Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #13061
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Ty udajesz czy poważnie nie wiesz, że to jaki olej aktualnie zaleca producent jest mocno podyktowane kwestią finansową. Na dostarczanie oleju na pierwszy montaż są milionowe kontrakty.....
    Pływak-Ty znowu piszesz śmieszne rzeczy:-). Milionowe kontrakty na olej na pierwszy montaż
    itp. Wybacz, ale to ja straciłem wiarę w Ciebie, bo to co tu gdzie nie gdzie pisałeś, mogło udawać że jesteś wielkim strategiem motoryzacyjnym :-). Ale wygląda na to, że nie wiesz jednej podstawowej rzeczy: że dla producenta aut najważniejsza jest jego sprzedaż, zyski oraz w ogóle jego istnienie na rynku i egzystencja. A to wszystko jest związane z jakością jego wyrobów , w tym wypadku właściwym doborem oleju , a to znaczy że producent zaleca taki olej ,JAKI JEST DLA JEGO AUT NAJLEPSZY, RESZTĘ RZECZY MA GDZIEŚ. W tym wypadku intrygi, komu on zleci a komu nie zleci stosowanie oleju są teoria spiskową , nie mającą wiele wspólnego z faktami, a mającą wytłumaczyć naiwnym, że lepiej stosować inne oleje (tak tłumaczą zwykle ci, którzy te inne reklamują i sprzedają). Ludzie tacy jak Ty i Pablo (nic mu nie ujmując- jest znany jako doświadczony mechanik, ale handluje też olejami, więc wiadomo że będzie chwalił te co sprzedaje- tak to niestety w życiu wygląda, wbrew tym pięknym rzeczom , które napisałeś) nie mają nawet części informacji jakie posiadają projektanci takich samochodów jak Alfa Romeo, która to firma istnieje ponad 100 lat i potrafi w nawet krótkim czasie zaprojektować rewelacyjne auta (np. Giulia i Stelvio). I Ty piszesz że chcesz rozmawiać o jakiś konkretnych szczegółach :-), to śmieszne, pisałem Ci już – zwróć się do projektantów Alfy, którzy zalecają konkretne oleje- wszystko Ci dokładnie wytłumaczą (i mam nadzieję że będziesz wiedział o co im chodzi). Piszesz o normach, badaniach olejów, dopuszczeniach innych olejów i takie tam, normy normami- nie czytałeś co wcześniej napisałem że silniki różnią się między sobą i że dla tych konkretnych -z Alfy, projektanci mogli uznać że właśnie najwłaściwszy jest ten, który zalecają? To akurat wiedzą najlepiej, bo te silniki stworzyli, przebadali i zbierają doświadczenia z ich eksploatacji (i lepiej im to wychodzi niż jakiemuś pojedynczemu warsztatowi)- tego nie robi żadne laboratorium olejowe, badające czy dany olej jest zgodny z jakąś tam normą itp. Dlatego zalecenia producenta są ważniejsze niż to, czy dany olej spełnia jakieś normy czy nie. Ta dyskusja jest durna, dlatego od początku niechętnie tu piszę,- podobnie nie chciałbym dyskutować ze zwolennikami płaskiej Ziemi czy antyszczepionkowcami. Na koniec jeszcze chciałem Was zapytać o jedną rzecz; czy dali byście gwarancje na prawidłowe działanie olejów (innych niż zaleca Alfa) w silnikach Alfy? Czy w przypadku awarii z powodu zalecanego przez Was oleju (co np. stwierdziliby eksperci), zwrócilibyście koszty naprawy? (jak producent na gwarancji) Czy dalibyście coś takiego na piśmie?

  2. #13062
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Czyli jednak nie udajesz...

  3. #13063
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,552

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    Pływak-Ty znowu piszesz śmieszne rzeczy:-). Milionowe kontrakty na olej na pierwszy montaż
    itp. Wybacz, ale to ja straciłem wiarę w Ciebie, bo to co tu gdzie nie gdzie pisałeś, mogło udawać że jesteś wielkim strategiem motoryzacyjnym :-). Ale wygląda na to, że nie wiesz jednej podstawowej rzeczy: że dla producenta aut najważniejsza jest jego sprzedaż, zyski oraz w ogóle jego istnienie na rynku i egzystencja. A to wszystko jest związane z jakością jego wyrobów , w tym wypadku właściwym doborem oleju , a to znaczy że producent zaleca taki olej ,JAKI JEST DLA JEGO AUT NAJLEPSZY, RESZTĘ RZECZY MA GDZIEŚ. W tym wypadku intrygi, komu on zleci a komu nie zleci stosowanie oleju są teoria spiskową , nie mającą wiele wspólnego z faktami, a mającą wytłumaczyć naiwnym, że lepiej stosować inne oleje (tak tłumaczą zwykle ci, którzy te inne reklamują i sprzedają). Ludzie tacy jak Ty i Pablo (nic mu nie ujmując- jest znany jako doświadczony mechanik, ale handluje też olejami, więc wiadomo że będzie chwalił te co sprzedaje- tak to niestety w życiu wygląda, wbrew tym pięknym rzeczom , które napisałeś) nie mają nawet części informacji jakie posiadają projektanci takich samochodów jak Alfa Romeo, która to firma istnieje ponad 100 lat i potrafi w nawet krótkim czasie zaprojektować rewelacyjne auta (np. Giulia i Stelvio). I Ty piszesz że chcesz rozmawiać o jakiś konkretnych szczegółach :-), to śmieszne, pisałem Ci już – zwróć się do projektantów Alfy, którzy zalecają konkretne oleje- wszystko Ci dokładnie wytłumaczą (i mam nadzieję że będziesz wiedział o co im chodzi). Piszesz o normach, badaniach olejów, dopuszczeniach innych olejów i takie tam, normy normami- nie czytałeś co wcześniej napisałem że silniki różnią się między sobą i że dla tych konkretnych -z Alfy, projektanci mogli uznać że właśnie najwłaściwszy jest ten, który zalecają? To akurat wiedzą najlepiej, bo te silniki stworzyli, przebadali i zbierają doświadczenia z ich eksploatacji (i lepiej im to wychodzi niż jakiemuś pojedynczemu warsztatowi)- tego nie robi żadne laboratorium olejowe, badające czy dany olej jest zgodny z jakąś tam normą itp. Dlatego zalecenia producenta są ważniejsze niż to, czy dany olej spełnia jakieś normy czy nie. Ta dyskusja jest durna, dlatego od początku niechętnie tu piszę,- podobnie nie chciałbym dyskutować ze zwolennikami płaskiej Ziemi czy antyszczepionkowcami. Na koniec jeszcze chciałem Was zapytać o jedną rzecz; czy dali byście gwarancje na prawidłowe działanie olejów (innych niż zaleca Alfa) w silnikach Alfy? Czy w przypadku awarii z powodu zalecanego przez Was oleju (co np. stwierdziliby eksperci), zwrócilibyście koszty naprawy? (jak producent na gwarancji) Czy dalibyście coś takiego na piśmie?
    Skoro producent zaleca olej najlepszy dla danego silnika to dlaczego Alfa Romeo, zalecała do silników z DPF oleje Full Saps nie spełniające norm ACEA C, które jak już wiadomo od wielu lat powinny być stosowane w silnikach wyposażonych w DPF?

    Swoją drogą Selenia musi być naprawdę niesamowitym producentem, skoro od ponad 20 lat tylko jej oleje nadają się w 100% do silników Alfy Romeo. Tylko jeśli są tacy świetni to czemu inni producenci nie zalecają ich wyrobów...

    PS. Skoro Fiat w modelu Ducato z silnikiem 3.0 diesel, który nawet nie był ich konstrukcją, a konstrukcją PSA zalecał Selenię, a Peugeot w modelu Boxer z tym samym silnikiem olej firmy Total, to kto ma rację i jaki olej zalewać?

    Wysłane z mojego moto g(7) plus przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez FXX ; 02-09-2020 o 22:25

  4. #13064
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    Ta dyskusja jest durna, dlatego od początku niechętnie tu piszę
    I lepiej by było, gdyby tak zostało, ponieważ żyjesz niestety w jakiejś alternatywnej rzeczywistości, w której dla wielkich koncernów nie liczy się zysk, a jedynie dobro klienta
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  5. #13065
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    147
    Postów
    355

    Domyślnie

    Koledzy a co teraz byscie polecili w lepkosci 5w40: Specol, Eurofluence, Total, Elf czy Shell. Oczywiście z dodatkiem AR9100. Dziekuje za porade

    Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

  6. #13066
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał andy1980 Zobacz post
    Koledzy a co teraz byscie polecili w lepkosci 5w40: Specol, Eurofluence, Total, Elf czy Shell. Oczywiście z dodatkiem AR9100. Dziekuje za porade

    Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
    Ja bym spróbował PMO Extreme 5w40 - http://www.oilserwis.pl/pl_wyniki-wy...e=extreme+5w40
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  7. #13067
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2020
    Auto
    Giulietta 2.0
    Postów
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał andy1980 Zobacz post
    Koledzy a co teraz byscie polecili w lepkosci 5w40: Specol, Eurofluence, Total, Elf czy Shell. Oczywiście z dodatkiem AR9100. Dziekuje za porade

    Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
    Zalałem ostatnio Fluence do mojego 2.0 jtdm - w porównaniu do tego co było w silniku- wg,sprzedajacego i karteczek Castrol -silnik nabrał zupełnie innej kultury pracy, mniej klekota zimny i po zagrzaniu, jestem bardzo zadowolony poki co

  8. #13068
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,468

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    Ta rozmowa przypomina dyskusje o wyższości porad mądrej pielęgniarki , znachorki lub uzdrowiciela nad zaleceniami lekarza (ale dzisiaj wielu właśnie korzysta z ich porad, nie mówiąc o szczepionkach)
    No to pojechałeś
    Gdybym miał wybierać pomiędzy Serwinką a lekarzem ortopedą to wybrałbym Serwinkę.
    Dlaczego bo jest mądrzejsza i ma to czego większości lekarzom brakuje
    A co do porad pielęgniarskich to co ty masz do piguł? Dały ci zastrzyk nie w tą d..ę co trzeba
    Większość ma wyższe wykształcenie medyczne z kilkoma specjalizacjami i zbytnio ich wiedza nie odbiega od panów doktorów.
    Ale widzę ,że lubisz tak pojechać po bandzie a to mechanicy ci się nie podobają a teraz podpadły ci znachorki i piguły.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  9. #13069
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,552

    Domyślnie

    Panowie, wprawdzie już nie AR, ale zbliża się wymiana oleju w Volvowskim D5 (2.4 205KM).
    Zalecana przez producenta lepkość to 0W30 ACEA A5/B5. Zastanawiam się nad Millers Oils XF LONGLIFE 0W30. Brać czy polecacie coś lepszego w tej klasie?

  10. #13070
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Może Amsoil AZO 0W30
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory