Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: naprawa skrzyni biegów M32

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar deckboy
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Głogów
    Auto
    ford focus mk3 ST
    Postów
    15

    Domyślnie naprawa skrzyni biegów M32

    Witam.
    Choć jestem posiadaczem auta innego niż alfa romeo a jest nim fiat bravo II z silnikiem 1.4 T-jet 150 koni pełna wersja sport, to jednak jest to auto włoskie i mam nadzieję na przychylność forumowiczów alfa romeo na pomoc w znalezieniu speca od naprawy manualnych skrzyń biegów.
    Problem mam następujący, jak przyspieszam ostro to 2 bieg mi haczy i często zgrzytnie. Jak schodzę w dół z biegami to nie ma problemu z 2 biegiem jak lekko ruszę na 1 biegu i włączę drugi bieg tez jest ok. kłopot zaczyna się przy mocniejszym rozpędzaniu auta. Prawdopodobnie szlak trafił synchronizator 2 biegu i już może i zębatkę lekko uszkodziło. Proszę o pomoc w znalezieniu prawdziwego fachowca od skrzyń manulanych na dolnymśląsku, ewentualnie wielkopolsce lub lubuskim. Chyba że zna ktoś miejsce z częściami do aut włoskich gdzie dostałbym taka skrzynię w idealnym stanie od auta po małym przebiegu. Czekam na pomoc.

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał deckboy Zobacz post
    Proszę o pomoc w znalezieniu prawdziwego fachowca od skrzyń manulanych na dolnymśląsku, ewentualnie wielkopolsce lub lubuskim. Chyba że zna ktoś miejsce z częściami do aut włoskich gdzie dostałbym taka skrzynię w idealnym stanie od auta po małym przebiegu. Czekam na pomoc.
    Na forum 159 był podawany jeden warsztat z Wrocławia:
    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...ml#post1083154

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar deckboy
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Głogów
    Auto
    ford focus mk3 ST
    Postów
    15

    Domyślnie

    Jestem po wstępnej rozmowie z warsztatem ,,MECHANIK" oddział w Bolesławcu który naprawia skrzynie biegów jest to filia zakładu z Wrocławia z ul. Rakowa 40a.
    W sumie to ten sam właściciel który ma firmę w 2 miejscach. Auto będzie odstawione na początku września z racji urlopu. Myślałem nad zakupem używanej skrzyni ale nie będę miał pewności czy trafię na coś dobrego czy na może jeszcze gorszą skrzynię, a skrzynie M32 od Opla są bardzo słabe. Wgłębiając się w temat to i w alfach 159, fiatach bravo II 1.4 T-jet, croma, oplach - astrach, zafirach, vectrach, insigniach dość często są problemy z tą skrzynią i to nawet od przebiegu 60tyś. I niech ktoś mi powie że Włosi robią słabe auta??? to niemiecka skrzynia od GM jest najsłabszym punktem we włoskich autach. Jedynym pocieszeniem jest że moja skrzynia jest cicha a większość właśnie tu narzeka na problem. Myślę że synchronizator 2 biegu poleciał na 100% i już parę razy mi zgrzytnęła to i niech zębatkę wymienią.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar deckboy
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Głogów
    Auto
    ford focus mk3 ST
    Postów
    15

    Domyślnie

    Dzisiaj ostatecznie auto poszło do mechanika na wyciągnięcie skrzyni biegów. Dzisiaj też zostanie skrzynia zawieziona do zakładu naprawiającego manualne skrzynie biegów (zakład znaleziony niedaleko ale tylko dlatego że zna mechanika który mi skrzynie ściąga wezmą ją do roboty, tak to tylko robią skrzynie na Niemcy). Zweryfikują ją co jest nie tak że 2 bieg często haczy lub nawet zgrzyta przy wyższych obr. podczas zmiany z 1 na 2. Jak stwierdzą że są w stanie to zrobić to to robią i dają gwarancję 12 miesięcy a jak stwierdzą że nie to jadę po namierzoną skrzynię biegów używaną z małym przebiegiem. Wg mnie walnięty jest synchronizator 2 biegu. Zobaczymy co w konsekwencji będzie przyczyną tak często źle wchodzącego 2 biegu. Dam znak jak już będzie po operacji autka.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar deckboy
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Głogów
    Auto
    ford focus mk3 ST
    Postów
    15

    Domyślnie

    Po rozebraniu wstępnym skrzyni mechanicy powiedzieli że nie widzą organoleptycznie co jest nie tak ze skrzynią gdyż nie widzą uszkodzeń, mówili że mnóstwo rzeczy musieliby wymienić i bedzie to kosztowało w cholerę kasy a gwarancji nie dadzą żeby chodziła super pięknie. Przykro mi się zrobiło ale miałem namierzoną skrzynkę używaną z anglika o przebiegu 19tyś mil = ok. 32tyś km. Właśnie wróciłem z jazdy próbnej, jeszcze umyją wnętrze komory żeby obsmarowane nie było, założą płytę pod silnik i jeszcze raz sprawdzą wszystkie śruby. Efekt po jeździe = zero haczenia, obojętnie przy jakich obr. dostanie w palnik skrzynia chodzi płynnie i precyzyjnie, wcześniej haczył często 2 bieg i zgrzytał. Przy okazji sprawdzone było sprzęgło, dwumasa, wsztko w idealnym stanie.
    Podchodzę do auta że zawsze ma jeździć jak nówka i tak naprawdę nie ma się do czego czepić. Także auto wyprowadziłem na nówkę z salonu łącznie mnie wyszło połowę nowego Teraz jak uzbieram lewy pieniądz (tak żeby żona nie wiedziała to będę chipa zakładał ze 150 na 180koni.
    Już dawno wybrałem firmę która mi to zrobi = CINSOFT.

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar karmal
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Maserati Ghibli S 3,0 410KM
    Postów
    1,894

    Domyślnie

    Cytat Napisał deckboy Zobacz post
    Po rozebraniu wstępnym skrzyni mechanicy powiedzieli że nie widzą organoleptycznie co jest nie tak ze skrzynią gdyż nie widzą uszkodzeń, mówili że mnóstwo rzeczy musieliby wymienić i bedzie to kosztowało w cholerę kasy a gwarancji nie dadzą żeby chodziła super pięknie. Przykro mi się zrobiło ale miałem namierzoną skrzynkę używaną z anglika o przebiegu 19tyś mil = ok. 32tyś km. Właśnie wróciłem z jazdy próbnej, jeszcze umyją wnętrze komory żeby obsmarowane nie było, założą płytę pod silnik i jeszcze raz sprawdzą wszystkie śruby. Efekt po jeździe = zero haczenia, obojętnie przy jakich obr. dostanie w palnik skrzynia chodzi płynnie i precyzyjnie, wcześniej haczył często 2 bieg i zgrzytał. Przy okazji sprawdzone było sprzęgło, dwumasa, wsztko w idealnym stanie.
    Podchodzę do auta że zawsze ma jeździć jak nówka i tak naprawdę nie ma się do czego czepić. Także auto wyprowadziłem na nówkę z salonu łącznie mnie wyszło połowę nowego Teraz jak uzbieram lewy pieniądz (tak żeby żona nie wiedziała to będę chipa zakładał ze 150 na 180koni.
    Już dawno wybrałem firmę która mi to zrobi = CINSOFT.
    Napisz jeszcze jak cenowo Cię to wyszło

    A co do CINSOFTU - mogę śmiało polecić
    _____________________________
    Jedna AR 159 od 09.2010 do 05.2019

    Łada Niva prod. 2010 w posiadaniu od 02.2017 )

    Aktualnie Maserati Ghibli S

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar deckboy
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Głogów
    Auto
    ford focus mk3 ST
    Postów
    15

    Domyślnie

    1600zł skrzynka (drogo ale naprawdę świeża) 500zł robocizna mechanika.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce TI
    Postów
    321

    Domyślnie

    Odswieze temat bo jestem troche zalamany.
    Regeneracja M32 szacunkowo 4500 pln + robocizna
    Sprzeglo+dwumas kevlarowe oba 2k + robocizna
    jak to mechanik powiedzial zamknie sie w 7500 +- 10%.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    MiTo
    Postów
    231

    Domyślnie

    rozumiem, że powyższą cenę usłyszałeś w ASO? niedorzeczne...

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Cytat Napisał Strzalka Zobacz post
    Odswieze temat bo jestem troche zalamany.
    Regeneracja M32 szacunkowo 4500 pln + robocizna
    Sprzeglo+dwumas kevlarowe oba 2k + robocizna
    jak to mechanik powiedzial zamknie sie w 7500 +- 10%.
    Ocena regeneracji skrzyni bez jej rozbierania to trochę loteria.
    Jeśli w skrzyni nie będzie do wymiany nic więcej poza łożyskami to dość spora cena.
    Zapraszam do nas, ogarniemy temat.
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

Podobne wątki

  1. Naprawa skrzyni biegów 3 miasto
    Utworzone przez damiann w dziale Pomorskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-08-2013, 22:58
  2. Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 09-08-2011, 11:12
  3. wymiana oleju w skrzyni biegów,naprawa zapalniczki
    Utworzone przez szyby1 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-01-2011, 15:16
  4. [145] Regeneracja (naprawa) skrzyni biegów
    Utworzone przez skrzat w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 16-08-2009, 14:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory