Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Temat: Alfa jako pierwszy samochód

  1. #1
    tomek93
    Gość

    Domyślnie Alfa jako pierwszy samochód

    Witam,

    Jestem nowy na forum. Nie mam jeszcze prawa jazdy(będzie najwcześniej w listopadzie ). Nie mam zielonego pojęcia kiedy nadejdzie pierwszy samochód(pewnie na studiach), ale już teraz zacząłem się nad nim zastanawiać. Jestem fanem włoskiej motoryzacji, a w szczególności lubię Alfy. Teraz moje pytanie. Czy Alfa Romeo nadaje się na pierwszy samochód, a jak już to jaki model? Wiem, o tym, że utrzymanie Alfy może nie być tak samo łatwe co np. Golfa, którego spotyka się co chwilę. Najlepiej jakby cena samochodu wynosiła tak do 3-4 tysięcy złotych. Znajdzie coś godnego uwagi w tej cenie, czy sam złom? Właściwie to nie mam na oku żadnego konkretnego modelu, jedyne kryteria to silnik benzynowy i skrzynia manualna.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar cerciarz
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Elbląg, Londyn
    Auto
    Alfa 155 1.8 TS 8V na zawsze + Lexus IS200 był + Kia Niro Hybrid jest
    Postów
    461

    Domyślnie

    to poszukaj sobie 155 z silnikiem 8v to pojezdzisz w miare tanio..

    Gdyby Alfa Była kobietą, to byłby to związek mojego życia..
    Moja Bella --->>> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1234064

  3. #3
    tomek93
    Gość

    Domyślnie

    Widzę, że masz taką . Ile za nią dałeś? Jak wyglądają koszty utrzymania(awarie, spalanie itp.)? Lubię ten model, bo kojarzy mi się z sukcesami marki w wyścigach samochodów turystycznych. Nie będzie on droższy w eksploatacji od mniejszego modelu 145/146? No i jeszcze jedno o czym zapomniałem napisać. Samochodem musi dać się przewieźć rower górski. Chociaż nie mam chyba co liczyć, że się zmieści do środka, ale musi być możliwość zamontowania bagażnika dachowego na rowery.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sebott
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    Była: Alfa Romeo 147 1.6 TS 105KM 2001
    Postów
    491

    Domyślnie

    155 ma potężny bagażnik, więc kto wie... Może i rower tam wejdzie.
    „Własnością człowieka jest zniknąć, śpieszmy się śmiać ze wszystkiego.”

    Blaise Cendrars

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie

    Kolejny... I tak wszyscy wiemy, że po kilku miesiącach forumowego onanizmu i piania z zachwytu nad fantastycznością nabytego samochodu sprzedasz go handlarzowi z Ukrainy. Już był taki jeden ;]
    http://www.facebook.com/75modificata/ <- opowieść o trudnej i burzliwej miłości ;-)

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Jak się nie zmieści Moja bez problemu wozi na tylnym siedzeniu trekkinga 21" ze zdjętymi kołami
    Koszta eksploatacji - bardzo dużo części wspólnych ze 145/6 ale za to możliwość kupna egzemplarza z pancernym 8V pod maską, w 145/6 tylko 16V o których awaryjności jest kilka tematów Ceny części są często śmiesznie niskie, rzadko zdarza się żeby czegoś nie dało się kupić.

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar mattom
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    dolnoslaskie DZL-> PO
    Auto
    Fiat CROMA 1.9 150ps
    Postów
    2,727

    Domyślnie

    w 145 po złozeniu kanapy miesci sie pełnowymiarowy rower

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Za te pieniądze bez wątpienia 155 będzie najlepszym rozwiązaniem, aczkolwiek na pierwszy samochód proponowałbym coś mniejszego - raczej 145. Ja na pierwszy samochód wybrałem AR 147 i mam ją od października zeszłego roku. Jak na chwilę obecną bez niespodzianek.

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar bikermarek
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Kampinos
    Auto
    Alfa Romeo 155 2,0 Twin Spark 16V 1995
    Postów
    716

    Domyślnie

    Moja 155 została kupiona zanim ukończyłem kurs - o egzaminie nawet nie wspominając więc był - i jest już od prawie czterech lat - mój pierwszy samochód. Ja jeszcze żyję, samochód nadal jeździ, czyli jako pierwsze auto się nadaje

    Co do pojemności bagażnika, to włożyłem tam kiedyś rower,oczywiście ze zdjętymi kołami i jeszcze trochę bagażu (na weekendowy wypad do Zakopanego) dla dwóch dorosłych osób weszło. Drugi rower jechał na kanapie z tyłu. Teraz już nie da się takiej podróży urządzić, bo z tyłu stałe miejsce ma fotelik.

    EDIT: W bagażniku trochę miejsca zabiera walcowa butla na paliwo alternatywne ale mimo to do małych to on nie należy
    Ostatnio edytowane przez bikermarek ; 05-05-2011 o 14:21
    Pozdrawiam
    bikermarek

    Alfa Romeo 155 1,8 Twin Spark 16V 1997: 13.05.2007 - 02.07.2011
    Fiat Seicento 1,1 SPI 1999: 24.02.2012 - 09.03.2013
    Alfa Romeo 155 2,0 Twin Spark 16V 1995: 31.07.2011 - ?
    sigpic154_7.gif

  10. #10
    tomek93
    Gość

    Domyślnie

    @bikermarek
    Obydwa koła wtedy zdejmujesz? Mój rower jest dosyć duży i raczej na mniejszy go nie wymienię.
    A próbował ktoś z uchwytem na rowery w 155?
    W każdym razie mam jeszcze dużo czasu, żeby się rozeznać. Przynajmniej teraz się dowiedziałem co nieco, w czym grzebać.

    -------------------------
    Cytat Napisał bimsky Zobacz post
    Kolejny... I tak wszyscy wiemy, że po kilku miesiącach forumowego onanizmu i piania z zachwytu nad fantastycznością nabytego samochodu sprzedasz go handlarzowi z Ukrainy. Już był taki jeden ;]
    No i czemu już taki pesymizm? Właśnie chcę się trochę nakierunkować na tym forum, co najlepiej kupić w moim przypadku, żeby później nie musieć tego wymieniać po miesiącu. Wiem, że auto mi się będzie psuło, w końcu to będzie kilkunastolatek. Zrezygnuję tylko jeśli odkupie od wujka i wyremontuję Syrenkę lub ojciec kupi nowe auto i podaruje albo odsprzeda mi naszego Fiata Uno(mamy go od nowości, więc fajnie by było gdyby auto pozostało w rodzinie ).
    Ostatnio edytowane przez tomek93 ; 05-05-2011 o 13:45

Podobne wątki

  1. Alfa 147 jako pierwszy samochód
    Utworzone przez Dejdis w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-10-2014, 13:58
  2. Ar 156 jako pierwszy samochód
    Utworzone przez Ludi_72 w dziale 156
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 04-09-2014, 08:50
  3. Alfa Romeo jako pierwszy samochód. Czy to dobry pomysł ?
    Utworzone przez mikerk w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 71
    Ostatni post / autor: 17-07-2013, 16:14
  4. [145] Alfa Romeo 145 jako pierwszy samochód - nada się?
    Utworzone przez mmax88 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 09-05-2012, 20:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory