Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #11181
    Użytkownik Znawca Avatar salatin
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    ALBA
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 Q2 2003,Giulia 2.9 V6 Bi Turbo.155 2.0 16V 97.
    Postów
    1,369

    Domyślnie

    A co z norma C3 w tym przypadku?Chyba ze wlasciciel pozbyl sie katalizatora.
    Giulia Quadrifoglio 2.9 V6 Bi Turbo
    166 3.0 V6 Q2-Jest 230KM 265NM B6+Eibach.Decat manifolds+Equal length pipes+ Ragazzon.
    155 2.0 16v -Jest.CSC Marmitte,B4

    164 3.0 V6 12v- Byla
    155 1.7 TS- Byla
    159 1.75 TBI Ti - 261KM 435Nm-Byla
    Lancia Kappa 2.4 TDS-Byla
    https://www.flickr.com/photos/188123998@N07/albums

  2. #11182
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,300

    Domyślnie

    Cytat Napisał wlyszkow Zobacz post
    Tylko to może inaczej wyglądać na świeżym i używanym oleju.
    No na pewno, ale jakiś pogląd - czego właściwie wypatrywać , może dać. Zresztą z używanym olejem też nie powinien być problem. No jedynie taki że już może mieć w sobie jakieś paliwo. No może się pobawię, ale torchę się innych spraw nazbierało na razie.

  3. #11183
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał salatin Zobacz post
    A co z norma C3 w tym przypadku?Chyba ze wlasciciel pozbyl sie katalizatora.
    Normy dotyczące popiołów czasem podawane są na wyrost nawet jeśli taki olej nie jest konieczny w aucie z technicznego punktu widzenia, a podyktowane jest to emisją spalin, na którą może wpływać olej przedostający się do komory spalania.

  4. #11184
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,300

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo. Zobacz post
    Nic podobnego, naprawdę często tak użytkuję auto, i nie występują żadne niepokojące zjawiska. Jedynie cierpią na tym hamulce.
    Za to podczas jazdy po torze miałem nieprzyjemność usterki silnika, i to dość poważnej/kosztownej.
    Zgadza się, na ulicy obciążeń termicznych silnika i oleju takich się nie osiągnie po prostu. Bez szans. Żadne tam przyspieszania i hamowania Chyba że jak pisałem kręcąc się na odcince na placu w kółko na jedynce.
    W trasie - zwłaszcza szybkiej jest znacznie lepsze chłodzenie. Przy odcinkach takich że można wrzucić 3kę to tak z grubsza o 10 st niższe temperatury oleju miałem, niż na odcinkach 2kowych , a to pierwsze nawet w większy upał. Mowa o torze i jeździe w górnym zakresie obrotów. Co dopiero śmiganie drogowe z wysokimi biegami czy odcinkami zwolnienia (bo na ulicy co chwilę takie są) . Mogą być różne style jazdy ulicznej, ale wszystkie się mieszczą w jednej grupie - jazdy ulicznej. I jakby agresywna nie była, to do sportowej się nie zbliży. A jeśli się zbliży na ulicy, to mamy do czynienia z idiotą, zakładam że nie o tym mowa, sory za dosadność, ale też po ulicach jeżdżę i chciałbym dojechać po prostu bo temu służą, a po chodnikach obok nich dzieci moje chodzą.

  5. #11185
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Ale jakie specjalne metody doboru oleju? Specjalna metoda doboru to jest właśnie gdy dobierasz olej inny niż zaleca producent. Jak dobierasz olej wg zaleceń producenta to jest właśnie normalna metoda doboru, a producent zalecania podaje na podstawie założeń konstrukcyjnych danego silnika. Czym się różni turbobenzyna z lat 90 mająca 2.0 200KM od benzyny w Guli mającej 200 też z 2.0? Niczym? Do jednej zalecają 10W40 do drugiej 0W30. Naprawdę nie rozumiesz, ze klasa lepkości dostosowana jest do konstrukcji silnika? Układu smarowania, tolerancji, materiałów a dopiero gdzieś tam na szarym końcu sposobu użytkowania auta. Dlaczego do Giuli Q zaleca się 0W40 skoro wiadomo, ze takiego auta nie kupuje się do ecodrivinu? Winstrukcji M5 wyrażnie napisane, ze stosowanie innych lepkości niż 0W40 może prowadzić do uszkodzenia silnika. Dlaczego Millers ma oleje wyczynowe w lepkościach 0W20? Skoro takie podobno na syberie się nadają, a nie na tor?
    Nie ma tu nic z czym bym się nie zgadzał.

    Dlaczego dziś stosuje się 0w40 nawet w wysilonych silnikach? Bo technologia poszła naprzód - można zrobić stabilne temperaturowo środki smarne które nie muszą mieć "grubego" filmu, zmieniła się technologia produkcji silników i td...


    co do olejów wyczynowych o niskiej lepkości - mniejsza lepkość to mniejsze tarcie, czyli większa moc. W silnikach które kręcą się naprawdę wysoko straty na tarciu mają większe znaczenie. (Co jest dość logiczne)


    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    A jeśli się zbliży na ulicy, to mamy do czynienia z idiotą, zakładam że nie o tym mowa, sory za dosadność, ale też po ulicach jeżdżę i chciałbym dojechać po prostu bo temu służą, a po chodnikach obok nich dzieci moje chodzą.
    To niestety ten rzadki przypadek.
    Ostatnio edytowane przez bobby ; 19-02-2018 o 23:03

  6. #11186
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    No wiec nie wiem jakie warunki trzeba by stworzyć aby w nie tak znowu starej konstrukcyjnie jednostce TBI olej 10W60 spisywał się lepiej od dobrego 5W40. Ja na przykład nie potrafię sobie wyobrazić takiego stylu jazdy na zwykłej drodze.

  7. #11187
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobby Zobacz post

    Gwoli ścisłości, uważam, że w specyficznych warunkach wybór takiego czy innego oleju może być lepszy niż to czego używa większość użytkowników aut z tymi silnikami*. Uważam, też że nie ma co na siłę uszczęśliwiać kogoś kto jest przekonany, że to co leje do swojego silnika, będzie dla niego najlepsze,

    .
    Zauważ tylko, że specyfika forów internetowych polega na tym, że taki użytkownik będzie szedł w zaparte, że robi dobrze, że tak musi, bo ponieważ, ale jeśli coś się złego wydarzy z silnikiem, i będzie to np. uszkodzenie wariatora, lub poważny wyciek z uszczelniacza, to takim przypadkiem swojej głupoty na pewno się nie pochwali.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  8. #11188
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo. Zobacz post
    Zauważ tylko, że specyfika forów internetowych polega na tym, że taki użytkownik będzie szedł w zaparte, że robi dobrze, że tak musi, bo ponieważ, ale jeśli coś się złego wydarzy z silnikiem, i będzie to np. uszkodzenie wariatora, lub poważny wyciek z uszczelniacza, to takim przypadkiem swojej głupoty na pewno się nie pochwali.
    Ja myślę, że niektórzy tak mają nie tylko na forach. To jest całkiem spory odsetek społeczeństwa.
    Z drugiej strony nie ma się co dziwić, bo znając niektóre zachowania z tego forum poleciałyby teksty w stylu "hahaha, a nie mówiłem"

    Ale jak uszkodzi silnik to przyjedzie do jednego z dobrych specjalistów z forum na naprawę ;p

    Koniec końców jednak to indywidualna sprawa każdego. Nie ma co robić krucjaty, bo ktoś chce zrobić coś inaczej.

    PS. nie znam osobiście właściciela od 10W60 w Brerze, więc nie wiem co by zrobił. Kto wie, może by się zreflektował. A może naprawdę, co z resztą napisał, po większym serwisie będzie jeździł bardzo wyjątkowo, albo uczęszczał na trackdaye. Nie wiemy.

    PS2. Ty byś się przyznał, że zrobiłeś jakąś głupotę? Ja np. opisałem moją przygodę z wprasowywaniem zaślepek do kolektora dolotowego która skończyła się jego pęknięciem. Jak pamiętam poleciał forumowy hejt, ale nie mam z tym problemu. Uznałem że lepiej ostrzec innych, że to może nie być najlepsza droga, albo żeby 5 razy sprawdzić czy czasem wszystko się zgadza co do 0,1 mm.
    Ostatnio edytowane przez bobby ; 20-02-2018 o 10:19

  9. #11189
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobby Zobacz post

    Koniec końców jednak to indywidualna sprawa każdego. Nie ma co robić krucjaty, bo ktoś chce zrobić coś inaczej.
    Pod warunkiem, ze na publicznym forum nie próbujemy przekonać, ze jednak zrobiliśmy dobrze. Jak ktoś pisze, ze oleje 5W40 są na syberyjskie zimy, a 10W60 będzie lepsze do ostrej jazdy na drogach po czym wpada kilku kolejnych i przytakuje to tak właśnie tworzą się forumowe legendy. Ludzie wchodzą czytają i zastanawiają się czy też nie wlać innego niż zaleca producent. Dlatego miedzy innymi takie tematy jak ten mają na forach po kilka set stron bo ludzie coś gdzieś przeczytają i później kombinują. Gdyby właściciel przyznał, że jest świadom wad takiej wymiany mimo wszystko chce spróbować to nie było by tematu jednak jak ktoś idzie w zaparte, a na koniec po podaniu argumentów stwierdza, ze opinie innych ma w dupie to raczej nie tędy droga ;] I to nie jest jak napisałeś zaglądanie sąsiadowi przez okno bo co sobie sąsiad robi we własnym domu to jego sprawa ale jeśli już sąsiad wychodzi na ulice i głosi herezje to musi się liczyć, ze znajda się osoby, które mu to wytkną ;]

  10. #11190
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Pod warunkiem, ze na publicznym forum nie próbujemy przekonać, ze jednak zrobiliśmy dobrze. Jak ktoś pisze, ze oleje 5W40 są na syberyjskie zimy, a 10W60 będzie lepsze do ostrej jazdy na drogach po czym wpada kilku kolejnych i przytakuje to tak właśnie tworzą się forumowe legendy. Ludzie wchodzą czytają i zastanawiają się czy też nie wlać innego niż zaleca producent. Dlatego miedzy innymi takie tematy jak ten mają na forach po kilka set stron bo ludzie coś gdzieś przeczytają i później kombinują. Gdyby właściciel przyznał, że jest świadom wad takiej wymiany mimo wszystko chce spróbować to nie było by tematu jednak jak ktoś idzie w zaparte, a na koniec po podaniu argumentów stwierdza, ze opinie innych ma w dupie to raczej nie tędy droga ;] I to nie jest jak napisałeś zaglądanie sąsiadowi przez okno bo co sobie sąsiad robi we własnym domu to jego sprawa ale jeśli już sąsiad wychodzi na ulice i głosi herezje to musi się liczyć, ze znajda się osoby, które mu to wytkną ;]
    Klucz francuski też się czasem przydaje ale nie znaczy, że do każdych drzwi najlepiej pasuje.. [emoji6]
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory