Strona 52 z 83 PierwszyPierwszy ... 2424344454647484950515253545556575859606162 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 511 do 520 z 823

Temat: Co planujecie kupić po Alfie 159 ?

  1. #511
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Powszechny problem w trupach z przekreconymi licznikami serwisowanymi u kowala w stodole. Zgadza sie.

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  2. #512
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,549

    Domyślnie

    Rozumiem, że znasz każdy z tych przypadków dokładnie skoro z taką pewnością się wypowiadasz?
    Takich wątków na forum Accorda jest kilka.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał bobby Zobacz post
    A te oryginalne części to kupione w ASO? (Honda nie sprzedaje samych sworzni o ile pamiętam, tylko całe wahacze)
    Sprzedaje również same sworznie (a przynajmniej do Accorda VII gen.).
    Ostatnio edytowane przez FXX ; 14-04-2017 o 15:14

  3. #513
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Statyczny
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.2 JTS
    Postów
    318

    Domyślnie

    Skoro mówią o tym na forum Accorda to oznacza duży problem i błąd konstrukcyjny. Na równi z reszta z niektórymi opisywanymi tutaj kwestiami tyczącymi sie Alf. Trzeba brać pod uwagę ze sworzeń moze wypaść w Accordzie tak jak klapy w Alfie. MOZE.

  4. #514
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar piotrekkr
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    była: 159 1.9 jtdm Cinsoft, rocznik 2007, jest: Lex IS 250 2007
    Postów
    274

    Domyślnie

    Ja po sprzedaży 159 chciałbym spróbować Lexa IS 250 w automacie z roczników 2007-2009. Jeździł ktoś z Was? Dużo dobrego o tym bolidzie słyszałem. Ale co z tego wyjdzie to zobaczymy, bo dość mało tych aut na rynku do wyboru, a jak już się coś godnego uwagi i bezwypadkowego pojawia to w kosmicznej cenie typu 50 koła za 2007 rocznik
    Ostatnio edytowane przez piotrekkr ; 14-04-2017 o 18:58

  5. #515
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    [MENTION=25058]FXX[/MENTION] wskaz przypadek accorda serwisowanego w aso w ktorym to sie stało, to przyznam ze to problem konstrukcyjny.

    Jezdzilem Hondami i znam te auta. Te sworznie wytrzymuja nie raz 300 tys km. Pokaz mi jakas czesc w innym aucie ktora tyle przejezdzi. Tak samo bylo rozwiazane zawieszenie we wszystkich civicach produkowanych w latach 92-00 pozniej zdaje sie tez. Jakos sie nie slyszy o pladze odpadajacych kol w Hondach. Nie stoja na poboczach, nie jezdza lawetami. Nie wiem jak trzeba ignorowac stan zawieszenia zeby kolo odpadlo.

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  6. #516
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Jeszcze jedno. Na osiedlu parkuje jeden accord w ktorym skrzypi zawieszenie - najpewniej wlasnie te sworznie. Zwrocilem kiedys wlascicielowi uwage, bo wiem jak to jest zrobione i sam w civicu wymienialem te czesci przy 320 tys.km. gosc stwierdzil ze byl 2 miesiace temu na skp i nie ma luzow to mozna jezdzic. Od tamtej pory minelo chyba 4 miesiace. Dalej jak zasuwa na parkingu slychac jakby jechal tapczan z prlu. Pozniej kolo sie zlozy, ale wina bedzie na pewno po stronie producenta.


    Ps. Swoja droga juz jakis czas go nie widzialem/ slyszalem.
    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez bobby ; 14-04-2017 o 23:26
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  7. #517
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Statyczny
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.2 JTS
    Postów
    318

    Domyślnie

    Gadasz jak fanboy

  8. #518
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Nie wiem czemu napisanie szczerej prawdy o jakosci projektow i wykonania niektorych elementów Alfy spotyka sie z tak abstrakcyjnymi kontrargumentami. Ktos tu slusznie powiedzial, Alfa ma swoje wady, ale ma tez zalety, wszystko jest kwestia tego czy jestesmy sklonni poswiecic jedno by zyskac cos innego.

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  9. #519
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,799

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebawroc Zobacz post
    Ok zgoda, tego nie wziąłem pod uwagę, jak również nie miałem zamiaru porównywać 159 do superba. Pisze o swoich odczuciach po przesiadce z 9tki do indiańca.

    Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
    Superb to to też segment D tyle że mega rozrośnięty. Dedykowany jest do calkowicie innego odbiorcy i nacisk położony jest przede wszystkim na walory praktyczne. Alfa nigdy na to nie stawiała.
    Dobrze, że nie masz zamiaru porównywać 159 do Superba bo dla Alfy była by to nie lada obelga Super jest dobry dla tatuśkow z brzuszkiem, Alfa to samochód dla wymagającego kierowcy lubiącego czerpać przyjemność z prowadzenia.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał bobby Zobacz post
    Powszechny problem w trupach z przekreconymi licznikami serwisowanymi u kowala w stodole. Zgadza sie.

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
    Pewnie masz rację. Jak to dobrze, że ściągane przez handlarzy Alfy 159 w dieslu nie mają cofniętych przebiegów

  10. #520
    Użytkownik Romeo Avatar mattom
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    dolnoslaskie DZL-> PO
    Auto
    Fiat CROMA 1.9 150ps
    Postów
    2,727

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    lubiącego czerpać przyjemność z prowadzenia.
    z prowadzenia wielkiego przerośniętego klocka, którego połowa silnikow z gamy nie ma siły napędzić na porządnym poziomie
    147 powodów do zadowolenia

Podobne wątki

  1. [159] Jakiej firmy kupić śruby zabezpieczające? Jaki jest rozmiar w Alfie?
    Utworzone przez Wodzu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 06-05-2016, 09:30
  2. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 02-09-2014, 20:50
  3. Co planujecie kupić po Alfie 156?
    Utworzone przez syfon w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 96
    Ostatni post / autor: 24-09-2013, 16:43
  4. Czy planujecie jakis spot?
    Utworzone przez hobbit_666` w dziale Warmińsko-mazurskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-07-2009, 22:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory