Strona 53 z 83 PierwszyPierwszy ... 3434445464748495051525354555657585960616263 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 521 do 530 z 823

Temat: Co planujecie kupić po Alfie 159 ?

  1. #521
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,549

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobby Zobacz post
    [MENTION=25058]FXX[/MENTION] wskaz przypadek accorda serwisowanego w aso w ktorym to sie stało, to przyznam ze to problem konstrukcyjny.
    A to mechanicy dzielą się na kowali pracujących w stodołach i tych pracujących w ASO? I rozumiem, że Honda wymaga bezwzględnego serwisowania tylko w ASO?
    Nie, nie, to Ty kolego stwierdziłeś, że te przypadki zdarzają się tylko w samochodach serwisowanych u kowali, zatem czekam na odpowiedź czy znasz te wszystkie przypadki i jesteś pewien, że tak właśnie było
    A w gwoli ścisłości o problemie konstrukcyjnym nie ja pisałem, a jedynie wskazałem, że nie są to jednostkowe problemy.

    Cytat Napisał bobby Zobacz post
    [MENTION=25058]Jezdzilem Hondami i znam te auta. Te sworznie wytrzymuja nie raz 300 tys km. Pokaz mi jakas czesc w innym aucie ktora tyle przejezdzi. Tak samo bylo rozwiazane zawieszenie we wszystkich civicach produkowanych w latach 92-00 pozniej zdaje sie tez. Jakos sie nie slyszy o pladze odpadajacych kol w Hondach. Nie stoja na poboczach, nie jezdza lawetami. Nie wiem jak trzeba ignorowac stan zawieszenia zeby kolo odpadlo.
    Część, która wytrzyma 300 tysięcy kilometrów? Przecież tych jest masa w różnych markach W mojej byłej 156 nivomaty z tyłu mają 300 tysięcy i nadal jeżdżą.

    PS. I nie, nie traktuj mnie jako kogoś przyjmującego bezkrytycznie Alfę ze wszystkimi jej zaletami i wadami
    Ostatnio edytowane przez FXX ; 15-04-2017 o 11:24

  2. #522
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał mattom Zobacz post
    z prowadzenia wielkiego przerośniętego klocka, którego połowa silnikow z gamy nie ma siły napędzić na porządnym poziomie
    Wiele można 159 zarzucić, ale właściwości jezdne ma naprawdę bardzo dobre - pod tym względem większość konkurencji zostaje daleko z tyłu.

  3. #523
    Użytkownik Romeo Avatar dejon
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Warszawa/Bielsk Podlaski
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 2,4JTD...wkoncu jest 159 SW 1,9JTD 16V 150KM
    Postów
    1,102

    Domyślnie

    Cytat Napisał mattom Zobacz post
    z prowadzenia wielkiego przerośniętego klocka, którego połowa silnikow z gamy nie ma siły napędzić na porządnym poziomie
    Jakoś ten ciężki klocek ostatnio na obwodnicy Serocka dal rade VW Passatowi B8 190 km TDI...i za kierownicą VW nie siedział dziadek tylko mlody koleś i do samego końca nie odpuszczal

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

  4. #524
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar janek
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    było: 147, Giulietta jest: Giulia '17 i Spider '85
    Postów
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał dejon Zobacz post
    Jakoś ten ciężki klocek ostatnio na obwodnicy Serocka dal rade VW Passatowi B8 190 km TDI...
    To też jest klocek z 7,9 do setki. Giulietta 170MA ma 7,7, podstawowa Giulia MA 200 ma 6,2 albo 6,6 zależnie kto mierzył.

    Także nie ma co się podniecać


    Enviado do meu iPhone usando o Tapatalk

  5. #525
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post


    Pewnie masz rację. Jak to dobrze, że ściągane przez handlarzy Alfy 159 w dieslu nie mają cofniętych przebiegów
    Nie slyszalem o akcji serwisowej na odpadajace kola, za to na kolektory dolotowe w jtdm juz tak.

    W 2.4 jtdm pekaja glowice, ale tylko w niektórych i przy splocie innych zdarzen typu nieszczelny kolektor, rozrzedzony olej, kierowca debil i tp. Czy mozna powiedzieć że glowica 2.4 jtdm jest źle zaprojektowana? Nie sądzę.


    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  6. #526
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Jest: Skoda Superb 2.0 TDI. Było: 159 SW 1,9 JTD AR 147 1.9 JTD 16V 170 KM 2003 r. Passatto B5 1.8
    Postów
    1,268

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Dobrze, że nie masz zamiaru porównywać 159 do Superba bo dla Alfy była by to nie lada obelga Super jest dobry dla tatuśkow z brzuszkiem, Alfa to samochód dla wymagającego kierowcy lubiącego czerpać przyjemność z prowadzenia.
    Ty tak na serio? Jaka obelga? Że pali więcej przy podobnej masie i mocy? Jest niepraktyczna (np.: jedź w mieście / powoli na 3cim biegu i spróbuj coś zmienić w ustawieniach panelu klimatyzacji)? Bagażnik w SW jest wielkości bagażnika jak w Superbie sedan? Jedyne co może zaoferować to wygląd i namiastkę sportowego prowadzenia ( o ile ktoś potrzebuje ,,przypajacować" w zakręcie)? Tak z ciekawości zacząłem zgłębiać historię Skody, i nie jest to kura / kurczak itp. Skoro Superb jest dobry dla tatusków z brzuszkiem, to powiem CI tylko tyle że na 6tym biegu tam gdzie 159 staje w miejscu bo już nie ma ,,siły" jechać więcej Skoda bez problemu się żwawo zbiera: porónując 1.9 8v i 16v 120 i 150 KM do 2.0 140 KM - a masy tych samochodów są podobne. Poza tym jakimś dziwnym cudem tam gdzie spalanie w Skodzie się kończy w l/100 km to w Alfie się zaczyna.
    Alfa jest ładna i ... i na tym niestety się cały urok kończy. Od samochodu nie oczekuję wchodzenia po 120 w zakręt ... Jak jesteś wymagający to kup RWD a nie jak ostatnia C...pa jeździsz z napędem na przód. Ponoć to dla dziewczyn dobre

    Powyżej napisałem moje uwagi i spostrzeżenia porównując 159 SW 1.9 do strzały w 2.0 TDi

    Cytat Napisał dejon Zobacz post
    Jakoś ten ciężki klocek ostatnio na obwodnicy Serocka dal rade VW Passatowi B8 190 km TDI...i za kierownicą VW nie siedział dziadek tylko mlody koleś i do samego końca nie odpuszczal

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
    Że tak nieśmiało zapytam wiedział że się ścigacie? Powiedział Ci o tym czy sam wywnioskowałeś? W odwrotną stronę: gdzieś w internetach jakiś łepek chwalił się że ,,objechał" 159. Padło jedno pytanie: A kierowca Alfy wiedział że się ścigacie?

    Cytat Napisał pafka Zobacz post
    Wiele można 159 zarzucić, ale właściwości jezdne ma naprawdę bardzo dobre - pod tym względem większość konkurencji zostaje daleko z tyłu.
    Amen
    Ostatnio edytowane przez sebawroc ; 15-04-2017 o 23:11

  7. #527
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Wiele można 159 zarzucić, ale właściwości jezdne ma naprawdę bardzo dobre - pod tym względem większość konkurencji zostaje daleko z tyłu.
    Amen

    Read more: http://www.forum.alfaholicy.org/foru...#ixzz4eMOVLPHf
    E. Jakie amen. Przecież Alfa jest tylko ładna?

    Kupiłeś sobie Skodę rozumem i teraz będziesz musiał z tym żyć. Racjonalizować zakup miejscem z tyłu czy spalaniem- jasne, tak robi większość ludzi. Ale oczekiwanie, że na Alfaholikach zaraz wszyscy się zlecą i będą klepać po ramieniu z tekstem - ,,Dobry wybór, stary'' jest trochę chyba zbyt optymistyczne . Marka bardzo zasłużona, w motosporcie obecnie bardziej widoczna, niż Alfa (WRC2), ale mi się osobiście kojarzy z milionem sales repów na autostradzie w białych Octaviach, no i kapelusznikach. To dobry wybór, ale nijaki. Sorry!

  8. #528
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mks
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    Mercedes C63 AMG '14
    Postów
    371

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zenonzlasu Zobacz post
    To dobry wybór, ale nijaki. Sorry!
    No właśnie

    To tak jak wziąć sobie za żonę jakąś brzydką i głupią kurę domową. Niby w domu posprzątane, niby obiad dobry. Ale jakoś jak się spojrzy przy tym obiedzie na drugi koniec stołu to tak jakby mniej smakuje... A i też człowiek niechętnie na imprezę pójdzie we dwójkę, kolegom też za bardzo się chwalił nie będzie. I na mieście będzie oglądał za innymi.
    A jak weźmie się tą ładną, bardziej kobiecą i inteligentną, ale mniej kurę, to czasem trzeba samemu ugotować, najlepiej wynająć sprzątaczkę żeby było czysto. A czasem klepnąć po tyłku porządnie, żeby chodziła jak w zegarku. Ale za to jakoś nie zerka się na inne, jakoś chętniej na imprezy się zabiera i w portfelu zdjęcie nosi. Ale nigdy nie wiadomo, czy się nie skończy burzliwym rozwodem, jak jej się coś odwidzi nagle

    Dlatego jeden kupi Skodę a na mieście ogląda się za Alfami, a inny będzie jeździł Alfą wkurzając się na jej wady. Ale wystarczy, że spojrzy na nią po wyjściu z auta, przejedzie się po krętej strasie i jakoś o tych wadach zapomni.

  9. #529
    Użytkownik Romeo Avatar dejon
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Warszawa/Bielsk Podlaski
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 2,4JTD...wkoncu jest 159 SW 1,9JTD 16V 150KM
    Postów
    1,102

    Domyślnie

    " sebawroc "albo może nie wróć bo widać tak jak koledzy piszą przesiadka na grupę vaga i juz Alfa nie beee.... Tak wiedział ze się ścigamy bo od samego Szczytna do Serocka trochę między nami bylo rywalizacji , ale oczywiście bezpiecznej.

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

  10. #530
    Użytkownik Świeżak Avatar karamba
    Dołączył
    05 2009
    Auto
    AR 159 1,9 110 kW, DPF OFF, EGR OFF, klapki OFF, power by @sdero
    Postów
    200

Podobne wątki

  1. [159] Jakiej firmy kupić śruby zabezpieczające? Jaki jest rozmiar w Alfie?
    Utworzone przez Wodzu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 06-05-2016, 09:30
  2. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 02-09-2014, 20:50
  3. Co planujecie kupić po Alfie 156?
    Utworzone przez syfon w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 96
    Ostatni post / autor: 24-09-2013, 16:43
  4. Czy planujecie jakis spot?
    Utworzone przez hobbit_666` w dziale Warmińsko-mazurskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-07-2009, 22:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory