Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Alfa 147 po wypadku

  1. #1
    PEPE43
    Gość

    Domyślnie Alfa 147 po wypadku

    Witam,
    kilkanaście dni temu stałem się pechowym nabywcą Alfa Romeo 147 z 2001 ( disel)
    Kupiłem od prywatnego sprzedawcy samochód z ukrytymi wadami tzn samochód był powypadkowy.
    Niestety na miejscu nie wykryłem tych wad. Pomijam fakt, że teraz bujam sie ze sprzedawcą i sprawa pewnie trafi do sądu.
    Zanim to jednak zrobię chciałbym wogóle poznać wasze zdanie, czy wogóle warto bawić sie w naprawę auta. Auto miało uszkodzoną podłużnice ( widać skrzywienia, poduszki silnika pozrywane, silnik jak na razie chodzi bardzo dobrze, prawdopodobnie brak poduszek powietrznych.
    Nie wiem co robic czy walczyc z gościem do upadłego ,czy wogóle bawic się w naprawę.
    Nie wiem wogóle od czego zacząć, może jakaś stacja by zbadała jakie są uszkodzenia i czy wogóle warto się bawić w naprawy?
    Co dziwne auto ma aktualny przegląd i da sie nim jeżdzić ale , jest powypadkowe!!!
    Może macie jakieś pomysły?
    pozdrawiam
    pechowiec

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    916 i 955
    Postów
    2,261

    Domyślnie

    Nie baw się w naprawy skoro koleś Cię oszukał. Postrasz go trochę policją jak nie będzie chciał cofnąć transakcji. Walcz o swoje.

    Wstaw zdjęcia uszkodzeń to się może określi czy naprawy są w ogóle możliwe. Chociaż z tego co napisałeś wesoło nie będzie. Nie jest to pogięty błotnik czy pęknięty zderzak. Na początek trzeba by sprawdzić punkty bazowe nadwozia.

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar xakner
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Pabianice
    Auto
    AR 156 SportWagon
    Postów
    475

    Domyślnie

    na umowie napisaliście faktyczną kwotę transakcji ?

  4. #4
    PEPE43
    Gość

    Domyślnie

    Na umowie była napisana faktyczna cena .Całe szczęście !!!
    Facet wypiera sie ,że nie wiedział, że auto jest powypadkowe, że takie kupił i takie sprzedaje.
    Wierze że prawo jest po mojej stronie tylko cholera zamroził mi kasę

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar xakner
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Pabianice
    Auto
    AR 156 SportWagon
    Postów
    475

    Domyślnie

    jak na umowie prawdziwa kwota to jest o co walczyc, wiec walcz powodzenia.

  6. #6
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    brak
    Postów
    21

    Domyślnie

    Niedawno był podobny temat tylko zakończył się porozumieniem kupującego z komisem zdaje się. Z tego co pamiętam ludzie ogarniający temat radzili, żeby zrobić wycenę uszkodzonych/wymagających naprawy rzeczy w aucie i przedstawić to sprzedającemu i np. spróbować odzyskać całą kwotę (w co wątpię) albo połowę czy jakąś część. Co więcej jest ustalony jakiś czas, w którym auto można zwrócić sprzedającemu jeśli jego stan okazał się gorszy niż zapewniał sprzedający. Tu ważne jest aby umowa była na sprzedającego a nie np. na Niemca. Do tego piszesz, że auto ma aktualny przegląd. Wydaje mi się, że skrzywione podłużnice dyskwalifikują auto u diagnosty a tu przegląd jest to jemu też może się zrobić ciepło. Walcz o swoje, powodzenia.

  7. #7
    PEPE43
    Gość

    Domyślnie

    dziękuję bardzo wszystkim za podpowiedz. Macie rację nie ma co sie bawić w naprawy. Więc walczę dalej. Moją sprawę prowadzi prawnik , teraz czekamy na odpowiedz sprzedającego. Jeśli nie odbierze mojego pisma przez jakis czas to w sądzie tak to jest traktowane jakby odebrał. Więc sie nie wywinie.
    dzięki i pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Zegary po wypadku
    Utworzone przez jancar1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-11-2013, 21:03
  2. Alfa Romeo 147 2007 po wypadku - mam pytanie .
    Utworzone przez Alfa147 Tychy w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-08-2012, 22:15
  3. dymi po wypadku TS
    Utworzone przez nymo w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-10-2011, 16:28
  4. po wypadku
    Utworzone przez 1radar1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-11-2010, 20:09
  5. [155] po wypadku co wymontowac
    Utworzone przez samul w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 08-11-2009, 10:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory