Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #13011
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej78500 Zobacz post
    Panowie auto to 166 2,4 20v 175. Użytkowane głównie na autostradach/drogach szybkiego ruchu. Prędkości 160-190 // Generalnie powyżej 3000 rpm. Czy uzasadnione jest zalanie oleju 5W50, czy 5W40 z rozsądnym interwałem spokojnie wystarczy ?
    Jeśli auto seryjne, to dobry 5w40 da sobie spokojnie radę
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  2. #13012
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Tarnów
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS 105 KM 2006
    Postów
    20

    Domyślnie

    Panowie i Panie proszę o poradę, pacjent to Alfa 147 1.6 105km 2006r, obecnie jeżdżę na 5w40 Motulu 8100- xcess, ale zbliża się wymiana i chciałbym przejść na 10w40 tylko nie mogę się zdecydować jakiej firmy wybrać, czy Motula, Liqui Molly czy Millersa? Dzięki za pomoc i informacje

  3. #13013
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz1280 Zobacz post
    Panowie i Panie proszę o poradę, pacjent to Alfa 147 1.6 105km 2006r, obecnie jeżdżę na 5w40 Motulu 8100- xcess, ale zbliża się wymiana i chciałbym przejść na 10w40 tylko nie mogę się zdecydować jakiej firmy wybrać, czy Motula, Liqui Molly czy Millersa? Dzięki za pomoc i informacje
    Jaki powód takiej zmiany ?
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  4. #13014
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Tarnów
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS 105 KM 2006
    Postów
    20

    Domyślnie

    Troszkę mi podpija oleju 2/3L około dolane sam nie wiem co teraz zrobić bo z różnych źródeł słyszę różne rzeczy co by tu robić, zostać na tym samym, zmienić właśnie na 10w40... Z pół roku temu miałem wymieniana uszczelkę pod głowicą, pierścienie do tego sprawdzana była głowica na szczelność i przez 3 tysiące na dotarciu nic nie wzięlo oleju, później zalany świeży olej i po około 4 tysiącach znowu zaczęła alfa brać olej... Nie wiem czy to nie wynika też z tego że słabej jakości mam założone uszczelniacze przez 'mechanika' nie wiem, akurat się zbliża pora oddania na serwis więc może przy okazji sprawdzić kompresję???

  5. #13015
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz1280 Zobacz post
    Troszkę mi podpija oleju 2/3L około dolane sam nie wiem co teraz zrobić bo z różnych źródeł słyszę różne rzeczy co by tu robić, zostać na tym samym, zmienić właśnie na 10w40... Z pół roku temu miałem wymieniana uszczelkę pod głowicą, pierścienie do tego sprawdzana była głowica na szczelność i przez 3 tysiące na dotarciu nic nie wzięlo oleju, później zalany świeży olej i po około 4 tysiącach znowu zaczęła alfa brać olej... Nie wiem czy to nie wynika też z tego że słabej jakości mam założone uszczelniacze przez 'mechanika' nie wiem, akurat się zbliża pora oddania na serwis więc może przy okazji sprawdzić kompresję???
    Temat wałkowany setki razy, a mianowicie, co ma dać przejście z lepszego oleju na gorszy ?
    Jeśli silnik był remontowany/naprawiany, i po naprawie było dobrze, to trzeba szukać przyczyny, a nie lepić problem gorszym olejem. Jeśli 10w40 nie pomoże to co, zalejesz 15w40 ? i co to ma zmienić ???
    Jeśli chcesz spróbować zmiany oleju, aby pobór był mniejszy, bez zaglądania do silnia (moim zdaniem pospadały uszczelniacze, lub były zakładane/zdejmowane metodą "chałupniczą", co powoduje zarysowanie trzonków zaworów, i po jakimś czasie uszczelniacze zostają wytarte), to zalej 5w50, a nie 10w40.
    Ile jeździłeś na dotarciu spokojnie i na jakim oleju ?
    Po jakim czasie został zmieniony pierwszy raz olej po naprawie silnika ?
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  6. #13016
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Tarnów
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS 105 KM 2006
    Postów
    20

    Domyślnie

    Jeździłem ok 2,5 tys kilometra po remoncie spokojnej jazdy na 5w40 i po tym czasie został zalany świeży motul 5w40 i teraz po 10tys chce wymienić, ale dobra to w takim razie zostanę na 5w40 Motulu, zobaczymy co mechanik mi powie, najwyżej następnym razem będzie patrzył do środka co się tam dzieje...

  7. #13017
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Tarnów
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS 105 KM 2006
    Postów
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo. Zobacz post
    Temat wałkowany setki razy, a mianowicie, co ma dać przejście z lepszego oleju na gorszy ?
    Jeśli silnik był remontowany/naprawiany, i po naprawie było dobrze, to trzeba szukać przyczyny, a nie lepić problem gorszym olejem. Jeśli 10w40 nie pomoże to co, zalejesz 15w40 ? i co to ma zmienić ???
    Jeśli chcesz spróbować zmiany oleju, aby pobór był mniejszy, bez zaglądania do silnia (moim zdaniem pospadały uszczelniacze, lub były zakładane/zdejmowane metodą "chałupniczą", co powoduje zarysowanie trzonków zaworów, i po jakimś czasie uszczelniacze zostają wytarte), to zalej 5w50, a nie 10w40.
    Ile jeździłeś na dotarciu spokojnie i na jakim oleju ?
    Po jakim czasie został zmieniony pierwszy raz olej po naprawie silnika ?
    A mógłbyś polecić jakiś konkretny olej z Liqui Molly albo Millersa oczywiście 5w40?

  8. #13018
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz1280 Zobacz post
    Jeździłem ok 2,5 tys kilometra po remoncie spokojnej jazdy na 5w40 i po tym czasie został zalany świeży motul 5w40 i teraz po 10tys chce wymienić, ale dobra to w takim razie zostanę na 5w40 Motulu, zobaczymy co mechanik mi powie, najwyżej następnym razem będzie patrzył do środka co się tam dzieje...
    Po wymianie pierścieni jeździłeś tyle po złożeniu silnika ?
    Jeśli tak, to smarowałeś silnik mieszaniną oleju z opiłkami metalu.
    Pierwszą wymianę oleju po takiej naprawie robi się po kilku godzinach pracy silnika w zmiennych warunkach, i docieranie przeprowadzane powinno być na słabszym oleju.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Lukasz1280 Zobacz post
    A mógłbyś polecić jakiś konkretny olej z Liqui Molly albo Millersa oczywiście 5w40?
    Millers - rozsądnie Trident 5w40 .
    lepszym wyborem natomiast jest Penrite HPR 5w40 .
    Oba oleje przetestowane w warunkach bojowych z czujnikami temperatury i ciśnienia oleju w silnikach turbo i wolnossących.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  9. #13019
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Marczy
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Ford S-Max 2.2 TDCi
    Postów
    341

    Domyślnie

    Ja mam dylemat odnośnie auta mojej mamy, kupiłem jej Suzuki SX4 1.6 16 120 KM, bliźniak FIAT Sedici. Silnik jest konstrukcji Suzuki M16A - rozrząd na łańcuchu. Mój dylemat polega na tym że FIAT zaleca tylko olej 5W40, a Suzuki 0W20, 5W30,10W40. Auto będzie jeździć częściej na krótkich dystansach i nie codziennie. Na pewno będę wymieniał olej co rok, gdzie przebieg w tym czasie nie przekroczy 10k km. Skłaniam się ku zalaniu auta olejem 0W40, aby zapewnić najbardziej szerokie spectrum ochrony dostosowane do stylu jazdy. A że cena ma także znaczenie i nie potrzebuje najwyższej technologi myślę o oleju Motul X-max 0W40.
    Czy według Was idę właściwą drogą?
    Auto do tej pory jeździło na 5W30, a może 0W30?
    Dodam że silnik na 5W30 bardzo ładnie pracuje, bardzo cicho.
    Ford S-Max 2.2 16v TDCi '13
    FIAT Barchetta 1.8 16v VFD '00
    FIAT Punto 1.1 8v FIRE '99

  10. #13020
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    877

    Domyślnie

    Ja bym zostawił dobry 5W30, skoro taki zaleca sam producent i nie masz co do niego zastrzeżeń.

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory