Strona 74 z 83 PierwszyPierwszy ... 246465666768697071727374757677787980818283 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 731 do 740 z 823

Temat: Co planujecie kupić po Alfie 159 ?

  1. #731
    Użytkownik Rowerzysta Avatar szymonjot
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Warszawa/Opole
    Auto
    159 TBI Ti
    Postów
    305

    Domyślnie

    Kia Stinger!

  2. #732
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Statyczny
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.2 JTS
    Postów
    318

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    I tylko o to Cię proszę, jeśli stwierdzisz że Stelvio w porównaniu do Opla to kicha, bo gorzej idzie i nie skręca to możesz brać niemca
    Nowe Alfy prowadzą się najlepiej w swoich segmentach więc i Opla w tej kwestii przebijają bez problemu. Zresztą nowa Insygnia jakoś w testach wypada przeciętnie, nie ma w sobie nawet promila sportowego ducha, którego pod dostatkiem będziesz miał w Stelvio.
    Jeszcze raz proszę - zrób jazdę testową Stelvio 2.0 280KM i najlepiej podziel się z nami wrażeniami. Jeśli wybierzesz Opla to Twoja sprawa ale chociaż daj szansę Alfie pokazać się z jak najlepszej strony
    Ale po co gość ma iść i testować skoro albo:
    a.) Nie podoba mu się,
    b.) Nie będzie dla niego praktyczna,
    c.) Nie wykorzysta jej właściwości jezdnych na ulicy, a już tym bardziej z dziećmi na pokładzie,
    d.) Nie chce Alfy bo woli Insignię

    Przesadzasz chłopie, tak się uczepiłeś tych właściwości jezdnych a już to widzę jak skorzystasz z nich podczas normalnej jazdy z dziećmi w mieście czy poza nim...

  3. #733
    Użytkownik Pasjonat Avatar misiu7911
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    156 19 JTDm byla,159SW JTDm 2007 była:(,147 QV Bianco jest,Passat cc 2011byl. Jest Macan.C5.Berling
    Postów
    3,256

    Domyślnie

    Cytat Napisał szymonjot Zobacz post
    Kia Stinger!
    W topowej wersji.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180405_100934.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	77.6 KB
ID:	244789  

  4. #734
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Poznan/Wrzesnia
    Auto
    Była AR 159 2.0 JTDm, Byla AR 147 FL 1.6 TS 105KM Distinctive
    Postów
    313

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Nie jeździłem Oplem bo i po co - to Ty jesteś na etapie zakupu samochodu i powinieneś się przejechać każdym wozem który bierzesz pod uwagę, a już na pewno Alfą. I tylko o to Cię proszę, jeśli stwierdzisz że Stelvio w porównaniu do Opla to kicha, bo gorzej idzie i nie skręca to możesz brać niemca

    Nowe Alfy prowadzą się najlepiej w swoich segmentach więc i Opla w tej kwestii przebijają bez problemu. Zresztą nowa Insygnia jakoś w testach wypada przeciętnie, nie ma w sobie nawet promila sportowego ducha, którego pod dostatkiem będziesz miał w Stelvio.

    Wózek będziesz woził max do 3-go roku i to spacerówki, które z reguły zajmują mało miejsca. Twoje wymagania przewozowe spełniła by 156SW a co tu mówić o Stelvio.
    Jeszcze raz proszę - zrób jazdę testową Stelvio 2.0 280KM i najlepiej podziel się z nami wrażeniami. Jeśli wybierzesz Opla to Twoja sprawa ale chociaż daj szansę Alfie pokazać się z jak najlepszej strony
    Skoro nie jezdziles Insignia to po kiego grzyba wypisujesz ze mam skoczyc do salonu Alfy i porownujesz te samochody ? Skoro opinie o Insignii wysuwasz na podstawie testow a nie jezdziles, to mniej wiecej tak, jakby kazdy janusz motoryzacji powtarzal z uporem maniaka w stylu:
    A: Alfa sie j*bie.
    B: Skad wiesz ?
    A:Nie wiem, ale sie j*bie.

    Wydaje mi sie, sprawiasz wrazenie, ze januszem motoryzacji nie jestes.
    Przy okazji rzuc linka do testow porownawczych Insignii i Alfy w jednym zestawieniu.

    Powtorze bo moze przeoczyles co napisalem - Stelvio nie spelnia moich kryteriow co do bagaznika, i nie pisz mi ze moje potrzeby zaspokoi 156 (skoro 159 nie daje rady). I z tego jednego powodu Stelvio odpada i nie biore jej pod uwage. Piszesz ze Insignia jest droga - tak z silnikiem 260KM tania nie jest, ale Stelvio rowniez. Nie masz bladego pojecia jakie mam potrzeby, wiec nie pisz mi co je zaspokoi.

    I dodam jeszcze ze wybor padl na Insignie, poniewaz detale projektowe srodkowej konsoli i tunelu srodkowego, panel klimy, radia, chyba podswiadomie zasugerowaly mi Opla jako substytut AR na plaszczyznie wygladu wnetrza. Owszem, chcialbym miec drewniane elementy w sordku jak w Stelvio, ale musze sie obejc bez tego.
    A na zewnatrz - no coz, nie bede juz sie ogladal zamykajac auto (no moze na poczatku) i tez raczej nikt nie rzuci okiem na Alfe na ulicy, jak to czasem teraz bywa. Przezyje to w imie zapakowania wozka, lodowki turystycznej, rowerka, hulajnogi, zabawek plazowych, pieluch (jesli jade na odludzie, w agroturystyke) i jeszcze kilku innych rzeczy oprocz tabletu i kolorwanek ;-)

    Reasumujac (dzieki [MENTION=71368]Statyczny[/MENTION]) :
    a.) Nie podoba mu się, - Stelvio podoba mi sie
    b.) Nie będzie dla niego praktyczna, - zgadza sie, nie bedzie praktyczna
    c.) Nie wykorzysta jej właściwości jezdnych na ulicy, a już tym bardziej z dziećmi na pokładzie, - dokladnie, nie musze byc pierwszy na swiatlach, a z dziecmi w zakrety dynamicznie nie wchodzę. Testy na torach wyscigowych mnie nieinteresuja o ile nie odzwierciedlaja rzeczywistych sytuacji i uwarunkowan podczas codziennego uzytkowania na drogach publicznych.
    d.) Nie chce Alfy bo woli Insignię - wole Insignie od VW czy Superba , ktore silniki 280KM (Superb juz nie jest dostepny do zamowienia z tym silnikiem), maja obecnie pancerne, z lepszymi osiagami i parametrami niz Insignia, ktora litrami bagaznik tez ma mniejszy.

  5. #735
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Podziwiam Cię, że aż tak się poświęcasz dla dzieciaków, że kupisz Opla. Ja bym jednak wolał mniej pakowaną Alfę i w ostateczności Box, choć osobiście jestem zwolennikiem skromnego pakowania i kupowania/wynajmowania potrzebnych rzeczy na miejscu. Rozsądniejszy byłoby nawet wynajem na długi urlop z dzieciakami Vana i jeżdżenie na co dzień samochodem, który najbardziej mi się podoba niż poruszanie się oklepanym Oplem bo jego potężny bagażnik wykorzystam 2 razy w roku...
    Jeśli nie jesteś zakochany w Oplu tylko kupujesz go dla bagażnika to dla mnie pieniądze wyrzucone w błoto, przez 3 lata sporo na nim umoczysz... Czy te 60 litrów bagażnika robi aż taką różnicę ?

  6. #736
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Poznan/Wrzesnia
    Auto
    Była AR 159 2.0 JTDm, Byla AR 147 FL 1.6 TS 105KM Distinctive
    Postów
    313

    Domyślnie

    Nie podziwiaj a sprobuj zrozumiec, ze mozna widziec cos jesze poza marka AR i mozna miec inne potrzeby i poglad na swiat motoryzacyjny/podrozowania rodzinnego.
    Alfa 159 ma niestety malo miejsca z tylu. Na tyle, ze 2-letnie dziecko w foteliku funduje mi malo przyjemny masaz (obok 'siedzi' mlodsza siostra w nosidelku w pietym w baze - w tym przypadku mam jeszcze mniej miejsca kiedy baza jest za mna.

    60l roznicy ? Alfa 159 SW ma 445l vs. Insignia kombi 560l (wazniejsze sa wymiary fizyczne), Superb, z ktorego zrezygnowalem 660l.

  7. #737
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    To, że AR nie wypuściła Giulii w SW to IMO strzał w stopę. Nie każdy musi być fanem SUVa, wg mnie Stelvio jest po prostu nieproporcjonalne, a co za tym idzie brzydkie (jak 95% SUVów na rynku). Ja rozumiem, że ze względów wizerunkowych Maserati nie robi kombiaka, ale Alfa? No nie przesadzajmy...
    A nowa Insignia może się podobać. Bardzo chłopaki poszli do przodu w Oplu
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  8. #738
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    Była: Alfa Romeo 156 Selespeed, Alfa Romeo 156 Crosswagon
    Postów
    53

    Domyślnie

    Ja zamieniłem na Forda Fiestę 1.0 Ecoboost i niestety żałuję :-( żona tylko się cieszy...

  9. #739
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2015
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0t narazie 200km
    Postów
    42

    Domyślnie

    To ze ar nie robi kombiaka to znaczy ze mierzy blizej maseratti niz vw. Zreszta nawet vw czy audi nie robi kombi w swoich topowych modelach.

  10. #740
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    No tylko topowe modele konkurencji to segment F, a nie segment D W tym, ze Giuli nie ma w kombi nie doszukujcie się ideologi o sportowośći marki, a raczej kwestii finansowych i opłacalności wypuszczenia kombi na rynek ;]

    Nie każdy musi sobie do zakupu auta dodawać jakąś ideologie o wyjątkowości marki. Dla niektórych wystarczy, że auto będzie w 100% spełniać ich oczekiwania i niezależnie od marki będą z niego zadowoleni. Bo co z tego, że namówicie kogoś na AR jak auto nie spełni jego założeń i będzie z niego nie do końca zadowolony? Jak tak miałem z Brerą, którą kupiłem dla sentymentu do marki i mega wyglądu. Nie było to złe auto ale w głębi tak naprawdę mnie rozczarowywała bo za wiele obiecywała wyglądem i marką. Tak samo może być z każdym innym autem dlatego longmenpl nie słuchaj ludzi z klapkami na oczach tylko wybierz to co według Ciebie jest najlepsze bo to Ty będziesz tym autem jeździł i za nie płacisz.

    P.S. Dlaczego zrezygnowali ze sprzedaży Suberba 2.0 280KM 4x4? Nie sprzedawał się? Imo to idealne auto dla rodziny i silnik mocno podatny na modyfikacje. Samym softem zrobisz z tego kombiaka ponad 350KM
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 04-05-2018 o 11:01

Podobne wątki

  1. [159] Jakiej firmy kupić śruby zabezpieczające? Jaki jest rozmiar w Alfie?
    Utworzone przez Wodzu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 06-05-2016, 09:30
  2. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 02-09-2014, 20:50
  3. Co planujecie kupić po Alfie 156?
    Utworzone przez syfon w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 96
    Ostatni post / autor: 24-09-2013, 16:43
  4. Czy planujecie jakis spot?
    Utworzone przez hobbit_666` w dziale Warmińsko-mazurskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-07-2009, 22:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory