Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 34

Temat: JTS

  1. #21
    Marcino 156
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emenems
    Wiem wiem, przecież 1.6 i 1.8 T.S. jest ciągle stosowany w 147
    Sory że się troche czepiam, ale 1.8TS nigdy nie był montowany w 147
    Natomiast w GT i do niedawana produkowanej 156 jak najbardziej :wink:

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Cytat Napisał Digit
    Cytat Napisał PietereQ
    Nie wiem do którego TSa się odnosisz w swej wypowiedzi. W fiatowych ts-ach druga swieca strzela później aby dopalić mieszankę => zmniejszanie emisji.
    Tak, to jest szczegół techniczny, który różni aluminiowego TSa od wersji fiatowskiej. W tym drugim mniejsze świece dopalają mieszanke później.

    Jednak nie masz racji twierdząc, że dwie świece w ogólności nie nastawiają silnika na osiągi, czyżby był słabszy od poprzednika? Nie. Pozwalają, jak już napisałem, na zachowanie ostrych faz rozrządu i jednocześnie rozsądnej emisji spalin.

    Cytat Napisał PietereQ
    Zo oryginalnym ts-em ma niewiele wspólnego. I o co chodzi z tym Lamperdim :?: Wątpię żeby ktokolwiek przjmował się emisjami projektując ten nomen genialny silnik.
    Dokładnie tyle, że Fiatowski TS to Lampredi przystosowany do szesnastozaworowej głowicy i dwóch świec na cylinder.

    Pozdrawiam, d.
    W czym jest lepszy oryginalny TS? We wszytskim, wadze, w założeniach budowy, w potenciale, i wytrzymałości. Dowodzi tego popularność zastosowania starego tsa w wportach motorowych na całym świecie.

    Alfista, proszę, idąc takim tokiem to zaraz powiemy, że v6 w brerze to też alfowski silnik. Bo ma alfową głowicę
    pozdro
    1984 GTV6 3.2 24V

  3. #23
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    W czym jest lepszy oryginalny TS? We wszytskim, wadze, w założeniach budowy, w potenciale, i wytrzymałości. Dowodzi tego popularność zastosowania starego tsa w wportach motorowych na całym świecie.
    tylko nie w osiagach :mrgreen:

  4. #24
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfista
    W czym jest lepszy oryginalny TS? We wszytskim, wadze, w założeniach budowy, w potenciale, i wytrzymałości. Dowodzi tego popularność zastosowania starego tsa w wportach motorowych na całym świecie.
    tylko nie w osiagach :mrgreen:
    150hp /186Nm dla Fiacinowego TSa vs 148hp/182Nm dla alfowego... uważasz że są to różnice które jesteś w stanie odczuć prowadząc oba auta? W oryginale możesz zapominieć o gównianym fazatorze (chociaż ten patent był już montowany w starych Ts-ach, z różnicą w trwałości) plastixowych kolektorach itp
    1984 GTV6 3.2 24V

  5. #25
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    trwałosc to pojecie dla alfy romeo raczej nieznane i juz niewazne czy to stare modele czy nowe bo wszystkie sie tak samo lubią psuc.. dopiero model 159 moze wreszcie to zmieni...

    zalezy w jakiej budzie ten ts bo jak w 75 z transaxle to raczej powodzenia w zmianach biegow :wink:

    co to "gownianego fazatora" to moim zdaniem jest to dobre rozwiazanie a ze sie psuje.. no coz.. alfa romeo trzeba wybaczac

    plastikowy kolektor?? :shock

  6. #26
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Widać że nie doznałeś oświecenia, którego się doznaje mając styczność z starymi alfami :mrgreen: . Jeżeli chodzi o stare R4 są to mega wytrzymałe silniki, które jakby nawet coś się stało, to są bardzo łatwe w naprawie. Widzę że nie wszyscy mają pojęcie o czym się tu mówi także proponuję zaparzyć zobię herbaty/kawy i sąść do wyczerpującej lektury http://www.cuoresportivo.pl/_mm/silniki/r4/ Może fazator jest dobrym rozwiązaniem, ale już wolałbym żeby go nie było bo nuży mnie wymienianie tego badziewia co 25-40K km albo nawet krócej.
    1984 GTV6 3.2 24V

  7. #27
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    a ze pozerały wrecz olej to pewnie nie slyszales :wink:

    powiem tak.. dajmy juz temu spokoj bo Ty i tak bedziesz uwazal ze stare są lepsze od nowych a ja ze stare są dobre ale "nowe"/TS16v sa jeszcze lepsze, moze dlatego ze daze sympatią rowniez fiata za dwuwałkowe konstrukcje i piekno ich brzmienia...

    ja wymienilem wariata po 15tys(wariator piewszej generacji) ale i tak wole miec to "badziewie" niz miec muła z niskich obrotow :mrgreen:

  8. #28
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    a moze nie działały ci w ogole zmienne fazy?? (przetwornica)

    dziwnym jest tylko dlaczego 2,0 JTS niemontuja do 159..

  9. #29
    Emenems
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcins737
    niestety alfa "kupiła" jednego z byłych dyrektorów VW co widać w nowych modelach
    ...tylko gdzie się podziało cuore sportivo :?:
    Ale przy okazji widać też "niemiecką" jakość. Pozatym 159/Brera/Spider mimo że małoAlfowe wyciągają markę z finansowego dołka.

  10. #30
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    tutaj taki filmik ze 159 i jej wnetrzem http://video.google.pl/videoplay?doc...783&q=alfa+159


    nie wydaje mi sie zeby tam jakis niemiec palce maczał bo moim zdaniem jest piekne chyba ze zwłoszczyznowany :mrgreen:

    159 to najpiekniejsze auto w swojej klasie i tak ma byc :wink:

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory