Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Temat: Pierwsza w życiu jazda AR

  1. #1
    speedward
    Gość

    Domyślnie Pierwsza w życiu jazda AR

    Dzisiaj miałem pierwszą w życiu jazde AR. Miała być 155 (kumpel mnie umówił) a okazała się 146 -ot to przeciez niewielka różnica .

    Autko było podobno z 96, silnik 1,4 bxr. Pierwsze wrażenie dość specyficzne, lakier i wnętrzne przypominało starego kadeta biorąc pod uwagę poprawki z odpryskującego lakieru i dziury w tapicerce. Plastiki w środku poprostu brzydkie i zaniedbane.
    Gdy wsiadłem do środka byłem zszokowany niskim stanem autka i zaniedbaniem.

    Przejechałem ok 500 wokół osiedla po różnych drogach.Był dziurawy asfalt,śpiące policjany, nowy asfalt, pare ostrych zakretów, pare mocniejszych hamowań.

    Silnik pięknie mruczał w środku, zawieszenie sztywne ale ciche na wybojach, przyjemne odczucie kontaktu z drogą. Układ kierowniczy z troszke ciężej pracującą kierownicą, ale także przyjemne doznanie lepszej kontroli nad autem. Odczuwalne nizsze przelozenie kierownica/skręt kół co daje specyficzne odczucie sportowej jazdy. Fotele super!
    Zegary, powiedzmy ze czytelne z wyjątkiem obrotomierza który mi kierownica zasłaniala,.Wystrój wnetrza i cyfry nie w moim guście. Dziura przed pasazerem - dziwna.

    Hamulce byly troszke slabe,ale moze poprostu zaslabo depnołem, lub wymagały naprawy.

    Zmiana biegów ciężka muszę powiedziec. Dzwignia pracowała ciężko z bardzo krotkim skokiem. W dodatku nie bardzo moglem pocelowac z przelozeniami, chcialem z 2 biegu wrzucac znowu 2 ( predkosc i obroty jak w innych 3).

    Stan wizualny silnika dobry.

    Auto było w kolorze czerwonym, wierze że ładnym, bo przykrytym grubą warstwa brudu i błota. Z bliska lakier jednak matowy. Zderzaki jakby polakierowane innym lakierem, miejscami z odpryskami. Koła- z przodu kapsle, z tyłu ładne alu. Opony, mam nadzieje ze przednie zimowe, tylnie wyraznie letnie i stare. Auto poobijane ze wszystkich stron.

    Facet wycenił 5000zl, przebieg 155tys, rok 96. Spalanie na trasie podobno 6l, w miescie wiecej.

    Podsumowanie.
    Jeżeli auto w takim stanie zadbania TAK jeżdzi, to jestem pod wrazeniem niezawodności. Rozumiem ze niekazdy myje auto co tydzien i odkurza, Ale samochod wyglada na totalnie zaniedbanego przez poprzednich wlascicieli.
    Co do ewentualnego kupna, to napewno nie zamienie auta starszego w lepszym stanie na nowsze w duzo gorszym.

    Ta jazda mi duzo powiedziala.

    CHoruje nadal!

  2. #2
    ʇɧɹqoq Romeo Avatar bobryt
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    OPC
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    U mnie moja Alfa była pierwszym autem którym jechałem nie licząc 1.4 Punto i 1.2 Aveo (obie "L-ki") więc 150KM zrobiło na mnie wrażenie. z bananem na twarzy ruszyłem małą uliczką na peryferiach gorzowa wraz z ojcem i znajomym który mi ją sprzedał. pedał gazu do połowy a auto gnało jak szalone. to było to! spać później nie mogłem hehehe :mrgreen:
    1997 Alfa Romeo 155 2.0 16v
    2000 Subaru Forester S-Turbo

    2002 Opel Zafira OPC


    1999 Volvo V70

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Milano_155
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    DW
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6
    Postów
    278

    Domyślnie

    Oj, pamietam jak kupowalismy Alfe :wink: Znaleziona na allegro, dwa maile z wlascicielka no i wyprawa do Wlabrzycha. Auto stalo na parkingu strzezonym i od jakiegos czasu nie jezdzilo, bo wlascicielka kupila sobie 156 i nie potrzebowala 2 aut :wink: Bylo to dwa lata temu, w czasie takich mrozow, i juz pierwszy pozytyw na dzien dobry, bo auto odpalilo na dotyk, mimo iz stalo i bylo zimno :mrgreen: Ogledziny, wygladala ladnie :wink: Potem krotka przejazdzka i juz nie bylo odwrotu :twisted: Wczesniej ojciec jezdzil czyms co prawie nie przypomianlo auta i mialo okolo 40 koni (Subaru Libero) a tu, rasowa limuzyna, 150 KM, miodzio :twisted: Kilka dni chodzilem podrajcowany
    Il cuore ha sempre ragione.

    Senza cuore saremmo solo macchina...

  4. #4
    Administrator ds. zlotu Romeo Avatar fr33
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    164 Super TS
    Postów
    1,618

    Domyślnie

    Moja pierwsza AR ktora jechałem - 33 1.4 bx ..

    bardzo sie zdziwilem jak na 3 biegu tak szybko mialem 100km/h (da sie to zrobic na 2-ce )

    kupiłem ją .. , pozniej 145, pozniej 164 .. ciekawe jaka bedzie następna ?
    Jurajski Klub Alfa Romeo
    www.jkar.org

    Warsztat samochodów włoskich
    www.flar-ital.pl

    Dorabianie części, elementów itp na zamówienie - kontakt PW

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar DzIdEx7
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Jastrzebie Zdroj
    Auto
    Alfa Romeo GT 2.0 JTS
    Postów
    97

    Domyślnie

    Napisałbym swoje odczucia jak pierwszy raz wsiadłem do jeszcze nie mojej 156 na sam widok taka podjara że cały się trzęsłem :shock: i nic więcej nie napisze bo tego się nie da opisać. Jeszcze nie leciałem nigdy samolotem ale tak się właśnie czułem wszędzie mnóstwo miejsca dzrwi ładnie zespolone z kokpitem i taaa moc ! :twisted: .


    Wtedy już wiedziałem że jest moja
    Była ----> 156 1.6 16V
    ----> 159 SW 2.4 Q-tronic TI
    Jest ----> GT 2.0 JTS
    Jest ——> Giulietta 1.4 MA

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie

    Rok 1995. Ja - ośmioletni gnojek. Ona - czerwona 75 z mojego avatara. Zakochałem się w tym samochodzie od pierwszego wejrzenia. Szkoda, że po zdobyciu prawka, tak krótko się nią mogłem nacieszyć. Niesamowite auto. Chciałbym znowu się w takiej zakochać...

  7. #7
    adasco
    Gość

    Domyślnie

    Ja wsiadlem raz. I kupilem.

  8. #8
    ViP Alfa i Omega Avatar Lopezius
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 SW 1,9 JTD
    Postów
    387

    Domyślnie

    Ja wybierając się na rejs po komisach samochodowych w celu zakupu czterech kółek, nawet w najśmielszych myślach nie brałem pod uwagę Alfa Romeo, ale kiedy ją zobaczyłem już byłem chory, a jak się przejechałem - koniec, kasa na stół i jeżdżę nią do dziś z bananem na twarzy
    Była: 145 - 1,3 Boxer
    Jest: 156 - 1,9 JTD SW

  9. #9
    Kosiar
    Gość

    Domyślnie

    tylko jedna jazda otwarte szyby ciepły wakacyjny wieczór 2.0 zamruczał i szedł jak z procy przesiadka z seicento była ogromna samo przyspieszenie wprawaiło mnie w coś niesamowitego tydzień po jeździe próbnej była już moja

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar gonzo
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Fiat Tipo SW 1.4 T-jet
    Postów
    2,004

    Domyślnie

    jak pierszy raz wsiadlem do alfy byla to 145 to sie spocilem mimo ze nawet nie zapalilem silnika :mrgreen:
    2 miesiace pozniej kupilem moja pierwsza alfe... i na pewno nie ostatnia
    Jest Fiat Tipo SW Lounge 1.4 t-jet
    Była 166 FL 2.4 JTD R5 10v Black Metallescente
    Była 145 1.4 TS Edizione Sportiva

Podobne wątki

  1. Pierwsza Alfa w życiu:)
    Utworzone przez slajar0888 w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-04-2013, 22:03
  2. [155] pierwsza 155 w życiu. Mam kilka pytań.
    Utworzone przez elpaco w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 07-11-2010, 07:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory