Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 70

Temat: boxer turbo (??)

  1. #21
    KUBAS
    Gość

    Domyślnie

    Panowie zapodajcie jakieś linki jak macie dotyczące tych kompresorów... patrzyłem na google to mi wyskakuja kompresory ... ale te do pompowania kół :roll:
    jak macie coś na ten teamcik to był bym wdzięczny o wrzucenie czegoś ...

    pozdro

  2. #22
    Barto
    Gość

    Domyślnie

    Łukasz, bede sie z nim kontaktowal jakos niedlugo, mysle ze w ciagu jakiegos tygodnia moze troche wiecej, dam Ci znac wczesniej..mozemy sie umowic na piwo w 3 i pogadac

    jaku juz wczesniej pisalem chce na tyle male doladowanie zeby narazie (w przyszlosci mam nadzieje ze finanse pozwola) nie przerabiac wnetrza silnika, to sapotworne koszty!!

    Scoozi rozumiem ze jak mi sie uda i auta mi nie rozwali to podazysz moimi sladami?? :wink:

    Tuti, no mam nadzieje ze sie uda!! 8) bedzie alfa romeo 145 1.6 boxer supercharged :twisted: :twisted: :twisted:

  3. #23
    Wołek
    Gość

    Domyślnie

    Nie jest tak zle jak myślisz. Wystarczyło by podtoczyć denka tłoków jakieś 0.5 mm, wstawić nowe pierścienie i już ewentualnie nawiercić w korbowodzie wtryski oleju na denka tłoków. Lub poprostu założyć grubszą uszczelkę pod głowicę :mrgreen:

  4. #24
    Scoozi
    Gość

    Domyślnie

    Barto, jeśli chodzi o szaleństwa, jestem pierwszy, a wiem że moge się w to zabawić, ponieważ w lecie robiłem generalke silniczka, i nic nie stoi na przeszkodzie a jak licze będzie to wydatek żędu 1000-1500 zł....
    Flaszka za pomysł....
    Ja myślałem o soft-turbo bo mam daką dmuchawke od smarta....

  5. #25
    ViP Romeo
    Dołączył
    06 2006
    Mieszka w
    Potworów/Radom
    Auto
    Alfa 33 Permanent 4, Alfa 166 2.4 Jtd, Alfa 156 SW 1.9 jtdm 16v
    Postów
    516

    Domyślnie

    Na zlocie w bielsku byla jedna 145 1.4 Boxer turbo wyciagnieto z niej cos okolo 130 koni no i calkiem ladnie to wszystko pracowalo tylko koszta byly spore pamietam z rozmowy ze to byl koszt cos kolo 2 tys euro.
    Uzytkownik na naszym forum ktory posiada to cacko ma nick Bartosz.
    Alfa 33 Permanent 4
    Alfa 166 2,4 Jtd ---- Była
    Alfa 33 1,4 imola ---- Była
    Alfa 156 Sport Wagon 1,9 16v Jtdm

  6. #26
    KUBAS
    Gość

    Domyślnie

    jak na koszta to sądze że nieduże skoro uzyskał az 130 kucy mając seryjne 90.
    a macie zdjęcia może silniczka bo ciekawi mie jak to wszystko tam wygląda i jak te Turbo jest tam zamocowane :roll:

    pozdro

  7. #27
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    JEJCIU a ortografia?

  8. #28
    Łukasz K.
    Gość

    Domyślnie

    Barto daj znać jak będziesz się wybierał - bardzo lubię poznawać ludzi którzy mają coś ciekawego do powiedzenia , a jeszcze bardziej jeśli coś konkretnego potrafią zdziałać . Przez ostatnie 10 lat poznałem mnóstwo mechanikierów z okolic Krakowa i dosłownie na palcach jednej ręki możnaby policzyć tych których mógłbym rekomendować do grzebania przy swoim (i innych) autku . Ogólnie brakuje "fascynatów" którzy robiliby to z niekłamaną przyjemnością a nie tylko dla kasy ażeby odfajkować kolejnego klienta (i nie mam tu wcale na myśli żeby pracowali za darmo - zawsze uważałem że za rzetelną pracę i wiedzę należy się realna płaca)

  9. #29
    Barto
    Gość

    Domyślnie

    nie ma problemu napewno sie odezwe jak sie bede z nim kontaktowal

    ja mam kontakt do ludzi ktorzy diesle przerabiaja, takich ktorych mozna polecic, kumplowi zrobili 1.9 tdi ze 105 na 186 i 355Nm, ale niestety nie znam niktgo kto by sie bawil benzyniakami i je "uturbial"

    rozmawialem chwile z wlascicielem (Bartosz) tej 1.4 turbo i mowil mi ze ze spalinami i napedzeniem turbiny nie ma problemu, nie wiem czy dobrze zrozumialem, niezbyt sie na tym znam ale wynikalo z tego co mi mowil jakby tylko z jednego kolektora zawrocil spaliny i napedzal sprezarke a z drugiego spaliny szly normalnie..mozliwe to?? bo moglem zle zrozumiec

    i z tego co mi powiedzial to z 1.6 mozna ok 150 koni wyciagnac bez wiekszych przerobek

  10. #30
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    jak na koszta to sądze że nieduże skoro uzyskał az 130 kucy mając seryjne 90.
    za te cene kupisz 145 z silnikiem 1.8 (140 KM) lub 2.0 (150 KM) to nie wiem czy to tak malo...

Podobne wątki

  1. [146] Części od 1.4 1.6 boxer do 1.7 boxer. Troche pytań co do naprawy
    Utworzone przez Tomakt w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 23-05-2012, 08:56
  2. [145] Czy można zmienic silnik z 1.3 boxer na 1.6 boxer
    Utworzone przez Gutek1983 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 23-03-2012, 08:26
  3. Silnik Alfa romeo 1.6 boxer lub cala alfe rozbita z tym silnikiem lub 1.4 boxer
    Utworzone przez Kojocik13 w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-02-2012, 20:15
  4. Boxer Turbo. Czy ktoś coś wie?
    Utworzone przez Karol88 w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 27-03-2010, 19:31
  5. [146] Boxer Turbo. Czy ktoś coś wie?
    Utworzone przez Karol88 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-05-2009, 10:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory