Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: 156 opony zimowe pyatnie

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kamien007
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Łęczna
    Auto
    Alfa Romeo 156 3.2 Q2 rok 02 Azzurro Nuvola
    Postów
    689

    Domyślnie 156 opony zimowe pyatnie

    witam zastanawiam się już nad kupnem 2 sztuk zimowych opon bo dwie sztuki mam dobre Fulda Montero 185/65/r15
    i teraz pytanie czy mogę kupić opony szersze 195 albo 205
    obecnie mam r16 205 na aluminiowej feldze lato
    chodzi mi po prostu czy mogę zakupić szersze opony niz mam te dwie 185

  2. #2
    schab
    Gość

    Domyślnie 2 opony zimowe

    Kupić możesz szersze , tylko po co ? W warunkach zimowych większa szerokość opony spowoduje gorszą przyczepność , a chyba nie o to ci chodzi ? Mało tego - sugerowałbym zakup opon tej samej firmy i o tym samym bieżniku . Różne opony na osi tylnej i przedniej mogą przy zmiennych warunkach drogowych dać niepodziewany efekt nad- albo podsterowności .

  3. #3
    adasco
    Gość

    Domyślnie

    Na zime zawsze bierze sie wezsze opony - chodzi o to, zeby lamele lepiej wgryzaly sie w snieg. Chyba, ze nie liczysz na jego jakis obfity opad, to juz jak uwazasz...
    Zreszta Schab dobrze napisal, warto, zeby opony byly tego samego typu i rozmiaru. Ja np. uzywam Debice Frigo - sa tanie, a mimo to spisuja sie nad podziw dobrze w kopnym sniegu i na lodzie, gorzej tylko na mokrym, ale to chyba typowe dla wiekszosci zimowek. A ze te Debice wbrew pozorom sa dobre, mogli przekonac sie uczestnicy ubieglorocznego sylwestra alfaholikow Wiec zawsze mozesz zapytac o niezalezna opinie np. Superjaha czy AR_33, bo widzieli je "w akcji".

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Szczerze polecam Ci na zimę opony nie szersze niż 195, sam osobiście śmigam w zimie na 196/65r15 opony Pirelli SottoZero, jak dla mnie rewelacja szczerze najlepsza chyba opona jaką miałem do tej pory na zimę a przerobiłem masę różnych opon włącznie z Nokianami, im cieższe warunki i im szyciej lecisz tym bardziej pokazują co potrafią, świetnie trzymają kierunkowo w szybkich łukach, zeszłej zimy na Słowacji dały popis, sniegu nasypało że hoho, wyjechaliśmy na 3 auta ze znajomymi, tam gdzie reszta turlała się na łańcuchach Alfa bez problemu wjeżdzała na gołych oponach ;]
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  5. #5
    superglide
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał GrzesiekK. Zobacz post
    nie szersze niż 195, sam osobiście na 196/65r15
    dobre... :-)))))

    ---------- Post dodany o godzinie 14:37 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 14:29 ----------

    Cytat Napisał superglide Zobacz post
    dobre... :-)))))
    Ale żeby było merytorycznie, to służę pewną radą. Z pewnych względów zakupiłem zimówki 4x4. Te opony mają totalnie usztywniony bark, jak się porówna z normalną zimówką, to ta jak bibułka. Wiadomo, że standardowo zimówki są bardziej miękkie, więc jak komuś zależy na właściwościach jezdnych zimą na suchym to polecam taki przewrotny pomysł i zakup zimówek 4x4, różnica w cenie nie jest powalająca.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] QV- opony zimowe
    Utworzone przez gdynianka w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 23-01-2017, 18:36
  2. Opony zimowe 225 50 17
    Utworzone przez misiu7911 w dziale Pozostałe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-09-2013, 21:06
  3. Opony zimowe
    Utworzone przez Liz w dziale 147
    Odpowiedzi: 108
    Ostatni post / autor: 17-12-2012, 08:15
  4. 225/40 R18 - opony zimowe (AR GT)
    Utworzone przez grzybii w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-12-2008, 09:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory