Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Temat: Rozdzielacz zapalniczki, aby podłączyć CB radio i nawigację

  1. #11
    Użytkownik Ogier Avatar Oskarr
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    156
    Postów
    78

    Domyślnie

    Ja miałem i nie polecam. Zakłócenia na CB były dosyć duże, trzeba było znacznie zmniejszyć czułość w porównaniu do standardu. Radio Yosan Pro-120. Z tego usb większość dzisiejszych telefonów też się nie naładuje (u mnie cala rodzina Galaxy: S, S2, S3, żaden nie dał rady się podładować). Problem rozwiązałem tak, że radio w aucie mam na stałe (przykręcone z prawej strony tunelu środkowego), a podłączone jest bezpośrednio pod kable idące do zapalniczki od tyłu (bardzo prosta robota, wystarczy odkręcić zapalniczkę i już jest dostęp do kabli). Radio włącza się razem z zapłonem a zapalniczkę mam wolną. Podłączenie pod nią czegokolwiek (ładowarki do telefonu, czy navi) nie powoduje zwiększenia zakłóceń na CB. Polecam takie rozwiązanie, proste i skuteczne. A rzadko się zdarza, aby jednocześnie ładować telefon i navi (ja akurat mam navi z telefonu to w ogóle mi się to nie zdarza).

  2. #12
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Tez mam yosana 120 i spokojnie daje rade nawet z nienajlepsza antena przy rozdzielaczu z zapalniczki wiec ja nie narzekam ale rozdzielacza uzywam w sumie tylko na wyjazdy grubsze a nie na co dzien








  3. #13
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Abidibi1509 Zobacz post
    Zakłócenia występują głównie wtedy, gdy Ty mówisz czy podczas odsłuchu innych?
    Zakłócenia występują cały czas.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #14
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Cytat Napisał diodak Zobacz post
    Sam korzystam z takiego rozgałęźnika (dokładnie jak na zdjęciu). W moim przypadku usb kiepsko działa (coś tam ładuje, ale tylko 500mA więc troche mało jak na dzisiejsze telefony). Jak miałem podłaczone CB (Alan 18) przez ten rozgałęźnik to siadała modulacja przy nadawaniu (zbyt mały przekrój przewodów i spadek napięcia przez to), ale jak wymieniłem przewód i wtyczkę to problemy zniknęły. Co do zakłuceń od nawigacji to w większości przypadków jest to winna ładowarka nawigacji która wprowadza dosyć duże szumy po stronie instalacji samochodu dlatego rozwiązaniem jest zaopatrzyć się w porządną ładowarkę.

    Pozdrawiam
    Kupiłem taki sam i mam problem Chodziło mi głównie aby od czasu do czasu podłączyć laptopa lub nawigację. OK, podłączyłem laptopa, a z tego rozgałęziacza poleciał dym (z wtyczki dokłądnie), zaczęło się wszystko topić w środku. Mam rozumieć, że po zmianie przewodów na grubsze i wtyku na porządniejszy wszystko będzie w porządku? Z ładowarką do nawigacji Garmina rozdzielacz współpracuje w porządku.



  5. #15
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Nie do końca... zasilacz laptopa zazwyczaj pobiera dość sporo mocy, nieporównywalnie z nawigacją. A rozgałęziacz posiada często też niewystarczającej mocy bezpiecznik. Sprawdź to
    A ja sprawdziłem, że podłączenie CB bezpośrednio pod aku zamiast gniazda zapalniczki daje radę, radio przestało odwalać.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  6. #16
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    149
    Postów
    1

    Domyślnie

    A takie rozgałęźniki to z jakiej firmy polecacie , czy ten się nada asaj.pl/oswietlenie-dekoracyjne,c4774 ? Boje się zrobić spięcie bo moje auto już miało przygody z elektryką

Podobne wątki

  1. [159] Jak podłączyć wejście AUX do nawigacji? Czym wyjąć radio? Jak poprowadzić kabel?
    Utworzone przez robertrobert17 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 05-10-2016, 12:05
  2. Jak podłączyć RCA (radio->wzmacniacz)
    Utworzone przez Cziken w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-10-2014, 12:48
  3. [159] Czy ciężko zmienić fabryczne radio na fabryczną nawigację?
    Utworzone przez Mariusz AutoDS w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-05-2014, 05:28
  4. "czy radio z aukcji da się podłączyć do auta z 2001 roku i czy to jest 1DIN lub 2DIN"
    Utworzone przez OnanBarbarzynca w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-09-2013, 21:28
  5. Rozdzielacz LPG LPI Vialle V Gen
    Utworzone przez ArturR_1975 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-09-2011, 10:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory