Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #10071
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Cytat Napisał RdQ Zobacz post
    Czy ktoś używał Mannol Racing + Ester 10w60 w swoim TS'ie? Jakie opinie ma ten olej. Nie powiem, że kusi mnie ceną (jakies 70zł za 4l). Auto nie upalane sportowo ale na spalanie również nie patrzę. Teraz jeżdżę na Seleni 10w60 i ubytki to jakieś 0,3-0,5l na 1k km przy jeździe autostradowej (w mieście praktycznie nic nie ubywa)
    A propos Selenii Racing 10W60. Mojego TSa 1.8 kupiłem w styczniu tego roku, w grudniu 2016 miał zmieniany olej właśnie na Selenię 10W60. Oleju miałem w planach nie zmieniać do jesieni, w międzyczasie dolałem tylko Archoila 9100, ale w sumie niedawno stwierdziłem, że jednak wymienię rozrząd, więc i olej też poszedł. Rozrząd+olej robił mi Tomek Motodoktor, dziś, i przy okazji rozmowy telefonicznej spytał, ile kilometrów zrobiłem na tym oleju - jego zdaniem olej był glutowaty i syfny, jakby przejechał 30 tysięcy - a w rzeczywistości przejechane było trochę ponad 5,5 tyś . Więc to, co piszą o Selenii okazało się prawdą. Teraz mam Millers Trident 10W40, i silnik już pracuje ciszej i bardziej gładko. Jestem ciekawy, ile TS będzie go brał - Selenii wypił w ciągu tych 5,5K km około 1,5 litra.

  2. #10072
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    147 2.0 TS
    Postów
    80

    Domyślnie

    No ja nie narzekam na Selenie - wiadomo, przy niskich temp silnik trochę głośniej pracuje ale poza tym nie miałem żadnych problemów. Zawsze czekam na wkręcanie silnika w obroty dopiero po nagrzaniu go, w zimę włączam silnik i na biegu jałowym powalam mu się rozruszać i tyle. Zastanawiałem się właśnie nad Mannolem 10w60 ale prócz opini Pływaka to w internecie na temat tego oleju mało co mogę znaleźć (jedynie co to na kanale yt - piotr tester czy jakoś tak to ten olej ma bardzo dobre wyniki na ścieranie). Zastanawiam się jeszcze nad Motulem 8100 x-power 10w60 lub Specol Extraspec Racing SN/CF 10w60 (z lejolej.pl ) albo ew. Specol Extraspec Sport SN/CF 10w50 (również z tej strony) - ale to może się o tych olejach wypowie użytkownik który reprezentuje tutaj ten sklep?

  3. #10073
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Dobre wyniki na ścieralność? Wedlug tej smieszniej maszynki, która w żaden sposób nie odzwierciedla warunkow pracy silnika? Na jutubie sa filmiki gdzie na takich maszunkach testowali rozne specyfiki i ztcp bardzo dobrze wypadł popularny szampon do włosów

  4. #10074
    Użytkownik Świeżak Avatar Robert 1
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Grupa VAG
    Postów
    86

    Domyślnie

    Oczywiście nie są to 100% warunki panujące w silniku ,ale czy nie odpowiadają w sposób zbliżony(ścieranie) do pracy silnika w 40 stopniach (z pewnością brakuje ciśnienia) ?

  5. #10075
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robert 1 Zobacz post
    Oczywiście nie są to 100% warunki panujące w silniku ,ale czy nie odpowiadają w sposób zbliżony(ścieranie) do pracy silnika w 40 stopniach (z pewnością brakuje ciśnienia) ?
    Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie.
    Dołóż ciśnienie w konkretnym węźle tarcia, i wtedy nie ma to zupełnie nic wspólnego z takim testem.
    Kanał ma b. duża oglądalność, więc kręcący te filmiki osiągnął duży sukces i zarabia kapuchę nie musząc nic innego robić
    A jaki ma to związek z rzeczywistością, to już inna bajka.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał RdQ Zobacz post
    No ja nie narzekam na Selenie - wiadomo, przy niskich temp silnik trochę głośniej pracuje ale poza tym nie miałem żadnych problemów. Zawsze czekam na wkręcanie silnika w obroty dopiero po nagrzaniu go, w zimę włączam silnik i na biegu jałowym powalam mu się rozruszać i tyle. Zastanawiałem się właśnie nad Mannolem 10w60 ale prócz opini Pływaka to w internecie na temat tego oleju mało co mogę znaleźć (jedynie co to na kanale yt - piotr tester czy jakoś tak to ten olej ma bardzo dobre wyniki na ścieranie). Zastanawiam się jeszcze nad Motulem 8100 x-power 10w60 lub Specol Extraspec Racing SN/CF 10w60 (z lejolej.pl ) albo ew. Specol Extraspec Sport SN/CF 10w50 (również z tej strony) - ale to może się o tych olejach wypowie użytkownik który reprezentuje tutaj ten sklep?
    Wszystkie te oleje stosowałem/stosuję, i jestem pozytywnie zadowolony.
    MOTUL 10w60 to olej doskonale nadający się do mocnego traktowania na ulicy, a do normalnej jazdy nadadzą się również oba wymienione Specole.
    Specol 10w50 doskonale sprawdzał się nawet w 156 2.0 JTS który to silnik jest uznawany za silnik podwyższonego ryzyka.
    Do normalnej cywilnej jazdy w zupełności wystarczy 10w50.
    Ja od siebie mogę polecić pośrednie rozwiązanie cenowe - http://oilserwis.pl/penrite-hpr-10-10w-50-5l.html , bardzo dobrze daje sobie radę nawet w silnikach V6 Busso.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Zenonzlasu Zobacz post
    A propos Selenii Racing 10W60. Mojego TSa 1.8 kupiłem w styczniu tego roku, w grudniu 2016 miał zmieniany olej właśnie na Selenię 10W60. Oleju miałem w planach nie zmieniać do jesieni, w międzyczasie dolałem tylko Archoila 9100, ale w sumie niedawno stwierdziłem, że jednak wymienię rozrząd, więc i olej też poszedł. Rozrząd+olej robił mi Tomek Motodoktor, dziś, i przy okazji rozmowy telefonicznej spytał, ile kilometrów zrobiłem na tym oleju - jego zdaniem olej był glutowaty i syfny, jakby przejechał 30 tysięcy - a w rzeczywistości przejechane było trochę ponad 5,5 tyś . Więc to, co piszą o Selenii okazało się prawdą. Teraz mam Millers Trident 10W40, i silnik już pracuje ciszej i bardziej gładko. Jestem ciekawy, ile TS będzie go brał - Selenii wypił w ciągu tych 5,5K km około 1,5 litra.
    Akurat Selenia Racing 10w60, chyba jako jedyna z gamy Selenii nie zostawia syfu w silniku, jeśli wymienia się ją na czas. Silniki na niej jeżdżące zawsze są czyste w środku, więc może faktycznie ktoś przesadził z interwałami wymian, lub po prostu ten olej miałeś tylko na kartce, a nie w silniku.
    Millers Trident 10w40 to bardzo dobry olej w rozsądnej cenie do tego silnika, który nie wymaga lepkości 10w60, jeśli nie lata po torze i temp. miewa ponad 110 'C

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Cokolwiek, ani ty ani to V8 nie odczuje różnicy. Ja bym wybrał (i w sumie wybrałem) Meguina bo to PAO, a HPR to HC. Nie wiem jak Neste 5W40 ale ten olej w wersji 0W40 to na bank PAO od Chevrona sprzedawane pod marką Neste wiec z 5W40 moze być podobnie.
    Miałem przypadek, nawet 2, kiedy to zmiana z Synthoila 5w40 na HPR 5w40 w silnikach 2.7 BiT i 4.2 V8 wyciszyła pracę hydrauliki i zmniejszyła apetyt na olej między wymianami.
    Możliwe, że warunki klimatyczne, na jakie są przewidziane te oleje powodują, że ich skład jest mimo wszystko lepszy niż olejów z EU.
    Tak jako ciekawostka.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  6. #10076
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    A ja jako ciekawostke dodam ze u mnie Penrite Enviro+ wyraźnie podnioslo klepanie 2.4 20V wiec wydaje mi sie, ze wszystko zalezy od konkretnej jednostki i nie jest oczywiste, że u każdego bedzie to samo. Nie uważam tez jakoby sam dzwiek świadczył o jakości bo mimo wzrostu halasu nie uwazam enviro za zly olej. Baaa u niektorych po przesiadce z kiepskiego oleju na oleje w pełni syntetyczne tez delikatnie może się zmienić dźwięk i niekoniecznie na lepsze.

  7. #10077
    Użytkownik Świeżak Avatar Robert 1
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Grupa VAG
    Postów
    86

    Domyślnie

    "Baaa u niektórych po przesiadce z kiepskiego oleju na oleje w pełni syntetyczne tez delikatnie może się zmienić dźwięk i niekoniecznie na lepsze."

    Całkowita racja czytałem posty ludzi z forum VW którzy żałowali (chodziło o metaliczne odgłosy z silnika a człowiekowi już wystarczy aby stwierdzić ,że jest gorzej) zmiany z oleju HC na pełen syntetyk dobrej jakości .

  8. #10078
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    AR 156 SW 2.4JTD CF2 136KM 2000r
    Postów
    408

    Domyślnie

    Prosze o szybka odpowiedz, jaki to olej:
    http://i1.adis.ws/i/washford/918623?w=637&h=403

    kupilem przed chwila na polce pisalo ze polsyntetyk a na dole opakowania mam napis "synthetic technology", rozumiem ze to pelny syntetyk? w necie nigdzie nie moge znalesc o nim zadnych informacji (podaja sprzeczne informacje - na stronie producenta pisze ze pol synteytyk jednak napis na opakowaniu mowi co innego)

    PS
    teraz mam zalany pol syntetyk 10w40 czy przejscie na pelny syntetyk castrola bylo by jakims problemem?

    //Edit:
    kod produktu: P820778-02
    Ostatnio edytowane przez przemo832 ; 05-08-2017 o 15:20

  9. #10079
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    To olej mineralny, hydrokrakowany. Dobre HC jest dobre, nie ma się co bać.

    Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

  10. #10080
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    AR 156 SW 2.4JTD CF2 136KM 2000r
    Postów
    408

    Domyślnie

    po czym wnioskujesz ze to olej mineralny? teraz to juz w ogole jestem skolowany

    //Edit:
    aaa rozumiem napisalismy posty w tym samym czasie
    Ostatnio edytowane przez przemo832 ; 05-08-2017 o 15:25

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory