Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Wielka prośba... proszę o namiar na dobry serwis :)

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 8v
    Postów
    31

    Domyślnie Wielka prośba... proszę o namiar na dobry serwis :)

    Mam mały problem z zawieszeniem w mojej alfie. Generalnie trochę mi się auto zrobiło niestabilne i "pływa". Moi dotychczasowi mechanicy najchętniej wymienialiby wszystko na chybił trafił a ja generalnie nie bardzo mam na to ochotę - i środki. Jest więc prośba - polećcie jakiś dobry serwis w okolicy Szczecinka lub Chojnic lub w promieniu kilkudziesięciu km od tych miejscowości.

    Z góry dzięki za pomoc

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar bonzaj
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    alfa romeo 156 sw 105 KM 2000
    Postów
    1,991

    Domyślnie

    Ale w czym problem, jak sam nie dasz rady sprawdzi podje na diagnostykę sprawdzą . Ty spisz co do wymiany i każdy warsztat Ci to zrobi. Co jak co ale do zawieszenia magików nie potrzeba!( Pewnie do wymiany tuleje wachaczy dolnych albo całe wachacze)

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4
    Postów
    2,573

    Domyślnie

    dokladnie to nie elektronika ,ze nie widac usterki ,podedz jak kol/mowi i nikt cie w jajo nie zrobi

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 8v
    Postów
    31

    Domyślnie

    Generalnie się z wami zgadzam, ale serwis, w którym dotychczas naprawiałem auta wymienił już dolny prawy wahacz i nic to nie pomogło. Później robili zbieżność i tez nic nie pomogło. Teraz stwierdzili, że to może być maglownica i dlatego pływa. W międzyczasie byłem u innego mechanika, który stwierdził że górny prawy wahacz pływa, ale ten pierwszy serwis twierdzi, że wszystko jest ok ;/ Niby byłoby ok, ale jak przypomnę sobie ich pierwszą reakcję na 159-tkę, to jestem trochę przerażony, bo sprawiali wrażenie jakby pierwszy raz w życiu widzieli takie zawieszenie. Generalnie jak mam wydać niemałe pieniądze na wymiany to wolałbym być pewny, że będzie miało to efekt a nie wymieniać na chybił-trafił. Z tego też powodu prosiłem o jakiś dobry namiar

  5. #5
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Jest: Skoda Superb 2.0 TDI. Było: 159 SW 1,9 JTD AR 147 1.9 JTD 16V 170 KM 2003 r. Passatto B5 1.8
    Postów
    1,268

    Domyślnie

    Jedź na stacje diagnostyczna niech sprawdzą Ci amortyzatory, wachacze tył + przód i układ kierowniczy czy nie masz luzów i w tedy jedź do mechanika. A jak jest przerażony na widok Alfy to zmień mechanika.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 8v
    Postów
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebawroc Zobacz post
    Jedź na stacje diagnostyczna niech sprawdzą Ci amortyzatory, wachacze tył + przód i układ kierowniczy czy nie masz luzów i w tedy jedź do mechanika. A jak jest przerażony na widok Alfy to zmień mechanika.
    Tak właśnie zrobię Zarówno jeżeli chodzi o diagnostykę jak i mechanika

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    Cytat Napisał ekstranio Zobacz post
    Jest więc prośba - polećcie jakiś dobry serwis w okolicy Szczecinka lub Chojnic lub w promieniu kilkudziesięciu km od tych miejscowości.
    a Bydgoszcz może być? z Chojnic masz równe 90 km. Mam świetnego mechanika w Bydgoszczy, już raz opisywałem jego zdolności na forum jeśli jesteś zainteresowany to daj znać, podeślę na PW namiary

Podobne wątki

  1. Prośba o namiar na firmę lub pomoc w przeróbce półosi.
    Utworzone przez olek_jaw w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-09-2015, 12:17
  2. [159] WIELKA PROŚBA DO UŻYTKOWNIKÓW 159 120 KM pilne!!
    Utworzone przez loco145 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-02-2014, 15:38
  3. Wielka prośba:)
    Utworzone przez czarny870621 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-04-2010, 18:13
  4. Wielka prośba o weryfikację GT
    Utworzone przez Yerzo w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 15-10-2009, 11:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory