Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #11821
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobby Zobacz post
    A kto produkuje ten olej naprawdę?
    Ravenol jest tylko etykietą handlową?
    Przenosząc doswiadczenia z innych gałęzi przemyslu i handlu, to jesli tak to funkcjonuje to taki olej jest w najlepszym razie przyzwoity.
    No masz wyżej podany link. Produkuje to deutsche oelwerke to raz, a dwa po co gdybać o tym czy jest co najwyżej przyzwoity jak tak jak pisałem Ravenol to chyba najbardziej "przeanalizowana" marka na rynku. W przypadku części samochodowych też większa cześć rynku to "pakowacze" jedni pakują w swoje kartoniki syf inni topowe podzespoły reguły nie ma

  2. #11822
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Nie wyjeżdżaj już z cebulactwem. Przecież ściągnął etykietę. Miał do butelki po kubusiu jeszcze przelać?
    Widać, że Michu to co robi, to robi z pasji. I dobrze, że ma sponsorów, bo bez tego nie byłby w stanie tego rozkręcić.
    ja mysle, ze facet bardzo uczciwie podchodzi do sprawy. Nie udaje, że wie wszystko, czy ze jest nieomylny i td...

    co do testu wahaczy, to przy okazji rozcinal sworzen sprawdzal z jakiego jest materialu i td... nie byl to wcale bezwartosciowy test.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    No masz wyżej podany link. Produkuje to deutsche oelwerke to raz, a dwa po co gdybać o tym czy jest co najwyżej przyzwoity jak tak jak pisałem Ravenol to chyba najbardziej "przeanalizowana" marka na rynku. W przypadku części samochodowych też większa cześć rynku to "pakowacze" jedni pakują w swoje kartoniki syf inni topowe podzespoły reguły nie ma
    Zgadzam sie po prostu, że to nic niezwyklego w biznesie. Tylko brak osrodka B+R, wlasnych zakladow i td jest w kazdej branzy ograniczeniem, nie mozna dostarczyc na rynek lepszego produktu niz te juz obecne. A najczesciej dostawca bazowego produktu tez nie jest sklonny produkowac pod cudzą etykietą produktow w najlepszej dostępnej dla niego technologii.
    Rozumiem natomiast, że mocną stroną tych olejów moze byc relacja ceny do jakosci. W takiej niszy pewnie ta marka funkcjonuje.

  3. #11823
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Mają i oleje do przeciętnych kowalskich z tedeikami za rozsądną kasę jak i topowe oleje wyczynowe do motosportu. W obu przypadkach wypadają dość konkurencyjnie na tle innych producentów. W klasie średniej konkurencją jest np. Meguin, który też robi b.dobre oleje w przyzwoitej kasie ale np. nie robi już żadnych olejów wyczynowych, a Revenol takie w ofercie ma i można je równać z Milersem CFS, Motulem 300V czy Penritem 10Tenths ot znaleźli dostawce i baz i dodatków, który im zblenduje to co chcą i zapakują w banieczkę jaką chcą. Czekam tylko na te podwyżki bo ciekaw jestem czy znów będę musiał szukać innego oleju czy tez będą do przełknięcia...

    Tak BTW ciekaw jestem jak wyglądają "rafinerie" np. Millersa, Rockoila, Penrire czy Amsoila
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 04-10-2018 o 21:07

  4. #11824
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Mają i oleje do przeciętnych kowalskich z tedeikami za rozsądną kasę jak i topowe oleje wyczynowe do motosportu. W obu przypadkach wypadają dość konkurencyjnie na tle innych producentów. W klasie średniej konkurencją jest np. Meguin, który też robi b.dobre oleje w przyzwoitej kasie ale np. nie robi już żadnych olejów wyczynowych, a Revenol takie w ofercie ma i można je równać z Milersem CFS, Motulem 300V czy Penritem 10Tenths ot znaleźli dostawce i baz i dodatków, który im zblenduje to co chcą i zapakują w banieczkę jaką chcą. Czekam tylko na te podwyżki bo ciekaw jestem czy znów będę musiał szukać innego oleju czy tez będą do przełknięcia...

    Tak BTW ciekaw jestem jak wyglądają "rafinerie" np. Millersa, Rockoila, Penrire czy Amsoila
    Amsoila o ile kojarze zalozyli ludzie ktorzy wczesniej opracowywali oleje dla wojsk US. To wystarczy. To zupelnie inna sytuacja niz jak ktos od czapy szuka podwykonawcy, ktory zrobi mu jakis produkt.
    Co do innych nie mam pojęcia.

  5. #11825
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Nie wiem czy od czapy szukali podwykonawcy bo jak zakładali firmę ponad 70 lat temu to nie było ani mnie ani nawet mojego ojca na świecie ale myślę, ze to też nie byli przypadkowi ludzie, którzy wpadli na pomysł przy piwie i kiełbasce z sosem curry, ze od jutra będą sprzedawać oleje ale ze nie maja o tym pojęcia to zrobi im je sąsiad Hans Zmieniają się czasy zmieniają się realia produkcyjne. Kiedyś mogli robić oleje w przydomowej manufakturze mieszając je kijem i sprzedając na lokalnym rynku wg. własnych receptur, dziś zarówno badania jak i samą produkcje możesz zlecać firmą zewnętrznym, a być odpowiedzialnym jedynie za markę, kontrole jakości i sieć dystrybucji.

  6. #11826
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Nie wiem czy od czapy szukali podwykonawcy bo jak zakładali firmę ponad 70 lat temu to nie było ani mnie ani nawet mojego ojca na świecie ale myślę, ze to też nie byli przypadkowi ludzie, którzy wpadli na pomysł przy piwie i kiełbasce z sosem curry, ze od jutra będą sprzedawać oleje ale ze nie maja o tym pojęcia to zrobi im je sąsiad Hans Zmieniają się czasy zmieniają się realia produkcyjne. Kiedyś mogli robić oleje w przydomowej manufakturze mieszając je kijem i sprzedając na lokalnym rynku wg. własnych receptur, dziś zarówno badania jak i samą produkcje możesz zlecać firmą zewnętrznym, a być odpowiedzialnym jedynie za markę, kontrole jakości i sieć dystrybucji.
    wszystko mozna. Tylko w ten sposób nie powstanie najlepszy produkt.

    Kiedys Chrysler produkowal auta na starym "podwoziu" Mercedesa e-klasy, podobnych przykladow moznaby znalezc bardzo wiele.

    Olej syntetyczny to jednak bardziej zaawansowany produkt niż sok pomarańczowy, że dzis mozna kupic zagęszczony z Wenezueli, jutro z Kolumbi i na koniec wszystko wybeltac, a Kowalski pijac go do sniadania nie zauwazy różnicy.

    Co do podejscia roznych firm... kiedy Amsoil wprowadzal olej syntetyczny na rynek inne firmy wysmiewaly ten pomysl, jako przerost formy nad treścią. Pozniej w inny sposób chcialy uziemic swoja nową konkurencję, co skutkowalo z reszta wieloletnimi procesami przed amerykanskimi sądami.

    Gdzies na samym szczycie tego co decyduje o jakosci olejów jest po prostu technologia.

    Większość badan jakie dzis firmy zlecaja na zewnatrz ma za zadanie "potwierdzić" o ile lepsze są ich produkty od konkurencji. Co rzadko kiedy ma odbicie w rzeczywistosci - ot, świat współczesnego marketingu.

  7. #11827
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    To może zamiast gdybać o jakiś teoriach podyskutujemy o samym składzie i parametrach olejów? Zajrzałeś chociaż w jakieś analizy czy tak sobie tylko teoretyzujesz o Ravenolu? Zarówno RCSa jak i VST wybrałem na podstawie analiz z niemieckiego oil-clubu. Chętnie posłucham co innego ciekawego można mieć z konkurencji w tych cenach prócz tego co znam? To jak pomożesz przy wyborze następcy VST jak podniosą ceny?

  8. #11828
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    To może zamiast gdybać o jakiś teoriach podyskutujemy o samym składzie i parametrach olejów? Zajrzałeś chociaż w jakieś analizy czy tak sobie tylko teoretyzujesz o Ravenolu? Zarówno RCSa jak i VST wybrałem na podstawie analiz z niemieckiego oil-clubu. Chętnie posłucham co innego ciekawego można mieć z konkurencji w tych cenach prócz tego co znam? To jak pomożesz przy wyborze następcy VST jak podniosą ceny?
    Niestety, nie pomogę. Z dwóch powodów:

    1. Obecnie jezdzę autem z "mega sportowym" silnikiem napędzanym olejem napędowym. Siłą rzeczy nie sledzę więc "rynku" olejów do silników benzynowych.
    Nie mam w zwyczaju robic rzeczy niepotrzebnych.

    2. Wybierając olej stawiam na jakość. Przy wszystkich kosztach eksploatacji, 80-100 PLN raz na 10 tys km nie robi mi żadnej różnicy.


    Szukając na silę, czegos trochę tanszego od tego co juz znam, nie wykluczone ze zmarnowalbym wiecej czasu niz te kilkaset zlotych w skali kilku lat jest warte.

    Moze się martwisz na zapas tymi cenami? Skoro masz olej ktory spelnia Twoje oczekiwania, to po co teraz szukac na zapas? Za rok, półtora mogą się przecież pojawic juz nowe produkty. Szkoda robic cos kilka razy, kiedy mozna raz.

  9. #11829
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Tak myślałem, że nie pomożesz Olej zmieniam co max pół roku przy moich przebiegach to raz i śledząc rynek od paru lat nie zauważyłem aż tak częstego pojawiania się nowości, a dwa możesz być zaskoczony ale do ponad 300 konnej turbo benzyny leje olej w takiej samej specyfikacji w jakiej lałem do 1,9 i 2.4 JTD, a mianowicie 5w40 full saps ACEA A3/B4 na bazie PAO z tym, ze zmaniłem markę z Meguina na Ravenola bo wkurzał mnie ciągły brak dostępności tego pierwszego. Również stawiam na jakość dlatego zamiast przepłacać za HC wolę poszukać w tej cenie olejów na PAO ;]
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 04-10-2018 o 22:10

  10. #11830
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Również stawiam na jakość dlatego zamiast przepłacać za HC wolę poszukać w tej cenie olejów na PAO ;]
    Chyba nie sugerujesz ze Amsoil jest na HC? Sprawdzilem co podaje producent, i ten VST jest gorszy od tego co leję do swojego traktora. Choć trzeba przyznać, że jesli to jest olej na bazie syntetycznej, a nie jakis megamix, to cena jest bardzo przyzwoita.

    Tak szczerze, jak cena wzrosnie o 5-10 PLN na litrze to oplaci Ci się szukac czegoś innego? Przyjmijmy, że poswiecisz na to 2 godziny, to w te 2 godziny bys w robocie pewnie wiecej zarobil.
    Ostatnio edytowane przez bobby ; 04-10-2018 o 22:31

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory