Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #11891
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    A tak w tłumaczeniu na laicki język ? z tego co zrozumiałem z komentarzy : syntetyk tak ?
    A czy można po tej analizie potwierdzić, że to ten sam olej co Liquy Moly 5W40 High Tech ?

  2. #11892
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Tak z analizy widma wynika, ze to nadal syntetyk na PAO. W składzie ma molibden i trochę boru poza tym standardowo ZDDP. Zupełnie nie rozumiem czemu u nas taka kiepska dystrybucja meguina jest jak w DE w tej kasie jest chyba bezkonkurencyjny. Czy to to samo co synthoil trudno powiedzieć bo nie widziałem świeżej analizy synthoila niemniej jak najbardziej godny polecenia i wątpie aby Liqui Moly był lepszy, a nawet jeśli to na pewno nie o tyle o ile jest droższy.

  3. #11893
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Mitsubishi Colt Czt
    Postów
    206

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    A tak w tłumaczeniu na laicki język ? z tego co zrozumiałem z komentarzy : syntetyk tak ?
    A czy można po tej analizie potwierdzić, że to ten sam olej co Liquy Moly 5W40 High Tech ?
    Tak, to olej na PAO 100%. Pakiet dodatków to "stara szkoła", Cynk w okolicach 1200 ppm (taką informację otrzymałem także od producenta więc się zgadza) itd, detergenty w postaci Wapnia także dużo ok. 3400 ppm oraz nieco Magnesu do tego Molibden i Bor. Ale za to bardzo wysoki popiół.

    To jest ten sam co Liqui Moly Synthoil high tech. Te oleje maja takie same wartości z karty.

  4. #11894
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Ja tam Mequiny (tyle że 10W60 ) od Tomka evo kupowałem wielokrotnie i z dystrybucją problemów nie było. Tyle że faktycznie w małych opakowaniach ostatnio tylko.
    Niedawno myślałem zmienić do użytku torowego LM/Mequin 10W60 na Mobila1 Motosport 10W60 , bo się dowiedziałem że gęsto/często jest na torach w UK właśnie ten olej używany, do tego ma b wysoki HTHS (LM pdawał tylko że _powyżej_ 3,5 - ale le powyżej ??? Mobil1 - 5,7 (!) co odpowiada hołubionemu zewsząd (czy słusznie ?) Millersowi CSF.
    No ale - tu to jest dopiero "kłopot z dystrybucją" - nigdzie owego Mobila1 w Polsce nie namierzyłem.
    Więc zostanę raczej przy LM/Meguinie - permanentne użytkowanie w 150 stopniach znoszą świetnie, przynajmniej to sprawdzone. Choć szkoda że tego HTHS nie można dla nich znaleźć.

  5. #11895
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Mitsubishi Colt Czt
    Postów
    206

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Choć szkoda że tego HTHS nie można dla nich znaleźć.
    Jak dobrze pamiętam HTHS leży w okolicach 6,0mPa.s

    Odnośnie wersji 5W-40 4,0mPa.s

  6. #11896
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Ja tam Mequiny (tyle że 10W60 ) od Tomka evo kupowałem wielokrotnie i z dystrybucją problemów nie było.
    Dla mnie dostępność u 2 sprzedawców na cały kraj to jest właśnie kiepska dystrybucja. Też wielokrotnie kupowałem u kolegi Tomka ale kilka razy z przyczyn pewnie od niego niezależnych miał problem z dostawą, a ja finalnie musiałem przepłacać za Synthoila na miejscu. Za dystrybucje Meguina odpowiada Liqui Moly Polska i oleje pod marką Liqui Moly dostępne są w największych sieciach typu Intercars czy Autopartner czyli nawet mały sklep w pcipmpciu dolnym czy znajomy mechanik zaopatrujący się w w.w hurtowniach załatwi Ci LM na następny dzień. Żeby było śmieszniej pierwszy raz kupowałem Meguina super z Archoilem za 160zł w zestawie później dzięki uprzejmości LM Polska oficjalne ceny zostały podniesione na tyle, żeby pewnie nie opłacało się kupować Meguina w PL. Przykład nowego dystrybutora firma agra miała wystawionego Meguina Super na allegro za 129zł 5l o ile pamiętam przez kilka pierwszych tygodni, aktualnie cena na ich allegro to oficjalna cena polskiej dystrybucji 178zł. Sprzedawcą chyba bardziej opłaca się ściągać ten olej z DE niż z polskiej dystrybucji. LM Polska najpierw daje zaporową cene, a póżniej jak nikt nie kupuje to wypychają stare leżaki magazynowe w "normalnej" starej cenie i jak tu nie szukać innych olejów u konkurencji?
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 16-11-2018 o 10:15

  7. #11897
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    To prawda, ja u innych nie sprawdzałem, ale jak faktycznie u raptem dwóch sprzedawców jest i w dodatku jeśli ceny tak rosną - do poziomu LM , no to nie ma co się prosić o niego, tego kwiatu jest pół światu, podobnie jak z Alfą .

    Jak ten HTHS LM 10W60 jest faktycznie około 6 to ja nie wiem jaka przewaga Millersów CSF około stówkę droższych na 5 litrach, nad Liquy Moly 10W60.

  8. #11898
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Mitsubishi Colt Czt
    Postów
    206

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    To prawda, ja u innych nie sprawdzałem, ale jak faktycznie u raptem dwóch sprzedawców jest i w dodatku jeśli ceny tak rosną - do poziomu LM , no to nie ma co się prosić o niego, tego kwiatu jest pół światu, podobnie jak z Alfą .

    Jak ten HTHS LM 10W60 jest faktycznie około 6 to ja nie wiem jaka przewaga Millersów CSF około stówkę droższych na 5 litrach, nad Liquy Moly 10W60.
    Juz od jakiegos czasu obserwuje jak to wyglada w Polsce z dostepem olejow Meguin. I szczerze nie wyglada to za ciekawie... Ojcu ostatnio sprowadzilem samochod i oczywiscie zalalem Meguin Super Leichtlauf 5W-40, lecz u mnie w okolicy jest oficjalny partnej Meguin/Liqui Moly, to maja swieze dostawy bezposrednio z Saarlouis. Lecz rowniez jest kilka pewnych internetowych sklepow. Nastepnym razem podejrzewam, ze w Polsce nie bedzie tak latwo dostac ten olej, mozliwe, ze wyjdzie to taniej jakbym wyslal. Czas pokaze....Ewentualnie jakas alternatywa. Rowniez mi sie podobaja oleje Shella, a konkretnie ten na bazie GTL, pakiet dodatkow rowniez ciekawy.

    Odnosnie Liqui Moly i Millers, to glownie roznica w cenie bedzie w pakiecie dodatkow oraz mieszaninie olejow bazowych. Ten Millers to zapewne napakowany Mo i nieco Estrow. Liqui Moly/Meguin nie stosuje Estrow, ich pelno syntetyczne oleje to 100% PAO. Wyjatkiem byc moze sa oleje do skrzyn biegow.
    Ostatnio edytowane przez Poziom1989 ; 16-11-2018 o 11:45

  9. #11899
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Podejrzewam, ze CFS może mieć też w składzie bor i wolfram jak konkurencja chociaż trudno powiedzieć bo analiz milllersa jak na lekarstwo. Nie wiem czy w ogóle na rynku niemieckim jest oficjalny dystrybutor marki millers.

  10. #11900
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Skoda Octavia 1.4 TSI CZDA
    Postów
    14

    Domyślnie

    Meguin jest tańszą bliźniaczą marką LM, a jeżeli w skrócie pokrywa się produktowo z droższym bratem, to po co robić sobie pod górkę?
    Millers jak pamiętam zawsze ładował moly gdzie się da i to w dużych ilościach, ale o wolframie pierwsze słyszę, ostatnia analiza CFS-a 10w50 wcale nie taka stara bo marcowa - jest na oil-club.ru.

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory