Strona 1 z 23 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 230

Temat: Jaki będzie najlepszy akumulator - jakiej firmy..?? Poradźcie..

  1. #1
    ViP Maniak resoraków Avatar Mariusz AutoDS
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    Auto
    147 1.9 , 159 SW 2.4, Fiat x1/9
    Postów
    884

    Domyślnie Jaki będzie najlepszy akumulator - jakiej firmy..?? Poradźcie..

    Kupiłem w lutym tego roku Centrę Futurę 85Ah do mojej 159-tki.. taki poleca konfigurator na stronie centry do silnika 2,4 JTDm. Od miesiąca mam z nim problemy, auto ciężko odpala, przy rozruchu mrugają kontrolki ABS etc... ogólnie akumulator nawet po naładowaniu nie spisuje się jak powinien.. a jest to naprawdę bydle, nie powinien się zająknąć przy odpalaniu auta.. Rac po 36-ciu godzinach stania auta na zewnątrz, auto nie odpaliło.. Elektryk stwierdził, że w aucie wszystko gra, poprostu akumulator jest wadliwy.. na drugim akumulatorze wszystko grało.

    Zdecydowałem się na Centrę Futurę, bo chciałem mieć na kilka lat spokój.. więc kupiłem chyba najdroższy na rynku akumulator w tej pojemności.. kosztował prawie 500zł. Sprzedawca (firma recar.pl) już przez telefon mnie zniechęcał do składania reklamacji twierdząc, iż na pewno akumulator jest OK.. no ale po co mi niesprawny akumulator, oczywiście go wysłałem i oczywiście diagnoza była jak mi wczaśniej zapowiedziano.. Poprosiłem ich więc, by wysłali akumulator do Centry, gdzie podobno robią niezależne ekspertyzy.. czekam więc teraz bez większej nadziei na pozytywne rozpatrzenie mojej reklamacji..

    Proszę więc Was o pomoc.. bo jeśli cena nie jest tu gwarantem jakości, poradźcie mi jakiś akumulator, który będzie niezawodny i w razie problemów producent nie będzie starał się wyślizgać od odpowiedzialności..
    pozdrawiam, Mariusz / AutoDS Team Poland / Alfa 147 1,9 JTD GTA-look, Alfa 159 SW 2,4 JTDm, Fiat X1/9

  2. #2
    msz
    Gość

    Domyślnie

    Ja miałem tez taki akumulator tylko, że mniejszy i wszystko było ok przez 3 lata a potem sprzedałem autko. A jeżeli akumulator kupiony w lutym to na gwaracji go oddać trzeba, niech sprawdzają. Tylko nie wiem potem co z autem, jak na 2 tygodnie zabiorą akumulator

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar szykaz
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    KSU
    Auto
    159
    Postów
    292

    Domyślnie

    Właśnie miałem Ci polecić Centrę... Na moje oko trafiłeś na wadliwy egzemplarz, ja jeszcze nie spotkałem się żeby ktoś miał z Centrą jakieś problemy. Sam mam w swojej założoną Centrę Futurę 72 od roku i nie miałem żadnych problemów nawet jak stała niekiedy nie palona przez prawie 2 tygodnie... U ojca w Vectrze też Cenra kilkuletnia i trzymie jak cholera. Reklamacja powinna wyjaśnić sprawę.
    A jeśli już miałbym brać coś innego niż Centrę to może Varte? Bo Boshe wypadają nieco gorzej w testach.
    Jestem Szymon, mam 28 lat i jestem Alfaholikiem.

    Moje Belle:
    obecna - 159FL SW 1.9 JTDm 16v '09: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...wsza_159_.html
    była - 156FL SW 1.9 JTDm 16v '04: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...lbiciela_.html
    była - 156 Sedan 2.5 V6 24V '00: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz..._v6_busso.html
    była - 156FL Sedan 1.9 JTDm 16v '03: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...an_matiuk.html

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar krycho91
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Radzyń Podlaski
    Auto
    164 T.S
    Postów
    620

    Domyślnie

    ja też mam centrę i bardzo sobie ją chwalę, pewnie trafiłeś na wadliwy egzemplarz
    Ze 164 trudno się wyleczyć

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar Wujek
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 16V TS
    Postów
    1,303

    Domyślnie

    A ja polecam ZAP. Użytkuję od kilku lat i kilku moich znajomych i wszyscy są zadowoleni.
    Nie bierz boscha.
    Alfa Romeo rządzi i wymiata na ulicach świata. Gniecie diesle i auta D.
    Alfa Romeo 155 2.0 16V TS '97 - była
    Alfa Romeo 156 2.0 16V TS '98 - była
    Renault Laguna III 2.0 T '08 - była
    Dodge Caliber 2.0 CVT '07 - był
    Renault Laguna 2.0 dCi '12 - jest
    Lancia Delta 1.4 TB '09 - była
    Alfa Romeo GT 2.0 JTS '04 - jest

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Roodik
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Wroclaw
    Auto
    BYŁA AR 156 1.6. Jest 147 jtd FL
    Postów
    103

    Domyślnie

    Ja rowniez posiadam aku centra.. Juz 3 rok i wszystko bez zarzutu.. Moze trafiles na felerny. Przedstawic gwarancje i oddac - tyle co pozostaje.
    Pozdrawiam

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar Jester
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wrocław/Włodawa
    Auto
    AR 146 1.4 bx
    Postów
    948

    Domyślnie

    ja posiadam jakiś używany od kogoś firmy Delphi. Jest bezobsługowy. Został wyciągniety z auta na poltora roku, naładowałem przez noc, wsadziłem do Alfy która tez te poltora roku stała i odpalil mam go do teraz
    If you just let me I'll find a way
    To ease your mind and for you to stay
    And I will untie all the ropes
    It's hard for me but believe me, I'm trying.

  8. #8
    ViP Maniak resoraków Avatar Mariusz AutoDS
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    Auto
    147 1.9 , 159 SW 2.4, Fiat x1/9
    Postów
    884

    Domyślnie

    Cytat Napisał Roodik Zobacz post
    Ja rowniez posiadam aku centra.. Juz 3 rok i wszystko bez zarzutu.. Moze trafiles na felerny. Przedstawic gwarancje i oddac - tyle co pozostaje.
    Pozdrawiam
    Troche się naczytałem o "fikcyjnej" gwarancji akumulatorów Centry.. podobno reklamacje są odrzucane z urzędu, by nie stracili jakiegoś certyfikatu jakości ISO.. choć nie mam pojęcia ile jest w tym prawdy.. Zobaczymy.. Jest też sporo negatywnych opinii o Futurach na necie niestety..

    W testach ADAC widzę, że najlepiej wypada Moll.. a Exide (Centra) wogóle nie został zakwalifikowany do testu.. uznali go za uszkodzony - http://www.motogazeta.mojeauto.pl/Te...,a,178923.html


    Sporo dobrego słyszałem też o aku Topla.. choc nie wiadomo ile w tym prawdy a ile ocen sprawnych marketingowców.. Co za czasy, że nie ma miejsca gdzie możnaby uzyskać rzetelną informację, bo nawet parametry podawane na bateriach podobno często niewiele mają wspólnego z rzeczywistością.. ehhh..
    pozdrawiam, Mariusz / AutoDS Team Poland / Alfa 147 1,9 JTD GTA-look, Alfa 159 SW 2,4 JTDm, Fiat X1/9

  9. #9
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar szykaz
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    KSU
    Auto
    159
    Postów
    292

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariusz AutoDS Zobacz post
    W testach ADAC widzę, że najlepiej wypada Moll.. a Exide (Centra) wogóle nie został zakwalifikowany do testu.. uznali go za uszkodzony - http://www.motogazeta.mojeauto.pl/Te...,a,178923.html
    Jakiś niezbyt ten test. Zadziwiająco dobrze wypada w nim Bosh Silver, który w testach np. Motoru czy Auto ŚWIATA przeważnie zajmował ostatnie miejsca, także Banner słabo wyszedł co dziwi mnie jeszcze bardziej bo w zeszłym roku bardzo sobie go cenili ludzie za stosunek cena/jakość i dobre parametry.
    Co do negatywnych opinii na necie nt Centry jakoś nigdy ich nie szukałem i w sumie zbyt mnie nie interesowały, wystarczyły mi zeszłoroczne testy i to, że znajomi nie mieli z nimi problemów.
    Nie wiem co miałbym Ci doradzić, może zlookaj sobie tą Vartę jeszcze? Co do Molla, nie mam pojęcia jak się sprawują.
    Jestem Szymon, mam 28 lat i jestem Alfaholikiem.

    Moje Belle:
    obecna - 159FL SW 1.9 JTDm 16v '09: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...wsza_159_.html
    była - 156FL SW 1.9 JTDm 16v '04: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...lbiciela_.html
    była - 156 Sedan 2.5 V6 24V '00: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz..._v6_busso.html
    była - 156FL Sedan 1.9 JTDm 16v '03: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...an_matiuk.html

  10. #10
    Qbaas
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariusz AutoDS Zobacz post
    Kupiłem w lutym tego roku Centrę Futurę 85Ah do mojej 159-tki.. taki poleca konfigurator na stronie centry do silnika 2,4 JTDm. Od miesiąca mam z nim problemy, auto ciężko odpala, przy rozruchu mrugają kontrolki ABS etc... ogólnie akumulator nawet po naładowaniu nie spisuje się jak powinien.. a jest to naprawdę bydle, nie powinien się zająknąć przy odpalaniu auta.. Rac po 36-ciu godzinach stania auta na zewnątrz, auto nie odpaliło.. Elektryk stwierdził, że w aucie wszystko gra, poprostu akumulator jest wadliwy.. na drugim akumulatorze wszystko grało.

    Zdecydowałem się na Centrę Futurę, bo chciałem mieć na kilka lat spokój.. więc kupiłem chyba najdroższy na rynku akumulator w tej pojemności.. kosztował prawie 500zł. Sprzedawca (firma recar.pl) już przez telefon mnie zniechęcał do składania reklamacji twierdząc, iż na pewno akumulator jest OK.. no ale po co mi niesprawny akumulator, oczywiście go wysłałem i oczywiście diagnoza była jak mi wczaśniej zapowiedziano.. Poprosiłem ich więc, by wysłali akumulator do Centry, gdzie podobno robią niezależne ekspertyzy.. czekam więc teraz bez większej nadziei na pozytywne rozpatrzenie mojej reklamacji..

    Proszę więc Was o pomoc.. bo jeśli cena nie jest tu gwarantem jakości, poradźcie mi jakiś akumulator, który będzie niezawodny i w razie problemów producent nie będzie starał się wyślizgać od odpowiedzialności..
    Na początek sprawdziłbym alternator, być może nie jest w stanie doładować podczas jazdy tak pojemnej "baterii", choć według mnie powinien, może alternator nawala i podaję zbyt małe napięcie, jak wiadomo akumulator nie doładowany bardzo szybko traci swoją pojemność, na początek zdiagnozowałbym alternator, a dopiero później rozglądał się za nowym aku.

    Ja mam obecnie Bosch Silver S5 (77Ah, 780A), nie miałem większych kłopotów z odpaleniem zimą, jak na razie nie narzekam na ten akumulator. Gdy kupowałem ten aku to nawet nie przeglądałem testów być może wtedy udałoby mi się dobrać coś jeszcze lepszego, choć i tak nie mam powodów do narzekań. Odpala na strzała

    Najnowszy test ADAC 2011 (testowany był Bosch Silver S4 - 72Ah, 680A):
    http://www.adac.de/infotestrat/tests...cePageId=31895
    Ostatnio edytowane przez Qbaas ; 14-11-2011 o 17:18

Podobne wątki

  1. Jaki akumulator najlepszy
    Utworzone przez Patricko w dziale 156
    Odpowiedzi: 248
    Ostatni post / autor: 02-02-2019, 10:22
  2. Poradźcie jaki silnik 156 najlepszy do zagazowania?
    Utworzone przez snl w dziale 156
    Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 26-01-2014, 10:49
  3. [146] Alfa 146 1.8 TS doradzić jakiej firmy AKUMULATOR?
    Utworzone przez Maryjane w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10-02-2012, 20:41
  4. Jaki akumulator najlepszy??:)
    Utworzone przez Marfiq w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-11-2011, 15:33
  5. jakiej firmy przepływomierz będzi najlepszy do 156
    Utworzone przez rafao3 w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 05-06-2007, 17:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory