Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
169. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.12%
  • Vavoline

    20 11.83%
  • Castrol

    4 2.37%
  • PENRITE

    7 4.14%
  • MILLERS OILS

    32 18.93%
  • Selenia

    12 7.10%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.78%
  • Mobil

    3 1.78%
  • RAVENOL

    13 7.69%
  • Shell

    14 8.28%
  • Fuchs

    4 2.37%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.33%
  • Liqui Moly

    12 7.10%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #12411
    Użytkownik Świeżak Avatar Btechfan
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-tech 280km
    Postów
    248

    Domyślnie

    Zapalasz po nocy i czekasz 2, 3 min. Potem jedziesz lekko 5, 10 km. Przed zgaszeniem po ostrej jeździe czekasz i chlodzisz sprężarke. Wymienisz olej i filtry co 10kkm. Jak umiesz używać samochód to każdy olej jest dobry.

  2. #12412
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Nie pozostaje nic jak przykleić te mądrości w pierwszym poście i zamknąć temat bo został wyczerpany. 1200 stron dyskusji, a tu się okazuje, ze rozwiazanie takie proste
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 28-01-2019 o 01:29

  3. #12413
    Użytkownik Świeżak Avatar Btechfan
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-tech 280km
    Postów
    248

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Nie pozostaje nic jak przykleić te mądrości w pierwszym poście i zamknąć temat bo został wyczerpany. 1200 stron dyskusji, a tu się okazuje, ze rozwiazanie takie proste [emoji38]
    Dokładnie. Reszta to akademickie dyskusje, o wyższości szkoły otwockiej nad falenicka.

  4. #12414
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    łęczna
    Auto
    alfa romeo GT 1,9 JTD
    Postów
    4

    Domyślnie

    ja też będę wymieniął olej i postawiłem na valvolin 10w40

  5. #12415
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał MAJSU Zobacz post
    To już wolę sprawdzić jakieś 10W40 chyba, 5W50 do codziennej jazdy wokół komina jakoś mi średnio pasuje...
    Wlyszkow poradził, co poradził nie bez powodu, wie co pisze i pewnie uznał że pytający zrozumie dlaczego. "średnio mi pasuje" nie jest żadną przesłanką , więc jak już coś tu można olejem "leczyć" to tak jak Ci poradził (wyższa lepkość w temp roboczej, bo 10w40 będzie mieć tą samą co 5w40 którego ubywa właśnie 5 litrów od wymiany do wymiany, przy okazji 5W50 to będzie z dużym prawdopodobieństwem syntetyk w odróżnieniu od 10w40 - przeważnie mineralny, i skoro wokół komina - krótkie odcinki to 5W się lepiej spisze).
    Natomiast tu nie bardzo jest co leczyć, 5 litrów na 10tys km, to nie wina oleju tylko silnika, więc mu tam już raczej nic nie zaszkodzi, w tym 10w40 mineralne.
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 28-01-2019 o 10:14

  6. #12416
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,390

    Domyślnie

    Cytat Napisał nara Zobacz post
    ja też będę wymieniął olej i postawiłem na valvolin 10w40
    Do GT z 1.9 JTD, gratuluję wyboru, naprawdę widać, że ten temat nie ma najmniejszego sensu.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  7. #12417
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomek evo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159 1.9 150 KM
    Postów
    691

    Domyślnie

    Cytat Napisał Btechfan Zobacz post
    Zapalasz po nocy i czekasz 2, 3 min. Potem jedziesz lekko 5, 10 km. Przed zgaszeniem po ostrej jeździe czekasz i chlodzisz sprężarke. Wymienisz olej i filtry co 10kkm. Jak umiesz używać samochód to każdy olej jest dobry.
    Jak każdy jest dobry to Chłopaki robię promocję na Superola. Zakup beczki 60 l wyjdzie taniej niż 2-3 krotne zastosowanie wysokiej klasy oleju. A oleju starczy na wiele-wiele lat i problem z głowy. Kto chętny?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał nara Zobacz post
    ja też będę wymieniął olej i postawiłem na valvolin 10w40
    Dobry olej. Do 30-sto letniej benzyny.

  8. #12418
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał Btechfan Zobacz post
    Dokładnie. Reszta to akademickie dyskusje, o wyższości szkoły otwockiej nad falenicka.
    Z takim podejściem naprawdę nie rozumiem sensu twojej obecności na tym forum. Skoro wychodzisz z założenia, ze jak umiesz używać auto ta każdy olej jest dobry to po co pytałeś w ogóle w tym temacie przecież masz instrukcje i gwarancje? Po co pytasz czym zabezpieczyć skóry? Czym zabezpieczyć lakier? Odpowiadam byle czym bo skoro umiesz tak użytkować auta, że jakość oleju nie ma kompletnie znaczenia to pewnie jak skóry psikasz plakiem, a lakier woskiem z marketu to też będzie dobrze zabezpieczone. Mam wrażenie, ze po prosty chciałeś się tylko pochwalić autem gdzie się da bo w innym wypadku kto wrzuca fotki auta w temacie doboru oleju tym bardziej fotki wnętrza? Dobór oleju pod kolor skór? Ale jak już się pochwaliłeś to po raz kolejny proszę abyś zostawił ten temat tym co temat olejów interesuje ich bardziej niż to co wpisane w instrukcji auta.

  9. #12419
    Użytkownik Świeżak Avatar Btechfan
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-tech 280km
    Postów
    248

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Z takim podejściem naprawdę nie rozumiem sensu twojej obecności na tym forum. Skoro wychodzisz z założenia, ze jak umiesz używać auto ta każdy olej jest dobry to po co pytałeś w ogóle w tym temacie przecież masz instrukcje i gwarancje? Po co pytasz czym zabezpieczyć skóry? Czym zabezpieczyć lakier? Odpowiadam byle czym bo skoro umiesz tak użytkować auta, że jakość oleju nie ma kompletnie znaczenia to pewnie jak skóry psikasz plakiem, a lakier woskiem z marketu to też będzie dobrze zabezpieczone. Mam wrażenie, ze po prosty chciałeś się tylko pochwalić autem gdzie się da bo w innym wypadku kto wrzuca fotki auta w temacie doboru oleju tym bardziej fotki wnętrza? Dobór oleju pod kolor skór? Ale jak już się pochwaliłeś to po raz kolejny proszę abyś zostawił ten temat tym co temat olejów interesuje ich bardziej niż to co wpisane w instrukcji auta.
    Kolego luzik, nie pompuj . Zapytałem o olej, kilka razy. Brak odpowiedzi, a opowieści o pao i srao mnie nie interesują więc już mnie nie ma w wątku. Auta używam od czterdziestu kilku lat, raczej bogate, nie sądzę że tu to robisz dłużej, ale może. I może wiesz więcej. Ale zawsze działają i wyglądają w perfekcyjny stylu. Co do skóry otrzymałem od kolegów na forum fajne wskazówki. Co do lakieru raczej mniej, choć dowiedziałem się że aby zostać onanistą szybko spływającej wody z odrobiną brudu z lakieru mojej Belli warto złożyć ceramikę za 45.000 zł. Ewentualnie dobrze działa chinska za 35 zł, a nie jest tak samo prestiżowa. A skoro foto tak cię zabolało, to nie patrz. Luzik.

  10. #12420
    Użytkownik Świeżak Avatar Btechfan
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-tech 280km
    Postów
    248

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek evo Zobacz post
    Jak każdy jest dobry to Chłopaki robię promocję na Superola. Zakup beczki 60 l wyjdzie taniej niż 2-3 krotne zastosowanie wysokiej klasy oleju. A oleju starczy na wiele-wiele lat i problem z głowy. Kto chętny?

    - - - Updated - - -



    Dobry olej. Do 30-sto letniej benzyny.
    Ja chętny na beczkę Selenia digitek pure 0w30.

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory