Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Czyszczenie felg Zender

  1. #1
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    były Alfa Romeo 156 2.5 V6, 1.6 TS
    Postów
    181

    Domyślnie Czyszczenie felg Zender

    Na lato mam felgi jak na poniższych zdjęciach, jeszcze dodaje link jak są założone na aucie. Chciałem je przed założeniem doczyszcić i czymś zakonserwować ewentualnie wypolerować. Jak się za to zabrać ? Znalazłem preparat CarPlan Wonder Wheels - zbiera dobre opinie. Do wyczyszczenia by się nadał tylko co potem ? Dodatkowo za bardzo nie umiem określic czy te felgi są lakierowane czy nie ? Chrom to to na 100% nie jest XD




    http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...o_amadi90.html

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0162.jpg
Wyświetleń:	307
Rozmiar:	98.4 KB
ID:	85496Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0163.jpg
Wyświetleń:	146
Rozmiar:	81.6 KB
ID:	85497Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0165.jpg
Wyświetleń:	155
Rozmiar:	96.7 KB
ID:	85499Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0164.jpg
Wyświetleń:	205
Rozmiar:	91.7 KB
ID:	85498
    Blog motoryzacyjny - Zapraszam, coś o alfach też się znajdzie

    Darmowy katalog stron

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar saroo
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Nidzica
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16v Bx. Alfa Romeo 164 3.0 V6
    Postów
    2,742

    Domyślnie

    Zender Siena


  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    Po zdjęciach ciężko ocenić.. Lakier proszkowy chrom 3 warstwowy? albo może poprostu wypolerowane aluminium które robi się mlecznę od warunków drogowych i stąd ten stan ?

    Trzeba to sprawdzić zanim zaczniesz czyścić.. bo jeśli to gołe wypolerowane aluminium to od razu innaczej trzeba to myć i konserwować.. a jeśli to lakier chrom to raczej go nie doczyścisz na ideał i akurat masz czas na oddanie do regeneracji.. ranty by się przydało zeszlifować z tych ubytków..

    Napewno jako jeden z ostatnich kroków przydałyby sie nowe dekielki bo te są moim zdaniem tragiczne.. :/ jeśli oryginalne od 147/156 są za małe to trzeba kupić od 159 pasują do większości aftermarketowych felg bo są większe od tych od 147/156..

    EDIT:

    Jak przyglądam się foto w temacie na Twoim aucie.. to może być opcja nr. 3 że to jest oryginalny lakier wodny.. bo felgi Alfoskie nie były malowane proszkowo tylko lakierem wodnym.. moje Blackline 3 mają oryginalny lakier i jest on wodny.. i mają podobny połysk jak się umyje stąd ta myśl że to oryginalny lakier na Twoich.. ale wtedy tym bardziej już nic nie uratujesz.. szlifowanie rantów, wykręcić śrubki i dać do regeneracji na wybrany kolor.. a najlepiej poszaleć.. i do kogoś kto ogarnia i niech środek felgi zrobi na srebrny połysk a rant wypoleruje na połysk i potem całość bezbarwnym proszkowym to będzie miało wygląd..

    Np coś takiego tylko nie koniecznie ze złotym środkiem
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	felga.jpg
Wyświetleń:	278
Rozmiar:	73.4 KB
ID:	85502

    To zdjęcie z firmy Profil-Felgi w której sam robiłem regeneracje kilka razy.. gość dobrze ogarnia robotę i tanio.. i robi jak widać sporo kombinacji do których w Wawie niechętnie podchodzą.. np kolor w środku, poler na rant i bezbarwny proszkowy na to.. i to na jednoczęściowej feldze, bo na skręcanej to wiadomo każdy się podejmie
    Ostatnio edytowane przez wheelerwasp02 ; 09-02-2013 o 18:02
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

  4. #4
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    były Alfa Romeo 156 2.5 V6, 1.6 TS
    Postów
    181

    Domyślnie

    tanio tzn. ile to może być za taki komplet mniej więcej ? Ogólnie z tymi rantami nie jest tak źle, tylko na zdjęciu są ubabrane w czymś lepkim na tych rantach i do tego się brud po przyklejał. Właśnie mi to wygląda na polerowane aluminium, ale mogę się mylić. Jak wpiszesz zender siena to na google jest tego mnóstwo, więc może tam uda ci się ocenić.
    Blog motoryzacyjny - Zapraszam, coś o alfach też się znajdzie

    Darmowy katalog stron

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    Na zdjęciach to wiesz można sobie wróżyć Tylko na żywo można powiedzieć w 100% co to jest na tych felgach.. także Ty pokombinuj i się dowiedz..

    A tanio to np. w Wawie lakierowanie kompletu 18" razem z polerowaniem rantów to myślę że 1000zł spokojnie przekroczy.. a w tej firmie jak robisz hurtem regeneracje, może coś tam trzeba podprostować to to zrobią.. i mnie wtedy wyszło nieco ponad 500zł.. więc z dodatkami typu polerowany rant i dodatkowy klar sądzę że nie przekroczy 600zł.. ale wiadomo najlepiej zadzwonić zapytać..

    http://felgi-profil.pl/regeneracja_felg/
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

Podobne wątki

  1. Czyszczenie felg
    Utworzone przez dipisi w dziale Kosmetyka
    Odpowiedzi: 76
    Ostatni post / autor: 19-09-2022, 16:37
  2. Regeneracja felg Zender Siena
    Utworzone przez zip.pl w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-04-2014, 18:10
  3. dekielki do felg Zender Siena 60mm
    Utworzone przez maziarek1 w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-03-2012, 15:52
  4. [145] Dekielki do felg Zender 16 cali
    Utworzone przez Przemo1903 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-04-2010, 11:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory