Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #3431
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał Masa625 Zobacz post
    Pablo wszystko pieknie i pelen szacunek. A czy o instrukcji obslugi zle napisalem? A od HANDLOWANIA OLEJAMI JEST DZIAŁ BAZAR. Co bedzie jak inny handlarz tu sie pojawi? kylo Ty juz przestan te Twoje kamazy i taterki porownywac do AR
    Ok.
    Rozumieć.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  2. #3432
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Ty chyba dużo nie kumasz, ciężarówka jest w 100% obciążona, na czym chcesz sprawdzać komponenty jak nie na obciążeniu, na dziadku co robi 4 tysiące na rok, to w takim razie polecam Hipol i wracajmy do korzeni. A Castrol Profesional to teoretycznie najlepszy olej z gamy tej firmy i dałem przykład jaki to on jest super i przykład mój domowy, to zamiast Kamazów byś coś mądrego napisał, a tu nic zaskakującego nie widzę, poza tym na dwa te Kamazy by ci dobytku przybrakło

  3. #3433
    Użytkownik Znawca Avatar darek2116
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Bedzin
    Auto
    164 Super 3.0 V6 12V
    Postów
    1,536

    Domyślnie

    Fiat UNO 1.5 Pb jezdzący u nas w rodzinie na co dzień z LPG radzi sobie świetnie na Shellu RImula R3X 15W40 do wysokobciążonych silników diesla w samochodach ciężarowych i sprzęcie budowalnym.Zużycie jest spoko,castrola wciągał więcej tego białego minerała.W AR i w Matizie dobrze sprawuje mi sie Shell HX7 10W40.Miałem kiedyś też miłe doświadczenia z Petro Canadą ale jest trudno dostępny.
    Transport ciężarowy to zupełnie inna bajka i tam są ogromne przebiegi,normy które olej musi spełniać i rygorystyczne przepisy ekologiczne EURO 4 i 5 etc.Stosują Adblue albo SCRy,DPFy.Robia za to ogromne przebiegi nawet do 120 tys km
    Temat jest bardzo obszerny,dużo robią też filtry co do wielkośći przebiegu ale generalnie syntetyki mają większe przebiegi
    Olej ustala zawsze jednak producent urządznia,silnika etc.Tyczy się to silników spalinowych i układów hydraulicznych czy przekładni czy to w przemyśle czy w motoryzacji-bynajmniej ja się to zasadą kieruje.Producent stosuje komponenty i uszczelnienia,materiały etc
    Wszystko dobre co nie podrabiane tak czy inaczej

  4. #3434
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Cytat Napisał darek2116 Zobacz post
    Olej ustala zawsze jednak producent urządznia,silnika etc.Tyczy się to silników spalinowych i układów hydraulicznych czy przekładni czy to w przemyśle czy w motoryzacji
    Bardzo mądrze to ująłeś. Ja również podobną zasadę wyznaje i zdaje się ona mieć sens.
    [C

  5. #3435
    Użytkownik Znawca Avatar darek2116
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Bedzin
    Auto
    164 Super 3.0 V6 12V
    Postów
    1,536

    Domyślnie

    Dzięki,nie ma mowy o widzi mi się kiedy np trzeba zalać Przekładnie która na zalew ma 800 litrów oleju.Jest DTRka(nie zawsze po polsku) i wymagania jakie stawia producent urządzena muszą być zapewnione.Są wymagania co do motogodzin i inne takie-krótko to nie można dać d..y i tyle
    Przykładów jest wiele w każdym razie jeśli mi się zepsuje samochód i będe musiał iść na autobus lub podrzuc mnie znajomy pare razy czy też wynajme/pożycze czy wykope jakiś samochód na czas naprawy to jest to mój luksus ale jeżeli pracuje w zakładzie produkcyjnym gdzie stanie maszyna bo jest awaria załóżmy jakieś pompy bo olej zemugowal to nie dostane premii bo każda minuta przestoju to potrafi być kolosalna strata,moja firma nie zdąży wywiązać sie z kontraktu na czas i kicha bo pózniej naprawie swój samochód a wszystko przez to że ktoś np chciał oszczędzić i zalał tańszy olej.W obu przypadkach każdy ma przegwizdane

  6. #3436
    Użytkownik Romeo Avatar Damian156JTD
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16V
    Postów
    1,633

    Domyślnie

    Cytat Napisał kylo1986 Zobacz post
    O to ci chodzi http://www.kleenflo.pl/wielofunkcyjny-dodatek-uszlachetniaj%C4%85cy-do-oleju-nap%C4%99dowego i do czego to chcesz jak do Alfy to kup pół litra i styknie na całą zimę, jeżeli chcesz uszlachetnić to to jest dobre, lepsze są tylko LM i Millers, ale cudów nie ma, jak nie masz syfu to nic nie poczujesz, bo niby co ma wyczyścić
    My walimy 1 litr na tysiąc, taka proporcja o której piszesz jest na maks -10 stopni i nic nie daje jeżeli chodzi o wytrzymałość na mróz, bo teraz przejściowa ma -9 do -12, zawsze pamiętaj żeby dawać największą zalecaną proporcję, stosowanie minimum nic nie daje, to samo nic nie dolewać

    Dzięki za odp ,chyba go przetestuje w sumie teraz kan jeszcze gdzieś 440 ml millersa eco diesel ale jak sie skoczy kupię litr tego kleenflo nie jest drogie bo chyba 32-7 zł

  7. #3437
    Użytkownik Romeo Avatar maciekm88
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Słupsk/Kępno
    Auto
    156 2.4 JTD 2003r
    Postów
    799

    Domyślnie

    Cytat Napisał Damian156JTD Zobacz post
    Dzięki za odp ,chyba go przetestuje w sumie teraz kan jeszcze gdzieś 440 ml millersa eco diesel ale jak sie skoczy kupię litr tego kleenflo nie jest drogie bo chyba 32-7 zł
    Po zalaniu Millersa odczułeś jakieś zmiany?

  8. #3438
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał darek2116 Zobacz post
    Dzięki,nie ma mowy o widzi mi się kiedy np trzeba zalać Przekładnie która na zalew ma 800 litrów oleju.Jest DTRka(nie zawsze po polsku) i wymagania jakie stawia producent urządzena muszą być zapewnione.Są wymagania co do motogodzin i inne takie-krótko to nie można dać d..y i tyle
    Przykładów jest wiele w każdym razie jeśli mi się zepsuje samochód i będe musiał iść na autobus lub podrzuc mnie znajomy pare razy czy też wynajme/pożycze czy wykope jakiś samochód na czas naprawy to jest to mój luksus ale jeżeli pracuje w zakładzie produkcyjnym gdzie stanie maszyna bo jest awaria załóżmy jakieś pompy bo olej zemugowal to nie dostane premii bo każda minuta przestoju to potrafi być kolosalna strata,moja firma nie zdąży wywiązać sie z kontraktu na czas i kicha bo pózniej naprawie swój samochód a wszystko przez to że ktoś np chciał oszczędzić i zalał tańszy olej.W obu przypadkach każdy ma przegwizdane
    Bardzo trafny opis.
    Dodał bym tylko, ze takie oszczędności na czym by nie było kończą się przeważnie tak samo.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  9. #3439
    Użytkownik Romeo Avatar Damian156JTD
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16V
    Postów
    1,633

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciekm88 Zobacz post
    Po zalaniu Millersa odczułeś jakieś zmiany?
    Tak ,cichsza praca silnika(naprawdę dla mnie teraz moja jednostka bardzo cicho chodzi,w porównaniu do tego co było jak ja kupiłem) no i druga rzecz to rzeczywiście lepsza reakcja na gaz.Ogólnie polecam ten środek bo naprawdę działa

  10. #3440
    Użytkownik Romeo Avatar zaviaseq
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Fiat Croma 1.9
    Postów
    1,621

    Domyślnie

    szybkie pytanie bo "Pan sprzedawca" upiera się że tak może być
    czy Valvoline 10w40 DIESEL mogę wlać do TS (jeżdżę na 10w40)
    jakie będą tego skutki (w skrócie)

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory