Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Sprzedaż Alfa Romeo w Polsce w 2011 roku i w latach poprzednich (auta nowe)

  1. #1
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie Sprzedaż Alfa Romeo w Polsce w 2011 roku i w latach poprzednich (auta nowe)



    Dane te pochodzą z Auto Świata i ze strony Samaru. W tym roku AŚ niestety troszkę zmienił formę ich przedstawiania, i zamiast dotychczasowych przejrzystych tabelek z wszystkimi sprzedanymi autami, tym razem zamieścił tylko 200 tych najlepiej sprzedających się.
    Dlatego też sprzedaż Brery to moje przypuszczenie, choć kilka dni temu taka właśnie liczba była dostępna na stronie Samaru.

    Dodam jeszcze, że wg danych z AlfaNews, Julek sprzedano 927, a MiTo 423 - tak więc gdzieś jest pomyłka.

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar saroo
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Nidzica
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16v Bx. Alfa Romeo 164 3.0 V6
    Postów
    2,742

    Domyślnie

    Na AlfaNews umieściliśmy oficjalne dane od Fiat Auto Poland, więc raczej nie ma mowy o pomyłce.


  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Tak też mi się zdaje, że to raczej AŚ się pomylił, ale, że od lat podaję te dane na podstawie AŚ, tak więc chciałem być i w tym roku konsekwentny, ale wspomniałem też o tych danych FAP z AlfaNews

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar dakoolk
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Modra Foka
    Postów
    693

    Domyślnie

    Może AŚ podaje wg. rejestracji? Choć teraz raczej w Polsce się opłacało na eksport kupić... może FAP odliczył te co poszły za Odrę...
    Choć na pewno by nic nie odliczał...
    Moja ex - teraz u kolegi "szybka"...

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Geordie
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    383

    Domyślnie

    Może rozbiło się o auta, które były zapłacone np na koniec 2010r, a wyjechały z salonu po 1 stycznia?

    A jeszcze mam pytanko - na którym miejscu w Polsce jest Alfa pod względem sprzedanych samochodów? w 30-ce?

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał Geordie Zobacz post
    Może rozbiło się o auta, które były zapłacone np na koniec 2010r, a wyjechały z salonu po 1 stycznia?
    Raczej na pewno jest to zwykły błąd (prawdopodobnie AŚ), bo i Samar i AŚ korzystają z danych FAP.


    Cytat Napisał Geordie Zobacz post
    A jeszcze mam pytanko - na którym miejscu w Polsce jest Alfa pod względem sprzedanych samochodów? w 30-ce?
    Dokładnie jest na 24 miejscu - za Mazdą, a przed Subaru.

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Geordie
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    383

    Domyślnie

    Cytat Napisał pafka Zobacz post
    Raczej na pewno jest to zwykły błąd (prawdopodobnie AŚ), bo i Samar i AŚ korzystają z danych FAP.



    Dokładnie jest na 24 miejscu - za Mazdą, a przed Subaru.
    A to dobry wynik. I to sprzedając praktycznie 2 modele (159 zdecydowanie już odstaje). Jak pojawi się Giulia, MiTo 5d, Suv Alfa czy 4C to możemy liczyć nawet na pierwszą 15-tkę.

  8. #8
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    pafka jak mnie pamięć nie myli to SAMAR od poprzedniego roku zaczął podawać dane wg. rejestracji nowych samochodów. Wcześniej podawał dane dystrybutorów. Stąd pewnie ta rozbieżność. Wraz z tą zmianą zaczęli publikować wyniki jedynie 20 najpopularniejszych marek, możliwe, że modele również zredukowali w raportach.

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał Geordie Zobacz post
    A to dobry wynik.
    Moim zdaniem to jest nawet bardzo dobry wynik. Nie mam pojęcia jaka była sprzedaż Alfy w Polsce przed 2005 rokiem, w każdym razie teraz jest najwyższa od wielu lat.

    Cytat Napisał Geordie Zobacz post
    I to sprzedając praktycznie 2 modele (159 zdecydowanie już odstaje)
    Ja uważam, że jak na model który jest w sprzedaży od 2005 roku, to 159 nawet w tym roku zanotowało niezły wynik, i jednak trochę poprawiło ogólną sprzedaż Alfy. Ba, jeżeli odliczymy 120 sztuk 159 kupionych przez policję w 2010 roku, to okazuje się, że w 2011 sprzedało się ich nawet więcej.


    Cytat Napisał Geordie Zobacz post
    Jak pojawi się Giulia, MiTo 5d, Suv Alfa czy 4C to możemy liczyć nawet na pierwszą 15-tkę.
    Oj, tak dobrze to nie będzie. Przy takim popycie na nowe auta jak w 2011 roku, to trzeba by mieć ponad 7 tys sprzedanych samochodów by trafić do "15". O jedno miejsce nawet ciężko będzie podskoczyć, bo 23 Mazda sprzedała 2,5 tys aut...

    Już pewnie ten rok będzie gorszy dla Alfy. Jak się sprzeda ze 100 sztuk 159 to będzie dobrze. Sprzedaż MiTo spada już od dwóch lat, i pewnie w tym roku spadnie znowu. Możliwe, że również Julka już zacznie dołować - takie są niestety prawa rynku, i wraz z wiekiem popyt na dany model szybko maleje...
    A przecież w 2012 roku nie wejdzie do sprzedaży żaden nowy model. Dopiero w 2013 ma wejść 4C, ale jak sprzeda się go u nas ze 20 sztuk rocznie, to będzie sukces. Czyli 4C nie będzie miało żadnego wpływu na ogólną sprzedaż Alfy w Polsce.

    Właśnie brak szerokiej oferty modelowej to największy problem, a szkoda, bo wygląda na to, że Polacy przestają bać się Alfy

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Geordie
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    383

    Domyślnie

    No to prawda, 2012 nię będzie raczej wzrostowy. Jeśli uda się utrzymać tegoroczny wynik (a rynek pewnie spadnie) to będzie OK. 2013 może być przełomowy.

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfa Romeo w Polsce w 2010 roku i w latach poprzednich (auta nowe)
    Utworzone przez pafka w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 31-07-2011, 20:48
  2. Sprzedaż Alfa Romeo w Polsce (auta nowe)
    Utworzone przez pafka w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 29-01-2010, 21:34
  3. Sprzedaż aut Alfa Romeo w Polsce (auta nowe)
    Utworzone przez pafka w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 15-02-2009, 00:47
  4. Sprzedaż aut osobowych 2005/2006 w Polsce
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-01-2007, 09:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory