Strona 103 z 175 PierwszyPierwszy ... 35393949596979899100101102103104105106107108109110111112113153 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,021 do 1,030 z 1747

Temat: Mixol + ON - dlaczego dolewamy oleje 2T do ropy? - w pigułce.

  1. #1021
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Tak jak obiecałem: http://www.bobistheoilguy.com/forums...AT#Post3270918

    Przy okazji w innych tematach na tym forum można znaleźć informacje o tym dodatku. Generalnie polecane jest zalewanie Cerateca przy każdej wymianie oleju jeżeli odbywają się rzadziej niż co 15000 km, lub naprzemiennie Cerateca i MoS2 jeżeli wymienia się olej co 15k lub częściej. Jak się poszpera to można też znaleźć kartę badań używanego oleju po przebiegu 8000 mil z dolanym Cerateciem i opisem laboratorium co do wyników. Wynik badania był bardzo dobry, ponadprzeciętny jeżeli chodzi o zawartość metalów i generalnie ślady zużycia silnika.

    Swoją drogą że też w US można wysłać próbkę do laboratorium i za 100 czy coś koło tego dolarów mieć obadany olej i opinię co do stanu silnika, a u nas ni du du. Zresztą nie wiem czy w Europie w ogóle są takie badania powszechnie dostępne (poza firmami wysyłającymi próbki do Stanów).

  2. #1022
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar adi.ldz
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD 110KM 2000r.
    Postów
    417

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Porównania jeszcze nie mam, bo z dodatkiem Archoil AR6800 zrobiłem dopiero kilkanaście km, ale Millers Diesel Power Ecomax to dla mnie placebo. Nic dodał, nic ujął
    Ile baków mniej więcej zrobiłeś na Ecomaxie? Daj znać czy zauważysz jakieś zmiany na Archoil.

  3. #1023
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Mnie ciekawi co to jest składnik 72248 w Millersie. Do połowy objętości produktu, a nikt nie wie o co biega. Wg paru opinii to jakiś środek smarny i/lub antydepresant. Jeżeli to prawda to dodatek Millersa byłby bardziej generalnym polepszaczem (pół na pół smarowidła/antydepresantu z boosterem), niż powiększaczem liczby cetanowej jak Archoilowy siuwaks który jest głównie boosterem. Więc i reakcja silnika na Millersa może nie być taka dostrzegalna jak przy AR.

    Ciekawe, będzie trzeba podrążyć temat.
    Ostatnio edytowane przez jersey ; 13-08-2014 o 09:55 Powód: słownik ;)

  4. #1024
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Też nie widziałem nigdzie aby Millers się chwalił co to ale pozostałe dwa składniki to cetan booster i rozpuszczalnik więc ten Component 7.... powinien smarować i może stabilizuje ON albo po prostu wypełniacz jak wiele firm stosuje... Sporo jego jest. Co masz na myśli z tym antydepresantem??? ;-)
    Archoil do smarowania ma własne dodatki bardzo wydajne bo wystarczy 1ml na 10L ON - info na dole:
    http://archoil.pl/ar6000-fuel-treatments/
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  5. #1025
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar adi.ldz
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD 110KM 2000r.
    Postów
    417

    Domyślnie

    Cytat Napisał wlyszkow Zobacz post
    Też nie widziałem nigdzie aby Millers się chwalił co to ale pozostałe dwa składniki to cetan booster i rozpuszczalnik więc ten Component 7.... powinien smarować i może stabilizuje ON albo po prostu wypełniacz jak wiele firm stosuje... Sporo jego jest. Co masz na myśli z tym antydepresantem??? ;-)
    Archoil do smarowania ma własne dodatki bardzo wydajne bo wystarczy 1ml na 10L ON - info na dole:
    http://archoil.pl/ar6000-fuel-treatments/
    Rozpuszczalnik? Na prawdę? Czy to jest zdrowe dla układu paliwowego? Jak szukałem jakiś opinii o "czyścikach" do wtrysków to bodajże LM czy Motul chwalili się że ich produkt nie zawiera rozpuszczalników. Trochę mnie tu zmartwiliście bo butelka Ecomax czeka już na półce i wielu użytkowników tutaj pozytywnie się o nim wypowiadało.

  6. #1026
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Różne są składy czyścików i rozpuszczalniki, nafta itp są całkiem powszechnie stosowane - dlatego na czyścikach raczej nie powinno się jeździć non-stop. Czyściki obniżają na ogół smarność ON jeśli smar nie jest uzupełniony. Ten jakiś drastyczny raczej nie jest - z tego co znalazłem to produkt uboczny/odpad w procesie produkcji soków owocowych ;-)
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  7. #1027
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar adi.ldz
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD 110KM 2000r.
    Postów
    417

    Domyślnie

    Hahah. Dobre. Na środkach do czyszczenia nigdy nie jeździłem i nie zamierzam. Od kiedy jeżdżę Funią to raz dostała STP i raz LM Diesel Spulung. Szczerze? Nie zauważyłem żadnych rewelacji, więc albo nie da się zauważyć efektów, albo nic nie dają one albo po prostu układ paliwowy był w nienagannym stanie. Niestety korekt w moim silniku nie da się odczytać więc mogłem polegać tylko i wyłącznie na wrażeniach organoleptycznych. Tak więc do czyszczenia podchodzę dużą rezerwą.

    Natomiast wracając do Millers Ecomax itp. są one zalecane do stosowania cały czas. I taki miałem plan. No nic, zobaczymy. Zaraz wymieniam olej (zmiana z Motul Synergie+ 6100 10W40 na Millers XFE 10W40), zrobię jeszcze z dwa baki na "czysto" a potem będę karmił alfkę Ecomaxem (zwykły, nie One Shot boost), żeby nie przypisywać jakichkolwiek ewentualnych efektów błędnie olejowi albo dodatkowi.

  8. #1028
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Miał być antydepresator, czepiacie się

    BTW - znalazłem jeszcze opinię, że ten cud-środek od Millersa to może być nafta, ew. mieszanina nafty z jakimiś olejami?

  9. #1029
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Tego Millersa kupiłem sobie dwie półlitrowe flaszki, zużyłem może 750 ml. Potem przestałem to dolewać na rzecz 2T. Po Archoil cudów się nie spodziewam, bo zawsze mam coś do baku dolane i dlatego w ten sposób trudniej wyłapać różnicę. W weekend trasa 700 km, może będę mógł coś na ten temat powiedzieć.

    Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #1030
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    http://www.which.co.uk/documents/pdf...0r3-186207.pdf

    Stary, ale ciekawy artykuł. Jest poprzednik Millersa. Generanie wszystko jest na "nie warto" z jednym wyjątkiem który ma "raczej nie warto" No, ale tu porównywali tylko do paliwa premium, nie badano smarowności etc.

Podobne wątki

  1. Dolewanie MIXOL'u do oleju napędowego-co Wy na to??
    Utworzone przez puchaty1988 w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 11-06-2012, 18:03
  2. FILTR CZĄSTEK STAŁYCH - w pigułce
    Utworzone przez TuneFORCE w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 10-03-2012, 07:15
  3. FILTR CZĄSTEK STAŁYCH - w pigułce
    Utworzone przez TuneFORCE w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-03-2012, 01:13
  4. Wyciek ropy
    Utworzone przez Stanley w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-04-2010, 17:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory