem (również pod kątem wprowadzenia do oferty) i na pewno są to bardzo dobre produkty ale wg. mnie nie są lepsze od Millersa, Penrite czy Neste.
    I właśnie o to chodzi. W większości przypadków obserwuje trend, że jakość oleju wg. internetów nie zależny od składu, a od forum na którym jest polecany I tak są jeszcze fora na których królują hity z przed dekady czyli Valvoline i Motul, są takie na których ostatni krzyk mody czyli japońskie Mitasu i Eneosy. Są taki gdzie "only millers", są takie gdzie Liqui Moly itd. Pół biedy jak ktoś czyta jakieś forum gdzie ludzie polecają jeden dwa naprawdę przyzwoite oleje, gorzej jak na forum jest kilku dystrybutorów lub gość zapyta na dwóch zupełnie różnych forach. Wtedy mętlik w głowie gwarantowany, a tak naprawdę co by nie wybrał z topowych marek to do normalnego użytkowania ani on ani jego auto jakieś kolosalnej różnicy nie odczuje
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 30-05-2017 o 14:58

  5. #9825
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    I właśnie o to chodzi. W większości przypadków obserwuje trend, że jakość oleju wg. internetów nie zależny od składu, a od forum na którym jest polecany I tak są jeszcze fora na których królują hity z przed dekady czyli Valvoline i Motul, są takie na których ostatni krzyk mody czyli japońskie Mitasu i Eneosy. Są taki gdzie "only millers", są takie gdzie Liqui Moly itd. Pół biedy jak ktoś czyta jakieś forum gdzie ludzie polecają jeden dwa naprawdę przyzwoite oleje, gorzej jak na forum jest kilku dystrybutorów lub gość zapyta na dwóch zupełnie różnych forach. Wtedy mętlik w głowie gwarantowany, a tak naprawdę co by nie wybrał z topowych marek to do normalnego użytkowania ani on ani jego auto jakieś kolosalnej różnicy nie odczuje
    Problem jest niestety bardziej złożony, ponieważ na takim forum HONDY nadal polecają maxlife 10w40 jako panaceum na wszystko, lub ewentualnie Motula 10w40. Problem w tym, że silniki poszły do przodu, i potem mamy na warsztacie silniki z wytartymi wałkami rozrządu, lub bez zmiennych faz rozrządu.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  6. #9826
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    No właśnie o tym pisałem wszystko zależy jakie forum i kto poleca. Sam widziałem jeszcze, ze w niektórych miejscach żyją Motulami i Valvoline o czym wspomniałem. Z drugiej strony barykady są też fora gdzie do byle auta z niewiadoma historią i przebiegiem używanego w normalny sposób zaleca się oleje po 300zł jak by to cokolwiek miało zmienić w stosunku do przyzwoitego oleju za 150zł. Czasem ze skrajności w skrajność. Dlatego jak ktos pyta jaki olej do normalnych zastosowań to zawsze odpowiadam, ze zgodny z lepkością i klasą zalecana przez producenta z jakiejkolwiek marki polecanej w tym temacie przez ostatnie 10 stron. Bo prawda jest taka, ze czy ktoś do 1.9 JTDm wybierze Millersa, Penrite, Liqui Moly, AMsoila czy cokolwiek z tej półki to nie wtopi i wielu przypadkach taki olej przerasta parametrami coś co do tej pory było lane do tego auta.

  7. #9827
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar siapek
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    W-wa Centralna
    Auto
    147 JTD 16V TI
    Postów
    745

    Domyślnie

    hej, pytałem ale zapytam jeszcze raz na forum aby usłyszeć opinię większej ilości osób. Wymieniałem olej i wlałem świeżego prawie max. został może 1mm na bagnecie.
    czy nic się nie stanie jak dodam teraz 140ml archoil ? da się ewentaalnie odessać nadmiar oleju ? co zrobić?

  8. #9828
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Sam widziałem jeszcze, ze w niektórych miejscach żyją Motulami i Valvoline o czym wspomniałem. Z drugiej strony barykady są też fora gdzie do byle auta z niewiadoma historią i przebiegiem używanego w normalny sposób zaleca się oleje po 300zł jak by to cokolwiek miało zmienić w stosunku do przyzwoitego oleju za 150zł.
    Czyli jednak lać Motul czy Valvo skoro to wszystko jedno.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał siapek Zobacz post
    hej, pytałem ale zapytam jeszcze raz na forum aby usłyszeć opinię większej ilości osób. Wymieniałem olej i wlałem świeżego prawie max. został może 1mm na bagnecie.
    czy nic się nie stanie jak dodam teraz 140ml archoil ? da się ewentaalnie odessać nadmiar oleju ? co zrobić?
    Odciągnij strzykawką.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  9. #9829
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Czyli jednak lać Motul czy Valvo skoro to wszystko jedno.
    Dla poprzednich właścicieli naszych aut pewnie właśnie było wszystko jedno. Co im zalewali w serwisie i co ile km wiekszości nie interesowało aż tu nagle po 10 latach auto trafia do polski i trzeba lać magiczne oleje tłumacząc sobie to za słuszne. Oczywiście mi nigdy nic do tego co kto i za ile leje do póki poprzez publiczne forum nie próbuje innych do tego przekonać co od jakiegoś czasu obserwuje na różnych forach Do wszystkiego trzeba podejść zdroworozsądkowo i olej dobrać do stanu auta jak i sposobu użytkowania. Dla większości nawet ten Motul będzie w zupełności wystarczający chociaż sam uważam, że w jego cenie są lepsze oleje, a podobne jakościowo można mieć nawet ciut taniej.

    Ciekaw jestem o ile (i czy w ogóle) w normalnie użytkowanym 10 letnim aucie olej za 3stówy przedłuży żywotność jednostki w stosunku do przyzwoitego oleju za ok 150zł ;]
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 31-05-2017 o 21:06

  10. #9830
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Pewnie w ogóle. W końcu olej jaki dobrano pod silnik tak czy tak parametrami nigdy nie grzeszył. A to było 10-15 lat temu i pewnie teraz byle marketówka spełniająca wymagane normy jest podobnej jakości. Więc idealna do silnika wg jego konstruktorów. A Orlen Platinum czy jego odpowiednik z Lotosa to juz w ogole bajka. Penrite, Motul 300V, Millers, Amsoil - pewnie inżynierowie tworzący JTD nie sądzili że byle Kowalski będzie takiej jakości oleje do cywilnego wozu lać

    Wysłane z mojego SM-T710 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory