Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Moja Alfetta i Autodelta

  1. #1
    Użytkownik Ogier Avatar Rafik
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Bartoszyce/Londyn
    Postów
    173

    Domyślnie Moja Alfetta i Autodelta

    Witam i chcialbym opisac moja przygode z autodelta.
    W zeszylym tygodniu w sobotke postanowilem pojechac do Autodelty i zamontowac chipa do mojej V6. Godzina byla chyba 9.10 jak zapukalem do zakladu i zoabaczylem Jano za biurkiem. Przywitalem sie i od razu ze chipa chce. On na to ze ok ale musimy sie przejechac i sprawdzic czy wszytko jest w porzadku. Po rundce po uliczkach powiedzial ze jest zdrowa i mozemy Ja zchipowac. Wjechalismy do garazu a oczom moim ukazaly sie 2 piekne Alfy))
    147 GTA z turbo 320 KM i GT ale nie pamietam co bylo zrobione, miala 340 KM! W dali jakis mechanik przerabial 3.2 na 3.7)) Po chili podpial notebooka przez obd i zaczal programowac na now ECU. Po paru minutach powiedzial ze juz jest przeprogramowana Ucieszony zaplacilem kaske i kupilem jeszcze malutka Alfe 156 Dostalem naklejke i do domku
    Pierwsze co wyczulem, pedal gazu strasznie czuly sie zrobil. Ruszenie z jedynki to problem byl na poczatku. Teraz mocniej wciska w siedzenie, silnik jakby mocniejszy, lepiej wkreca sie na obroty. Odciecie zaplonu przy 7800 obrotow. Jazda w 4 osoby i Alfetka latwo wkreca sie na obroty. Jakby lzej jej bylo Jakby z wiatrem jechala Juno powiedzial ze przyspieszenie jest lepsze o 0.6 sekundy. Niby niewiele ale roznice w jezdzie czuc Jazda Alfa znowu sprawila mi radosc jakbym ja dopiero co kupil) Niby ten sam silnik a jednak jakby inny. Na razie jezdze na 95 zobacze co sie bedzie dzialo na 98))

    Pozdrawiam
    Była Alfa 156 2.4 JTD 10V 185 KM
    Byla Alfa 166 3.0 Super + LPG
    Jest Alfa 166 3.2

  2. #2
    Artur_13
    Gość

    Domyślnie

    A mozesz powiedziec ile dales kasy za ten chip tuning i ile miales wczesniej koni a ile masz teraz .Jak bede mial wlasna alfe i troche kaski to tez podkrece sobie silnik chyba ze bede zadowolony ze standardowego

  3. #3
    Użytkownik Ogier Avatar Rafik
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Bartoszyce/Londyn
    Postów
    173

    Domyślnie

    Wczesniej mialem 190 a teraz mam okolo 201-203 KM . Kosztowalo to dokladnie 329 funtow. Ogolnie rewelacji nie ma, bo to nie jest chipowanie silnika turbo, ale ogolnie warto za te pieniadze Od momentu zchipowania usmiech na twarzy pozostal


    Ps. Spalanie tez spadlo, nie wiem ile, ale mozna to odczuc

    Pozdr.
    Była Alfa 156 2.4 JTD 10V 185 KM
    Byla Alfa 166 3.0 Super + LPG
    Jest Alfa 166 3.2

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafik
    Wczesniej mialem 190 a teraz mam okolo 201-203 KM . Kosztowalo to dokladnie 329 funtow. Ogolnie rewelacji nie ma, bo to nie jest chipowanie silnika turbo, ale ogolnie warto za te pieniadze Od momentu zchipowania usmiech na twarzy pozostal


    Ps. Spalanie tez spadlo, nie wiem ile, ale mozna to odczuc

    Pozdr.
    Jakiś wykres? Cyferki? Konkretne dane? Bo z tego co piszesz (absolutnie niczego nie neguję!), wygląda to na autosugestię i efekt placebo. Jestem tylko niedowiarkiem, który nie uwierzy, dopóki nie zobaczy i nie pomaca.
    http://www.facebook.com/75modificata/ <- opowieść o trudnej i burzliwej miłości ;-)

  5. #5
    Użytkownik Ogier Avatar Rafik
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Bartoszyce/Londyn
    Postów
    173

    Domyślnie

    Witam.

    No niestety wykresow nie mam. Autodelta nie robi tego na dyno test. Po prostu wgrywaja nowy soft zoptymalizowany dla falek i to wszystko. Zreszta podobnie robi squadra chips, tylko ze tam trzeba wyslac chipa do nich i po dwoch tygodniach dostajesz z powrotem razem z kolektorami dolotowymi od 3.0 (21 KM wiecej). Angeltunnig do niedawna programowali ale teraz tylko zmieniaja chipy, przez co koszt o wile drozszy (cos kolo 500-600 funcikow). Roznice uwierz mie ze czuc. Moja alfa zrobilem przez rok 20 000 km, czuc roznice ,wiec to nie jest efekt placebo Nawet kolego to stwierdzil, ktorego czesto zabieram Zreszta co do dyno testow tez moze byc sciema. Czytalem artykul jak to "rzekomo" dostajesz 20 KM wiecej a w realu np. 8 KM. Wszystko mozna ustawic na dyno tescie. Polecam stronke http://www.alfaowner.com/Forum/ . Jest to kopalnia wiedzy o alfach i chipach wlascicieli z roznych krajow. Wiele tam mozna interesujach rzeczy znalezc. Teraz bede robil GTA mod, wiec moze pare dodatkowych konikow przybedzie

    Ps. Autodelta robi chipy od 20 lat, wiec mysle ze chlopaki troche sie znaja Wystarczy poczytac opinie innych ludzi majacych chipy z Autodelty

    Pozdrawiam.
    Była Alfa 156 2.4 JTD 10V 185 KM
    Byla Alfa 166 3.0 Super + LPG
    Jest Alfa 166 3.2

Podobne wątki

  1. Autodelta GT Super Evo
    Utworzone przez AR_156 w dziale GT
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 22-03-2016, 21:45
  2. [159] Autodelta J4 Side Skirts
    Utworzone przez CodeMaker w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 14-12-2014, 11:03
  3. Autodelta 8C Competizione
    Utworzone przez Tuti w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-01-2010, 03:45
  4. [Brera] Tuning by AutoDelta
    Utworzone przez Matka w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-12-2009, 19:36
  5. AutoDelta
    Utworzone przez Stefan116 w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-05-2006, 01:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory