Strona 8 z 175 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516171858108 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 1747

Temat: Mixol + ON - dlaczego dolewamy oleje 2T do ropy? - w pigułce.

  1. #71
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Ciechanowiec
    Auto
    159 1.9 mJTD
    Postów
    98

    Domyślnie

    Dodam swoje 3 grosze gdyż sporo jeżdżę klekotami.
    1. verva vs zwykła gnojówka
    Na mniejszych stacjach ( wiejskich?) gdzie proporcja sprzedaży to 95% zwykły czasami się trafi frajer na Verve -często właściciel nie zdąży zmienić paliwa na zimę. Ewentualnie doleje zimówki do zalegającej. To nie ma prawa działać.
    2. Tej zimy znów testowałem prawie wszystko. (Skydd, STP, nafte, dodatek benzyny 5l na bak, denaturat, nie pamiętam co jeszcze) (oczywiście na nierozjebywalnej tojocie [440kkm i pewnie skręcony licznik] ) efekt? przy -25c i poniżej nie było bata by zapalić. Maska w górę czekałem aż komora silnikowa ciut odtaja i dopiero kolo południa mogłem odpalić jak termometr pokazywał -17c
    Ba były przypadki że kierowcom podczas jazdy gasły silniki i nie mogli już odpalić bo im ropa zamarzła. Niestety nie mamy też co wierzyć właścicielom stacji. To że na dystrybutorze wisi kartka -30c często ma niewiele wspólnego ze stanem faktycznym. Dlatego lepiej tankować na większych stacjach (ból w doopie jak takich nie ma a sporo tankujemy :/ )
    3. Pamiętam stare czasy jak olej z biedry był b tani i ze znajomymi (też do starej tojki) pól ON + pól taniego oleju spożywczego. I to działało. Stety i niestety czasy się zmieniają. O ile do starego diesla mogę nalać gnojówki i będzie na tym chodził, to do Alfy ( i do nowszych diesli ogólnie) patrząc na ceny np. wtrysków lać gówna nie zamierzam. I chyba jako jeden z głupich uważam ze płacąc ponad 5 pln/l powinienem mieć dobrą jakość paliwa w standardzie.

  2. #72
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał culmen Zobacz post
    Dodam swoje 3 grosze gdyż sporo jeżdżę klekotami.
    1. verva vs zwykła gnojówka
    Na mniejszych stacjach ( wiejskich?) gdzie proporcja sprzedaży to 95% zwykły czasami się trafi frajer na Verve -często właściciel nie zdąży zmienić paliwa na zimę. Ewentualnie doleje zimówki do zalegającej. To nie ma prawa działać.
    2. Tej zimy znów testowałem prawie wszystko. (Skydd, STP, nafte, dodatek benzyny 5l na bak, denaturat, nie pamiętam co jeszcze) (oczywiście na nierozjebywalnej tojocie [440kkm i pewnie skręcony licznik] ) efekt? przy -25c i poniżej nie było bata by zapalić. Maska w górę czekałem aż komora silnikowa ciut odtaja i dopiero kolo południa mogłem odpalić jak termometr pokazywał -17c
    Ba były przypadki że kierowcom podczas jazdy gasły silniki i nie mogli już odpalić bo im ropa zamarzła. Niestety nie mamy też co wierzyć właścicielom stacji. To że na dystrybutorze wisi kartka -30c często ma niewiele wspólnego ze stanem faktycznym. Dlatego lepiej tankować na większych stacjach (ból w doopie jak takich nie ma a sporo tankujemy :/ )
    3. Pamiętam stare czasy jak olej z biedry był b tani i ze znajomymi (też do starej tojki) pól ON + pól taniego oleju spożywczego. I to działało. Stety i niestety czasy się zmieniają. O ile do starego diesla mogę nalać gnojówki i będzie na tym chodził, to do Alfy ( i do nowszych diesli ogólnie) patrząc na ceny np. wtrysków lać gówna nie zamierzam. I chyba jako jeden z głupich uważam ze płacąc ponad 5 pln/l powinienem mieć dobrą jakość paliwa w standardzie.
    Obaj wiemy o której stacji mówisz i jest jak piszesz, ba gorzej nasz znajomy właściciel jak było tanie nakupił ile wlazło i trzymał to- nie miał nawet jak dolać zimówki do zbiornika
    Tej zimy skontaktuję się z tobą, jak dostaniemy dostawę zimową, nam schodzi 40 tysi na dzień czyli po 3 dniach będziemy mieli 100% zimową w zbiorniku i zobaczysz na czym latają Tiry z mojej firmy, w tym roku na 300 sztuk stały dwa, ale nie z powodu paliwa, ale szczerze to się nam pofarciło, bo prognozy pogody były trafne i 4 dni przed mrozami zaczęliśmy wymieniać paliwo i na mrozy było te co trzeba.
    A co do temperatur to oni podają zawsze temperaturę zamarzania -28 do -30 w przypadku przejściówki, ale liczy się temperatura krzepnięcia która w przypadku przejściówki wynosi od -12 do -15 stopni i wtedy już masz kaszę w filtrze. Dla porównania Arktyczna 1 ma -32 w przypadku obu temperatur; Arkyczna 2 -35, ale w naszych badaniach wyszło -39 krzepnięcie i -44 zamarzanie
    Ostatnio edytowane przez kylo1986 ; 20-07-2012 o 06:05

  3. #73
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Ciechanowiec
    Auto
    159 1.9 mJTD
    Postów
    98

    Domyślnie

    Aż mi się przypomniał fragment filmu Barei (Bo mleko ma najszybszy transport bo się zsiada)
    Ale się zgodzę większość kierowców jeździła nawet w te największe mrozy.
    Myślę że nie będzie stanowiło problemu nadrobić te km by zatankować dobry ON.

  4. #74
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał kiler_911 Zobacz post
    Kolega z forum Marcin (_cinek) mówił nam kiedyś chyba, żeby właśnie Mixolu nie lać do ropy ew. innych olejów do 2T które mają wyższą temp zapłonu od ON bo się może nie dopalać w pełni i osadzać w postaci jakby nagaru na wylotach wtrysków
    Jeśli chodzi o osady na wtryskach, to kwestia pozostałości po spaleniu (spopielenia ?). Tu Mixol nie jest rewelacyjny ale z drugiej strony niewiele odbiega od samego ON.
    Jeśli chodzi o oleje syntetyczne, to bardziej zadziałają one na katalizatory. Nie dopalając się niejako przelatują oddziałując na elementy w katalizatorze.

    A wracając do tematu, to właśnie wróciłem z wakacji. W trasie po dodaniu Platinum, samochód doładowany łącznie z jednym siedzeniem pasażera + trzy osoby 4.4 litra. Powrót, to praktycznie ten sam bagaż ale tym razem z klimą i 5.1 litra. Taka sama sytuacja w drugiej takiej samej Alfie. Rozbieżność 0,2 litra. Tyle, że drugą i na innej trasie jechał syn. I to wszystko bez jazdy emeryckiej, a pomiar "pod korek". Kompy z resztą pokazywały z różnicą +-0,1.

    - - - Updated - - -

    Co do OT, czyli jakości i super mega paliw, to sprzedawałem jednego z moich bolidów jak się okazało na końcu kierownikowi działu jakości (czy jak to tam się nazywa) pewnej polskiej firmy produkującej paliwa. Chciałem jak tradycja nakazuje na sam koniec, po transakcji zatankować nowemu właścicielowi do pełna najlepszego paliwa. Powiedział przy dystrybutorze - "Coś ty ? Lej najtańsze. One niczym się nie różnią poza ceną i marketingiem."

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał omron8 Zobacz post
    A co do słabej jakości paliw w Polsce to przy kupnie nowego auta można się zapytać czy nie da rady ściągnąć egzemplarza którego rynkiem docelowym są kraje na wschód od nas. Tam czasami idą samochody z silnikami przystosowanymi do nędznej jakości paliwa
    O! Kurcze nie wiedziałem o tym ! To znaczy np. Renault, Fiat, Volvo, VW itp. maja odrębną linię produkcyjną tych samych jednostek ale na gorsze paliwo specjalnie na rynek wschodni ? Podaj jakiś dokładniejsze dane techniczne. Czym się różnią te jednostki napędowe ? Jestem bardzo tym zainteresowany !
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  5. #75
    Użytkownik Romeo Avatar kiler_911
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Rzeszów/Ostrowiec Św.
    Auto
    147 1.9 JTD 8V
    Postów
    668

    Domyślnie

    @sdero czyli reasumując zauważyłeś spadek zużycia po dolaniu 2t do ropki?
    -> Jadąc Alfą, czujesz jakby Twoją duszę lizali aniołowie <-

    --- 148,7 KM @ 4200 obr/min ---
    --- 331,2 Nm @ 2165 obr/min ---

    www.cinsoft.pl

  6. #76
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał kiler_911 Zobacz post
    @sdero czyli reasumując zauważyłeś spadek zużycia po dolaniu 2t do ropki?
    Tak i to na dwóch takich samych samochodach. Czyli w miarę wyeliminowałem subiektywizm. Zmiany na lepsze są tak w ruchu miejskim jak i w trasie.
    Teraz po dłuższej jeździe sprawdziłem korekty wtrysków ale tylko na jednym z samochodów i jest na plus. Korekty w moim bolidzie są zdecydowanie lepsze niż były. Tyle, że nie wiem na ile jest to stała wartość. To jeszcze sprawdzę jak pojeżdżę troszeczkę po mieście na krótkich odcinkach. No i muszę sprawdzić w drugiej Ali jak to wygląda. Ale to już nie dzisiaj, bo dopiero wróciłem i jestem wykończony po odpoczynku
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  7. #77
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał @sdero Zobacz post

    Co do OT, czyli jakości i super mega paliw, to sprzedawałem jednego z moich bolidów jak się okazało na końcu kierownikowi działu jakości (czy jak to tam się nazywa) pewnej polskiej firmy produkującej paliwa. Chciałem jak tradycja nakazuje na sam koniec, po transakcji zatankować nowemu właścicielowi do pełna najlepszego paliwa. Powiedział przy dystrybutorze - "Coś ty ? Lej najtańsze. One niczym się nie różnią poza ceną i marketingiem."

    - - - Updated - - -



    O! Kurcze nie wiedziałem o tym ! To znaczy np. Renault, Fiat, Volvo, VW itp. maja odrębną linię produkcyjną tych samych jednostek ale na gorsze paliwo specjalnie na rynek wschodni ? Podaj jakiś dokładniejsze dane techniczne. Czym się różnią te jednostki napędowe ? Jestem bardzo tym zainteresowany !
    To też mnie wnerwia, ze ludzie myślą że na wschód są jakieś inne specyfikacje jednostek napędowych. Silniki się różnią, nie budową, tylko akcesoriami w stylu innych świec, które maja inną ciepłotę (może nie fachowo, ale skończyłem ekonomie nie politechnikę), olejem zalewanym do samochodów tam ma inne specyfikacje itd. I to cała różnica i powód dlaczego samochody z Hiszpanii ciężko pala zimą u nas- jak ktoś wszystko powymienia to problemy znikną
    Ostatnio edytowane przez kylo1986 ; 21-07-2012 o 12:08

  8. #78
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    kylo1986 - takich płynów, materiałów eksploatacyjnych po prostu używają w cieplejszym klimacie. To normalne i do tego nie trzeba zmieniać konstrukcji. Ale spokojnie, niech nam omron8 jakieś dane techniczne, bo może o czymś nie wiemy. Być może fabryki maja osobne linie produkcyjne na wschodnie rynki. I powiedzmy taka jednostka 192A5000 jest tak naprawdę w dwóch wersjach. Jedna, która chodzi na zachodniej czyściutkim i pełnym uszlachetniaczy paliwie. Druga wersja, która potrafi spalić nawet krupnik byle był bez kości.
    Ja osobiście tak jak napisałem wcześniej chciałbym aby omron8 podzielił się z nami wiedzą. To mogą być naprawdę ciekawe techniczne informacje.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  9. #79
    Użytkownik Rowerzysta Avatar wasyl
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.5 V6 2002
    Postów
    490

    Domyślnie

    Kolejne po ceramizerze g......
    Ostatnio edytowane przez fiergloo ; 26-07-2012 o 21:02

  10. #80
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Cytat Napisał wasyl Zobacz post
    Kolejne po ceramizerze gowno.
    Wej wyjdź i wróc jak zastanowisz sie nad swym biadoleniem.

Podobne wątki

  1. Dolewanie MIXOL'u do oleju napędowego-co Wy na to??
    Utworzone przez puchaty1988 w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 11-06-2012, 18:03
  2. FILTR CZĄSTEK STAŁYCH - w pigułce
    Utworzone przez TuneFORCE w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 10-03-2012, 07:15
  3. FILTR CZĄSTEK STAŁYCH - w pigułce
    Utworzone przez TuneFORCE w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-03-2012, 01:13
  4. Wyciek ropy
    Utworzone przez Stanley w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-04-2010, 17:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory