Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: spalanie w 2.0JTS (165KM)

  1. #1
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    to zalezy od ktorych obrotow jest najwyzszy moment obrotowy a w twojeja ar to jest sworzona do krecenia a nie do jazdy emeryckiej

  2. #2
    Piotr
    Gość

    Domyślnie

    Może rzeczywiście jest to silnik lubiący wyższe obroty. Jeździc napewno umiesz, także kwestie jazdy w użytecznym zakresie obrotów można pominąc. Wiem, że Alfa GT sporo waży (z tego co pamiętam JTD około 1400kg) i może to jest pies pogrzebany. Jeśli uważasz, że spalanie wychodzi ponad norme może podjechac na komputerową diagnostyke silnika, wtedy wyjdą nawet najmniejsze usterki. Koszt takiej diagnostyki waha się w granicach 50-100zł

  3. #3
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    gdzies cos chyba kiedys bylo o szczelnosci wezykow z paliwem - ale nie dam sobie glowy uciac

    jestem za to pewny, ze ktos juz mial podobny problem tylko chyba w jakiejs starszej alfie... poszukaj na forum

  4. #4
    drugimarcin
    Gość

    Domyślnie

    to sie zdarza w niektorych samochodach, jak sie musi caly czas wygrzebywac z niskich obrotow to mu musisz wiecej deptac, niz gdyby sie krecil swobodnie w okolicach 3000 obr/min.

  5. #5
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Skawina/obok wsi Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145, 1.4T.S 1997r.
    Postów
    1,276

    Domyślnie

    moja 145 pali jakies 11-12 litrow w cyklu mieszanym i to mnie tez dobija, ocb??!!

  6. #6
    Korczu
    Gość

    Domyślnie

    a moze jakosc paliwa!!!
    u mnie gdy tankowalem na stacji x spalanie siegalo 12 13 litrow a jak zmienilem na stacje y to spalanie spadlo z 10 do 11 cuda ??? raczej nie jakosc paliwa o Tak !!!

  7. #7
    moninika
    Gość

    Domyślnie

    U mnie komputer pokładowy (Alfa 156 2.0JTS) zaniża wartości spalania (miasto ok 9l, poza miastem ok 8l, a jak wracałam na tempomacie ok 60km to napisał mi średnią ok 6l). Nigdy nie mierzyłam spalania w moim samochodzie, a dane z komputera wydają mi się adsurdalne.

  8. #8
    moninika
    Gość

    Domyślnie

    jak jadę jako pasażerka to chociaż po aktualnym spalaniu na komputerze wiem jak szybko jedziemy - wskazówkę na zegazre widać tylko do 140km/h powyżej już lipa...

Podobne wątki

  1. 1.8TS czy 2.0JTS w GT
    Utworzone przez zielu1991 w dziale GT
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-11-2014, 11:47
  2. Alfa Romeo GT 2.0 JTS 165KM Coupe
    Utworzone przez slazak w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-03-2013, 18:09
  3. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-06-2011, 11:13
  4. ILE TO PALI - 2.0 JTS o mocy 165KM
    Utworzone przez SEBEK w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-05-2010, 19:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory