Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 45

Temat: Kosmetyki samochodowe: Shell kontra Sonax

  1. #21
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar siapek
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    W-wa Centralna
    Auto
    147 JTD 16V TI
    Postów
    745

    Domyślnie

    ja kupiłem Sheloski płyn do czyszczenia felg bo był najtańszy a skład miał taki sam jak inne płyny oferowane w markecie. i działa bardzo dobrze. umyłem wcześniej felgi gorącą wodą i zwykłym szamponem i wydawały się czyste. Ale jak użyłem tego preparatu do felg to zeszło jeszcze bardzo dużo brudu.

  2. #22
    mar_1981
    Gość

    Domyślnie

    Nie chcę tutaj sypać firmami bo mnie o kryptoreklamę posądzą ale z marketowych używam tylko jednego płynu do felg i nie działa zbyt dobrze na brudnych felgach. Nadaje się do felg lekko brudnych i tyle.

    Ja preferuję kosmetyki typu:

    1. spryskaj
    2. masz czas na fajeczkę
    3. spłukaj
    4. odpocznij i ciesz się wykonaną pracą

    Wiadomo że wewnętrzna strona felgi potrzebuje mocniejszej chemii i czasami środków kwasowych, glinki Tar&Glue itp. ale nie każdy ma zboczenie przy myciu samochodu ściągać koła żeby umyć felgi od środka

  3. #23
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    była Alfa Romeo 166 2.4 JTD 2001 r. jest VW Passat 2.0 TDI 2006 r.
    Postów
    241

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar_1981 Zobacz post
    Bo wosku koloryzującego się nie używa.
    niektórzy używają, ja jednak pozbyłem się wymysłu i zostaję przy zwykłym który wcierają w moją 166 na ręcznej
    ANGELS & AIRWAVES ... AND ALFA

  4. #24
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Tomasz159
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Polska Legionowo
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1.9 JTDm, 16V, 150km, 2008, Distinctive
    Postów
    89

    Domyślnie

    Osobiście przetestowałem i Shell i Sonax. Oba środki są całkiem, całkiem. Szału nie ma. Jeśli ktoś ma troszkę więcej kasy to polecam Turtle Wax z serii Platinum. Drogie ale naprawdę super. Warto.

  5. #25
    mar_1981
    Gość

    Domyślnie

    Żółwik nawet niektóre produkty ma fajne. Ale oprócz dressingu na opony i płynu do szyb nic więcej od niego nie używam.
    Jeżeli ktos ma jakieś pytania co i jak to albo osobny temat albo PW bo nie chcę śmiecić w topiku o Shellu i Sonaxie.

  6. #26
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie

    W 156 jest faktura kokpitu ciężka do nałożenia dressingu - ma ktoś dobry patent w sensie produktu i sposobu nakładania? Poor boys natural look z mikrofibrowym padem troche sie meczy....

  7. #27
    Użytkownik Rowerzysta Avatar piotrl
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    PL
    Auto
    AR Mito żony, mój to Outlander
    Postów
    55

    Domyślnie

    Z własnego doświadczenia polecam wszystkim informacje o auto-detailingu zamieszczone na chyba najlepszym w kraju forum www.kosmetykaaut.pl gdzie znajdziecie absolutnie wszystkie informacje odnośnie kosmetyków, sposobu ich używania oraz testów wszystkich środków.
    Powiem tak, kosmetyki typu Sonax, Turtle itp. to wyrzucanie kasy. Te środku są bardzo słabe, mało wydajne i co najważniejsze dużo droższe od profesjonalnych auto-kosmetyków. Najprostsze i najlepsze porównanie to przelicznik płynu do mycia szyb Sonax i koncentratu do mycia szyb np. Megsa - różnica cenowa powala ! Sprawdźcie sami !!!

    Jeżeli chodzi o konserwację skóry w aucie - po zabiegach czyszczenia i konserwacji skóra ma być absolutnie matowa, tego niestety nie uzyskasz mleczkiem Turtle, ono się do niczego nie nadaje. Sorry, ale takie są fakty.
    Podobnie ma się sprawa z szamponami (zaleca się neutralne PH), dressingiem na opony (używam super wydajnego Megsa), itd...
    Dla informacji - nie jestem sprzedawcą kosmetyków, ani nie lobbuję za żadną firmą, wszystkie podane informacje wyłącznie dla członków tego forum.

    Pozdrawiam wszystkich !
    Ostatnio edytowane przez piotrl ; 06-11-2012 o 17:05

  8. #28
    Użytkownik Romeo Avatar ANET
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Bochnia
    Auto
    ALFA 164 SUPER 3.0V6 24V
    Postów
    2,442

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrl Zobacz post
    Z własnego doświadczenia polecam wszystkim informacje o auto-detailingu zamieszczone na chyba najlepszym w kraju forum www.kosmetykaaut.pl gdzie znajdziecie absolutnie wszystkie informacje odnośnie kosmetyków, sposobu ich używania oraz testów wszystkich środków.
    Powiem tak, kosmetyki typu Sonax, Turtle itp. to wyrzucanie kasy. Te środku są bardzo słabe, mało wydajne i co najważniejsze dużo droższe od profesjonalnych auto-kosmetyków. Najprostsze i najlepsze porównanie to przelicznik płynu do mycia szyb Sonax i koncentratu do mycia szyb np. Megsa - różnica cenowa powala ! Sprawdźcie sami !!!

    Jeżeli chodzi o konserwację skóry w aucie - po zabiegach czyszczenia i konserwacji skóra ma być absolutnie matowa, tego niestety nie uzyskasz mleczkiem Turtle, ono się do niczego nie nadaje. Sorry, ale takie są fakty.
    Podobnie ma się sprawa z szamponami (zaleca się neutralne PH), dressingiem na opony (używam super wydajnego Megsa), itd...
    Dla informacji - nie jestem sprzedawcą kosmetyków, ani nie lobbuję za żadną firmą, wszystkie podane informacje wyłącznie dla członków tego forum.

    Pozdrawiam wszystkich !
    Oj jak słyszę TURTLE WAX jest słabym kosmetykiem to naprawdę nie wiem co mam pisać jest to firma amerykańska która ma wyrobioną markę na całym bożym świecie,czy kolega próbował ich wosk teflonowy pytam?

  9. #29
    dajmond
    Gość

    Domyślnie

    Witam
    Moim zdaniem warto też zaglądnąć do sklepów internetowych , ja tak zrobiłem i nie pożałowałem. Polecam na pewno produkty do woskowania i czyszczenia Collinite, owady i kurz Poorboy;s World Bug Squash, Szampon Meguiar's NXT - nie narusza wosku. Ceny moją moim zdaniem przystępne ale to tez zalezy kto co ma na mysli. Pozdrawiam

  10. #30
    Użytkownik Rowerzysta Avatar piotrl
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    PL
    Auto
    AR Mito żony, mój to Outlander
    Postów
    55

    Domyślnie

    Cytat Napisał ANET Zobacz post
    Oj jak słyszę TURTLE WAX jest słabym kosmetykiem to naprawdę nie wiem co mam pisać jest to firma amerykańska która ma wyrobioną markę na całym bożym świecie,czy kolega próbował ich wosk teflonowy pytam?
    Powiem tak, w mojej ponad 20-letniej "historii motoryzacyjnej", z powodu braku czasu, wygodnictwa i braku dostępności w ogólnych sieciach handlowych profesjonalnych środków do kosmetyki aut, podobnie jak większość obywateli nie tylko naszego kraju (podobnie jest w większości krajów europejskich) byłem nieświadomy istnienia profesjonalnych środków bardzo konkurencyjnych cenowo z tymi ogólnodostępnymi. Środki profesjonalne, może wydają się na starcie droższe, jednak w czasie użytkowania ostateczna cena jest prostą kalkulacją, jakość - nie ma porównania. Turtle Wax - również wchłonięty, porównując z polimerowym woskiem Collinite 476 również z dodatkiem carnauby pod względem trwałości (od 3 do 6 miesięcy po aplikacji) właściwie nie ma co porównywać...sorry... to nie ta liga jeżeli chodzi o woski "długodystansowe".
    Balsam do skóry Turtle również stosowałem, po aplikacji jazda mało komfortowa bo dupsko ślizga się na fotelu, skóra ma połysk - te "atrybuty" dyskwalifikują obecnie ten środek do konserwacji tapicerki skórzanej.

    Dlatego, tak jak pisałem, zajrzyjcie na forum "kosmetyka aut", popróbujcie nowej generacji środków a horyzont zmieni wam się o 180 stopni.
    Jest możliwość zakupu środków profesjonalnych w formie testerów po to aby wypróbować, potestować i wybrać dla siebie najlepsze środki w relacji cena-wydajność-jakość. Można wybrać również kosmetyki w zależności od pojemności porfela.
    Dlatego ANET, sorry, nie obraź się ale to że firma Turtle jest znana wszędzie to OK, Sonax i inne podobnie, zawszę będą mieli swoich nabywców, jednak dla detailingowców to już historia...- zajrzyj na www.autokosmetykaaut.pl i zobacz jak obecnie i przy pomocy jakich środków realizuje się profesjonalną kosmetykę aut.
    Jedno jest niezmienne, każdy wybiera takie środki jakie mu odpowiadają, ja osobiście nie robię więcej zakupów na szybko w "CPN-ach" od tego są specjalistyczne sklepy internetowe tak jak wspominał w swoim poście dajmond.

    Pozdrawiam !
    Ostatnio edytowane przez piotrl ; 06-11-2012 o 22:51

Podobne wątki

  1. Kosmetyki samochodowe
    Utworzone przez czosnek1802 w dziale Emigranci
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-06-2015, 15:44
  2. Kosmetyki samochodowe - DETAILER CENTER -
    Utworzone przez Glovash w dziale Pozostałe
    Odpowiedzi: 293
    Ostatni post / autor: 12-12-2013, 16:43
  3. Kosmetyki samochodowe
    Utworzone przez Sylwia w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 24-01-2012, 00:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory