Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Temat: Xenon HID

  1. #11
    Użytkownik Romeo Avatar sebaaaaaaaa
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 1.9 JTD 105 KM Była Alfa Romeo 166 2.4 JTD Jest Alfa Romeo GT 1.9J
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    ja mam u siebie założone HIDy 6000k tylko że mam soczewkę i jak narazie zero mrygania i z mundurowymi też nie ma problemu, ale jeżeli chodzi o zwykła lampę to tylko dobra żarówka, po pierwsze oślepiasz jak cholera a po drugie dowód napewno poleci :| choć Alfa nie ma prażkowanych szkieł tak jak np GOLF 3 czy Renaul 19 to i tak odradzam.

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    Auto
    Giulia MY22 Estrema było 156 2x147 166Busso 159...
    Postów
    772

    Domyślnie

    zarówki philipsa miałem w 156 zeczywiscie swiecą znacznie lepiej od zwykłych ( podobno osramy są jeszcze lepsze ) co do zywotnosci philips przepalił mi sie po 1,5 roku ok 40 tys km druga po dwóch latach co do hidów , miałem załozone k6000 w 166 soczewka nikt mi nie mrygał policja nie doczepiła się ani razu a łapali mnie dosyc często swiatło było super , teraz w 147 załozyłem sobie hidy do przeciwmgielnych dają rade i tez nikt nie mryga , a oswietlają pobocze super
    alfa romeo jest 159 & 147 była 166 3.0.v6 super!!156jtdx2 147jtd8v

  3. #13
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    alfa romeo 156 1,9 jtd 150KM
    Postów
    5

    Domyślnie

    a ja polecę coś z innej paczki tungsram megalight lub sportlight o niebo lepsze od philipsa i cena też nie wygórowana
    megalight +90% a sportlight +50% światła , miałem takie jak jeszcze jeździłem peugeotem 306 i sprawdzały się świetnie

  4. #14
    Użytkownik Romeo Avatar gonzo
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Fiat Tipo SW 1.4 T-jet
    Postów
    2,004

    Domyślnie

    Elektronik, u którego robiłem ostatnio Alfe odradził mi hidy z powodu negatywnego wpłwu na elektornikę samochodu... Osobiście zastanawiam sie własnie nad tymi tungsram +90.
    Ostatnio edytowane przez gonzo ; 06-06-2011 o 20:48

  5. #15
    thing
    Gość

  6. #16
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar acrow
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    SPI
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,9 JTDm 16V
    Postów
    138

    Domyślnie

    BTW, jeżeli już ktoś bardzo chce HIDy i nie ma zamiaru kupować oryginalnych reflektorów dedykowanych pod xenony, to polecam przerobić aktualne na soczewki, koszt ok 700 zł, a mamy pewność że nadjeżdżający z naprzeciwka nie zostaną oślepieni
    Pozdr.

  7. #17
    Użytkownik Romeo Avatar mattom
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    dolnoslaskie DZL-> PO
    Auto
    Fiat CROMA 1.9 150ps
    Postów
    2,727

    Domyślnie

    Cytat Napisał acrow Zobacz post
    a mamy pewność że nadjeżdżający z naprzeciwka nie zostaną oślepieni
    Masz taką pewność ?
    Bo ja sądzę że nie. Sam kiedyś byłem zwolennikiem HIDów, no właśnie, byłem.
    Jest faktycznie różnica spora, widzi się więcej i lepiej, ale niestety czy to soczewka czy lustro i tak oślepia i tak.
    Miałem w 145 - dla mnie ekstra, ale przeleciałem się z kumplem, on jechał moją Ala, ja przed nim,
    za każdym razem jak były jakieś wyboje dostawalem po oczach, górki nie górki.
    Założyłem do 166 - i tu i tu seryjnie soczewka + spryski. To samo.
    Nie twierdzę że to złe. Ale mówta co chceta oślepia.
    Zaznacze że mam do czynienia z hidami chinskimi, nie wiem jak inne, ale tych po prostu nie polecam.
    Włoże je sobie do świateł przeciw mgłowych - w razie czego będe miał pomoc na drodze, a nie bede oślepial innych.
    Więc sądze ze nie masz takiej pewności ze nie bedą oślepiać.
    i wyprzedzę czyjeś pytanie - tak światła ustawiane na stacji diagnostycznej, gdzie zresza i jedno i drugie auto zostało przepuszczone przez przegląd.
    HID 6000K

  8. #18
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Małe pytanko do zakładających HID-y: maci słaby wzrok czy chcecie dodać furze walorów wskazujących na odrobine luksusu?

    I za onetem aktualny cytacik (którego idea była dyskutowana kiedyś chyba w dziale 159-tki):

    Użytkownicy samochodów z "chińskimi ksenonami" muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Auto w legalny sposób nie przejdzie badań technicznych. W przypadku zdarzenia drogowego użytkownik pojazdu z "garażowymi ksenonami" może zostać pociągnięty do odpowiedzialności – wystarczy, że sprawca zdarzenia będzie utrzymywał, że został oślepiony przez zmodyfikowany pojazd. Warto pamiętać, że ubezpieczalnia może także zażądać zwrotu kwoty wypłaconej z tytułu ubezpieczenia OC. Warunkiem skorzystania z niego jest użytkowanie pojazdu zgodnego z homologacją.
    Ostatnio edytowane przez metan ; 07-06-2011 o 14:03

  9. #19
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    ExO w dziale tuning od zarania dziejów toczy się dyskusja na temat HiD'ów, którą skwitować można jednym stwierdzeniem: nie masz soczewek, nie montuj.
    Jeśli bardzo zależy Ci na ksenonie w Alfie, to oddaj swoje reflektory do przeróbki, albo kup przerobione, czy też z GTA i będzie po sprawie. Co prawda koszty wyższe, ale jak coś robić to tak jak się należy, bo jak to mówią: "szkłem dupy nie utrzesz".
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  10. #20
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Sama soczewka nie załatwia tematu.

Podobne wątki

  1. Bi-xenon, a może tak krok dalej? Tri-xenon
    Utworzone przez Oskarr w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 20-11-2013, 01:33
  2. [159] Xenon ? / Bi-xenon ?? Jak w końcu ??
    Utworzone przez Luqaswagen w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-01-2012, 20:44
  3. [146] xenon AR 146
    Utworzone przez idclip w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-04-2010, 15:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory