Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23

Temat: Alfa świeżo po dzwonie- proszę o porady

  1. #21
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    śmigaj do lekarza i najlepiej do psychologa lub psychiatry... Powiedz, że boisz się jeździć i masz lęki wsiadania do samochodu, ja tak właśnie walczę. Poza tym gromadź wszelkie dokumenty, jeżeli wysyłasz jakieś odwołania lub papiery pocztą to także zatrzymuj potwierdzenia wysłania. Mi ubezpieczalnia uparła się, że nie dostali pisma, a poczta wystawiła pokwitowanie, że list dotarł. Jeżeli będą większe trudności z wypłaceniem gotówki to śmigaj do formy, która ściąga ubezpieczenia, albo do adwokata, jeżeli zarabiasz poniżej średniej krajowej, to adwokat może wywalczyć zwrot jego kosztów i zwrot kosztów sądowych. Ale to już jest loteria. Auto zastępcze należy się, ale nie każda ubezpieczalnia Ci je da, bo mają jak zwykle setkę wymówek. Poza tym pamiętaj, że ich podstawową procedurą jest zrobić tak, żeby poszkodowany dostał jak najmniej, a nie tyle ile się faktycznie należy. Wszelkie dokumenty czytaj co do literki, bo ja dostałem od nich około 15 dokumentów, z czego w każdym z nich był jakiś błąd, np naliczenie 100 000 km przebiegu więcej... pomylone nazwiska, numery rejestracyjne, nawet nie ta marka samochodu... No ale ja miałem grubszą sprawę, bo 75% wartości samochodu było uszkodzone, czyli szkoda całkowita, a tutaj jest trochę inna bajka

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 156 SW 2,4 JTDm, byly: AR 156 SW 1,9 JTDm; AR 145 1,6 TS
    Postów
    42

    Domyślnie

    Witam

    Odwolanie juz napisalem, wyslalem skany ksiazki serwisowej, opisalem co bylo robione i podwyzszyli mi cene o 300zl!!
    Normalnie szlak czlowieka trafia, kupilem rok temu placac wiecej niz srednia cena, dbalem a oni wyceniaja jak szrota.
    Miesiac wczesniej przedluzalem ubezpiecznie AC, wartosc wyszla 20.400, a oni mi wyceniaja na 18.000
    Ale jak uda sie sprzedac to co zostalo to niepowiniem byc tak bardzo stratny.

    Co do odszkodowania to sprawe powierzylem firmie, troche za to wezma ale przynajmniej zajmie sie tym ktos z doswiadczeniem.

    Pozdrowienia

  3. #23
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    Cytat Napisał machulm Zobacz post
    Co do odszkodowania to sprawe powierzylem firmie, troche za to wezma ale przynajmniej zajmie sie tym ktos z doswiadczeniem.
    no i to było najlepsze co mogłeś zrobić w tym przypadku. nie bój się zakładać sprawy sądowej, ja tak zrobiłem i mam nadzieję, że dobrze na tym wyjdę.

Podobne wątki

  1. Proszę o porady Alfa Romeo 159 Ziębice Dolnośląskie
    Utworzone przez prezeskxd w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-02-2015, 10:37
  2. Alfa Romero 156 2.4 jtd proszę o porady
    Utworzone przez zzaspany w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 31-05-2014, 13:34
  3. Alfa romeo 147 - olej napędowy - proszę o porady
    Utworzone przez fireblade w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19-09-2012, 18:50
  4. Remont zawieszenia tył Alfa 156 - proszę o porady.
    Utworzone przez pafcio w dziale 156
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 06-09-2012, 18:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory