Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #12941
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    Giulia 2.0 200hp, Giulietta 1.8 tbi
    Postów
    384

    Domyślnie

    Czy ktoś stosował Selenia QV QUADRIFOGLIO 5W40 (można stosować również w gqv), jakieś doświadczenia ?

  2. #12942
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Sądząc po parametrach można ale czy to olej wart ponad 60zł za litr to trudno powiedzieć

  3. #12943
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    vectra
    Postów
    1

    Domyślnie

    A ja mam na oku Valvoline 20W50 5 litrów za niecałe 96 złotych (+ew. koszty wysyłki). Opłaca się?
    Ostatnio edytowane przez Piotriix ; 09-03-2020 o 22:29

  4. #12944
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Do Fiata 126p jak najbardziej

  5. #12945
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    dolnośląskie
    Auto
    Giulietta 1.4T
    Postów
    16

    Domyślnie

    Cześć, to teraz ja podzielę się swoją historią z olejem Generalnie swoją giuliettę mam dopiero drugi rok i właśnie czekam na drugą wymianę oleju ale kolejny raz zdecydowałem się na Yacco - BTW, ktoś z Was też używał? - wcześniej poprzednie auta zalewałem zawsze Motulem bo uważam że to bardzo dobry olej aż pewnego razu polecili mi to Yacco, że też francuski bla bla bla... więc czemu nie - kupiłem. Co prawda nie wiem co było zalane wcześniej w silniku więc nie wiem do czego konkretnie porównać ale olej raczej był świeży bo był meeeega czysty i przejrzysty. W każdym bądź razie zrobiłem płukankę (też z yacco ale nie potrafie powtórzyć nazwy później poszukam) i muszę powiedzieć że różnica była zauważalna "gołym uchem", napewno ciszej i nie wiem jak to opisać ale miałem wrażenie że tak "gładko"/łatwo się odpalało auto.
    Tylko teraz moje pytanie do Was... W sklepie polecili mi Yacco FR 5W40 (to był olej zalany rok temu) teraz u nich na stronie w wyszukiwarce znalazłem, że do mojego silnika (1.4TB) trzeba VX 1000fap 5W40. Jeden i drugi 5W40 ale pierwszy to fullsaps a drugi to olej C3 - w teorii lepszy do benzyny jest full saps ale czemu polecany jest C3? Będzie to miało jakiś realny wpływ na użytkowanie?

  6. #12946
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomek evo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159 1.9 150 KM
    Postów
    691

    Domyślnie

    Większość nowoczesnych silników benzynowych zgodnie z zaleceniami producentów wymaga oleju C3 lub innego o obniżonych popiołach. Wynika to z faktu stosowania wtrysków bezpośrednich, zaawansowanych układów katalitycznych i innych rozwiązań konstrukcyjnych, w przypadku których olej full saps teoretycznie mógłby być bardziej "problematyczny". Oleje z C3 (i inne o obniżonych popiołach) mają siłą rzeczy zubożony pakiet dodatków ochronnych (głownie starego typu ZDDP) ale nowoczesne pakiety stosowane w olejach C3 (i innych) też nie są złe pod względem ochrony - szczególnie te wzbogacone borem. Dobry nowoczesny olej z C3 również spełni swoje zadanie i nie należy takich olejów się bać.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał PeterSkY Zobacz post
    Witam, co polecilibyście do AR166 2.4 20v po lekkim dłubnięciu na 210KM (EGR off ) z przebiegiem 195 tys.? Ostatnio zalany był Specol 5W40. Myślę o płukance i zalaniu Meguin Super Leichtlauf SAE 5W40.
    Co myślicie? Płukankę jaką polecilibyście? Archoil, czy też z Meguin?
    Pozdrówki.
    Archoil AR2820 to sprawdzony produkt ale płukanka Meguina też powinna być ok.

  7. #12947
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    dolnośląskie
    Auto
    Giulietta 1.4T
    Postów
    16

    Domyślnie

    To sprawa jasna, dzięki. Olej już kupiony, tylko czekać na wymianę Olej w skrzyni manualnej co ile wymieniacie? Przymierzam się też do wymiany bo również nie wiem czy ktokolwiek kiedykolwiek tam zaglądał.

  8. #12948
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał Merkus Zobacz post
    W każdym bądź razie zrobiłem płukankę (też z yacco ale nie potrafie powtórzyć nazwy później poszukam) i muszę powiedzieć że różnica była zauważalna "gołym uchem", napewno ciszej i nie wiem jak to opisać ale miałem wrażenie że tak "gładko"/łatwo się odpalało auto.
    Generalnie przy zastosowaniu płukanki, i zalaniu dobrego/markowego oleju zawsze jest taka różnica .

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Merkus Zobacz post
    To sprawa jasna, dzięki. Olej już kupiony, tylko czekać na wymianę Olej w skrzyni manualnej co ile wymieniacie? Przymierzam się też do wymiany bo również nie wiem czy ktokolwiek kiedykolwiek tam zaglądał.
    Co 60 kkm na pewno będzie dobrze.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  9. #12949
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Była: Alfa 159 1.9 8v JTDm. Teraz: Lexus IS 300h 2020
    Postów
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Merkus Zobacz post
    To sprawa jasna, dzięki. Olej już kupiony, tylko czekać na wymianę Olej w skrzyni manualnej co ile wymieniacie? Przymierzam się też do wymiany bo również nie wiem czy ktokolwiek kiedykolwiek tam zaglądał.
    Pamiętaj też, że olej silnikowy i przekładniowy to nie jedyne płyny w aucie. Masz jeszcze:

    Płyn wspomagania, chociaż z nim to różnie bywa, czasami zmętnieje i osadza się na pompach/przekładniach kierowniczych, powoduje to powolną degradację wspomagania.
    Płyn hamulcowy. Jest silnie higroskopijny, gdy złapie wodę, zmniejsza się temperatura wrzenia co przekłada się na słabszy docisk klocków. Zasadniczo w normalnej jeździe nie ma to aż tak dużego znaczenia, ale jadąc w góry, gdzie musisz dużo operować hamulcem, możesz mieć problemy.
    Płyn chłodniczy. Zmniejsza się jego temperatura zamarzania. Istnieje opinia, że można dolać koncentratu i będzie dobrze, ale ja bym nie kombinował, połączenie złych płynów może zrobić z płynów galaretę. No chyba że dobrze wiesz co masz zalane.

    Sprawdź w książce serwisowej co ile przewiduje się wymianę.

    Chociaż z drugiej strony, może lepiej nie
    Ostatnio edytowane przez lucassith ; 19-03-2020 o 10:19

  10. #12950
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    dolnośląskie
    Auto
    Giulietta 1.4T
    Postów
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo. Zobacz post
    Generalnie przy zastosowaniu płukanki, i zalaniu dobrego/markowego oleju zawsze jest taka różnica .

    - - - Updated - - -



    Co 60 kkm na pewno będzie dobrze.
    Zatem wybór nowości w postaci Yacco okazał się dobrą decyzją
    Na liczniku już ponad 160tys (o ile to prawda ) więc i olej w skrzyni wymienię. Pójdę za ciosem, a cooo i też kupię yacco, wg wyszukiwarki idzie tam yacco bvx fe 75w. Faktycznie wchodzi tam równe 2L czy przygotować się na trochę więcej?

    [MENTION=82824]lucassith[/MENTION] pamiętam o wszystkim płyn chłodniczy już wymieniony (od razu razem z pierwszą wymianą oleju), płyn hamulcowy niedługo też będę zmieniał przy okazji wymiany tarcz i klocków więc i zapewne płyn od wspomagania poleci

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory