Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Zabrudzenia elementów kokpitu - czym wyczyścić?

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar sickboy
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16V Distinctive 2006r
    Postów
    1,106

    Domyślnie Zabrudzenia elementów kokpitu - czym wyczyścić?

    Koledzy, mam problem z zabrudzeniami kokpitu, chodzi o elementy plastikowe tj. drzwiczki schowka, dolna obudowa pod kolumną kierownicy, dolna części boczków drzwi, a także nakładki progowe. Zabrudzenia powstały od otarć butami przy wsiadaniu/wysiadaniu. Próbowałem to wyczyścić różnymi płynami, ale narazie bez efektu. Mam jasną tapicerkę i trochę mnie to irytuje, możecie polecić jakiś środek do tego typu zabrudzeń.

    Nero Provocatore - AR159
    Jedna mARka - Jeden Klub - Alfaholicy

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar 156X
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    była 156SW JTD jest 159SW 1,9 JTD 8V 2008r.
    Postów
    1,063

    Domyślnie

    ja w sumie mam 156 po FL ale też z jasnymi elementami tapicerki drzwi, ostatnio zakładałem u siebie skórę i zdejmowałem boczki żeby zrobić podmiankę materiału. Podobnie jak piszesz miałem takie otarcia które nie wyglądały zbyt estetycznie. Boczki włożyłem do wanny, miska z ciepłą wodą do tego proszek do prania, szczoteczka i jazda. Później opłukałem prysznicem - oczywiście z umiarem i zostawiłem do wyschnięcia. Po założeniu stwierdziłem że muszę teraz wymontować schowek ( ma ten sam kolor ) i go doczyścić w ten sam sposób...

    Nie spodziewałem się takiego efektu...

    jak masz ochotę zerknij http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...rtwagon-4.html

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar nietyx
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    .
    Postów
    691

    Domyślnie

    ja raz do roku biorę odkurzacz piorący do niego vanish i wszystko pięknie schodzi szczególnie ten brud od otarć butami na tapicerce u dołu drzwi ( w ogóle te drzwi w 3 drzwiowej 147 są za długie szczególnie na sklepowych parkingach), a jeśli nie masz odkurzacza piorącego to spróbuj tym zwykłym ręcznym vanishem

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar sickboy
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16V Distinctive 2006r
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał nietyx Zobacz post
    a jeśli nie masz odkurzacza piorącego to spróbuj tym zwykłym ręcznym vanishem
    Sęk w tym że już próbowałem vanishem i zero efektu, próbowałem też płynem do szyb, a nawet preparatem do czyszczenia felg. Zobaczę jak da sobie z tym radę proszek do prania tak jak pisał 156X.

    Nero Provocatore - AR159
    Jedna mARka - Jeden Klub - Alfaholicy

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar dadasiek
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    :-)
    Postów
    737

    Domyślnie

    tapicerki samochodowej nie powinno czyścić sie Vanishem
    niszczy on delikatne struktury weluru. z tego co ja jeszcze zauważyłem to ładnie odświeża welur jednak stare plamy wyłaża już po kilku dniach :/ i efekt szybko znika.

    warto wyrzucić kilka złotych na specjalne środki do czyszczenia tapicerki, np :
    http://cokupic.pl/produkt/STP-Tuff-S...picerki-650-ml piankę wystarczy rozpylić na welurze, poczekać minutę i przetrzeć delikatną, lekko wilgotną ścierką - efekt na prawdę super, długo się utrzymuje i ładnie pachnie. przy tym dokładnie usuwa plamy.

    podobnie działa :
    http://www.autokosmetyki.pl/kenotek_...j_1l,p788.html
    i http://www.autokosmetyki.pl/kleenflo...0ml,p1681.html

    jeśli ktoś ma odkurzać piorący to są dostępne specjalne płyny do czyszczenia tapicerak - już od 10 zł...

    warto również pamiętać, by przed jak i po oczyszczaniu dokładnie odkurzyć czyszczone elementy.

    pozdrawiam,
    Adam

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar sickboy
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16V Distinctive 2006r
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    dadasiek te środki które polecasz są dobre do siedzeń, wykładziny i podsufitki ale ja potrzebuje czegoś do plastików.

    Cytat Napisał dadasiek Zobacz post
    tapicerki samochodowej nie powinno czyścić sie Vanishem niszczy on delikatne struktury weluru. z tego co ja jeszcze zauważyłem to ładnie odświeża welur jednak stare plamy wyłaża już po kilku dniach :/ i efekt szybko znika.
    Tak na marginesie to wyprałem niedawno całą tapicerkę w AR147 z użyciem vanisha i wygląda bardzo ładnie, wszystkie plamy wyszły a materiał jest jak nowy.

    Nero Provocatore - AR159
    Jedna mARka - Jeden Klub - Alfaholicy

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar dadasiek
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    :-)
    Postów
    737

    Domyślnie

    Cytat Napisał sickboy Zobacz post
    dadasiek te środki które polecasz są dobre do siedzeń, wykładziny i podsufitki ale ja potrzebuje czegoś do plastików.
    ok, nie doczytałem. nie mniej u siebie czyszczę ten "plastik" wodą z proszkiem + delikatna szczoteczka.
    jak nie schodzi to pianka o której piszę niżej.



    Cytat Napisał sickboy Zobacz post
    Tak na marginesie to wyprałem niedawno całą tapicerkę w AR147 z użyciem vanisha i wygląda bardzo ładnie, wszystkie plamy wyszły a materiał jest jak nowy.
    u mnie na jasnym welurze po kilku dniach materiał stacił świeżość. oczywiście po umyciu b. ładnie wygląda.
    po użyciu pianki STP welur dłużej trzymał czystość itd...

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Ja mam ten sam problem - jasnoszare boczki, chropowaty lekko plastik i te ślady po butach...
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  9. #9
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    APC od Meguiars'a jest dobrym płynem do czyszczenie. Rozrabiasz w odpowiednim do zabrudzeń stężeniu spryskujesz czekasz chwile i czyścisz szczotką. Ja czyściłem u siebie wnetrze i bez probemu dał rade. Ważne aby po czyszczeniu zabezpieczyć plastiki innym środkiem.

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar nietyx
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    .
    Postów
    691

    Domyślnie

    Cytat Napisał dadasiek Zobacz post
    niszczy on delikatne struktury weluru. z tego co ja jeszcze zauważyłem to ładnie odświeża welur jednak stare plamy wyłaża już po kilku dniach :/ i efekt szybko znika.
    nigdy mi plamy nie powróciły po nim

Podobne wątki

  1. Przeguby - czym wyczyścić i jaki nowy smar?
    Utworzone przez dcfan w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-08-2019, 16:36
  2. Czym wyczyścić klamki?
    Utworzone przez criss2007 w dziale 166
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 11-10-2016, 21:47
  3. Czym wyczyścić ?
    Utworzone przez AlfoholiczkaJa w dziale Kosmetyka
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 12-10-2015, 13:31
  4. Czym to wyczyścić ?
    Utworzone przez sebastian-wro w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 08:54
  5. czym wyczyścić alcantarę ???
    Utworzone przez Silvador w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-09-2011, 10:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory