Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Temat: Czy waszym zdaniem Alfa Romeo GT to samochód dla mnie?

  1. #1
    marcin7911
    Gość

    Domyślnie Czy waszym zdaniem Alfa Romeo GT to samochód dla mnie?

    Właśnie zaczynam przygodę z Alfami i pewnie jak spora część roumowiczów kieruję się przy wyborze auta bardziej sercem a nie rozumem. Znalazłem bardzo ładną Alfę GT 2.0 JTS. Jednak osoba która pomaga mi szukać pojazdu odradza mi to. Ponieważ twierdzi że ta Alfa mnie "zeżre". Wiem ze oprócz nie tak małego spalana jak w przypadku diesli dochodzą inne koszty. Polecacie czy raczej odradzacie takie auto dla studenta pracującego Pozdrawiam

  2. #2
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    nie wiemy ile zarabiasz
    ile jesteś w stanie przeznaczyć na zkup
    ile potem na utrzymanie

    więc nie wiele można napisać

    przez dwa lata - jedna usterka - termostat 190zł koszt

    ale ... sporo wydałem na robienie tego co trzeba żeby mieć cacy



    pokaż tą którą znalazłeś
    Ostatnio edytowane przez bocian ; 11-07-2012 o 09:29








  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar nebeu
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Radom, Poland
    Auto
    Była: AR 146 TI '97 Zender | Jest: AR 166 3.0 V6
    Postów
    422

    Domyślnie

    Marcin bez urazy ale czy ta osoba co Ci pomaga przypadkiem nie jeździ VW?

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar psylo
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Audi A5 Sportback
    Postów
    768

    Domyślnie

    GT nie jest samochodem tanim w utrzymaniu, tak samo jak i niemal każda Alfa. Tani to może jest Lanos albo Seicento, ale to tylko zakładając, że są bardzo zadbane i w podstawowej wersji wyposażenia. Odnośnie zaś Twojego pytania - niestety mając takie informacje jak dostarczyłeś można jedynie wróżyć z fusów

  5. #5
    marcin7911
    Gość

    Domyślnie

    Źle sformułowałem pytanie. Chcę się tylko dowiedzieć jak to jest z tą Alfą. Czy na prawdę jest taka droga w utrzymaniu. Liczę się z tym że każde auto wymaga wkładu finansowego. Jednak każdy mnie przestrzega nie tylko przed GT ale każdą inną. Drugą opcją jest 147. Nebeu co do twojego pytania. To VW nie jeździ ale innym Niemcem. Ale jest fanem tych aut. Czyli jak większość polaków. Potrzebne mi jedynie jego kontakty bo samochodu szukam we Włoszech a on się tym zajmuje. Ale faktycznie do Polski głównie eksportuje VW i to mi poleca

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Na pewno szkoda byłoby GieTki, żeby niszczała w rękach kogoś, kogo na nią nie stać - to, że Alfy są tanie w zakupie nie znaczy, że będą tanie w utrzymaniu - w tym przypadku szczególnie zawias lubi uderzyć po kieszeni.

    Cóż, 147 i GT to z grubsza to samo konstrukcyjnie, więc koszta będą bardzo zbliżone, natomiast GT prezentuje się nieporównywalnie zacniej. Tak, VW będzie tańszy w używaniu. Jeśli kupisz Golfa IV, to się nawet na belkę skrętną z tyłu załapiesz .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  7. #7
    marcin7911
    Gość

    Domyślnie

    Żadnych VW. Wolę dalej komunikacją miejską się wozić. To będzie moje pierwsze auto i postanowiłem że to raczej będzie Alfa. Chyba że nie znajdę nic sensownego bo zależy mi na czasie. Mam jeszcze tylko 2 tyg. czasu bo później wracam do Polski. Ja jestem za tą GT. Sam jestem studentem ale zarabiam, mogę liczyć na wsparcie rodziców. Szkopuł w tym że to ich muszę przekonać bo zakup oni fundują.

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Jeśli chcesz mieć fajne tanie w utrzymaniu autko to może 145/146 z bokserem?
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Wyciągając wnioski z Twoich wypowiedzi myślę, że ogarnął byś finansowo GT pod warunkiem, że kupisz zadbany egzemplarz, a nie studnię bez dna...
    Wbrew pozorom 145/146 z Boxerem nie jest tanim autem w utrzymaniu, ale o tym możesz poczytać w odpowiednim dziale, wiem, bo jeździłem 146, co prawda nie Boxerem, ale T.S.'em i T.S. jest tańszy w utrzymaniu.
    Jednak nie rozwódźmy się nad 145/146 bo Ciebie interesuje GT lub 147. Jeśli masz taki wybór - wybierz GT - zdecydowanie ładniejsza.
    Zastanów się jednak nad silnikiem JTS. Nie jest to super udana jednostka napędowa i niewielu jest mechaników, którzy nie wymieniając pół silnika powiedzą co mu dolega, poza tym oszczędny też nie jest taki jak miał być w założeniach.
    Polecałbym Ci jednak silnik JTDm. Sprawdzona konstrukcja, sporo ich jeździ, są mechanicy, którzy się na tym znają, no i mniej pali, a przecież o kosztach mowa, więc trzeba to brać pod uwagę, poza tym przy niewielkim nakładzie finansowym można podnieść moc, a wówczas taka GT będzie naprawdę szybka, tak jak chociażby kolegi bociana
    Wiem, wiem - dźwięk nie ten, ale coś za coś...
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Coupe Alfy w dieslu to... Nie ma sensu zaczynać wojny . Co takiego drogiego jest w utrzymaniu 146, z czystej ciekawości pytam...
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

Podobne wątki

  1. Jaki jest koszt waszym zdaniem zadbanej afly romeo 147 16V 150 km ?
    Utworzone przez Poaland w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-05-2013, 08:47
  2. Co fajniejsze waszym zdaniem
    Utworzone przez Stefan116 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 29-05-2006, 23:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory