Temat: Auta elektryczne i ogólnie powszechna elektryfikacja

  1. #3131
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    JEST: Giulia Veloce Ti MY21, 166 FL 3.2, BYŁY: 166 2.0TS, 156 1.8TS
    Postów
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Ja przypominam, ze jednak od 2035 bedzie ten zakaz sprzedazy spalinowców, co chyba swiadczy o tym, ze jednak to z waszym zdaniem sie nikt nie liczył.
    Hehe - ciekawe jest to twoje postrzeganie rzeczywistości - jak mógł się ktoś z "naszym zdaniem" liczyć skoro bezpośrednio nie braliśmy udziału udziału w dyskusji?

    No i kto to są ci mitycznie "wy"? Na forum jest sporo różnych osób i każda może mieć trochę inne stanowisko - nie żyj w świecie oblężonej twierdzy (ty kontra inni) .
    Widać, że arbitralne decyzje schlebiają twoim zamordystycznym zapędom - takie zadowolenie fanatyka.



    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Nauka tez ma jednoznaczne stanowisko i was nie chce słuchać.
    Ty i nauka.
    Napisz jeszcze, że Bóg tak chce.

    Nauka ma jakie ma (stanowisko) - ale to coś innego niż te twoje wypociny tutaj.

  2. #3132
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał IRC Zobacz post
    Hehe - ciekawe jest to twoje postrzeganie rzeczywistości - jak mógł się ktoś z "naszym zdaniem" liczyć skoro bezpośrednio nie braliśmy udziału udziału w dyskusji?

    No i kto to są ci mitycznie "wy"? Na forum jest sporo różnych osób i każda może mieć trochę inne stanowisko - nie żyj w świecie oblężonej twierdzy (ty kontra inni) .
    Widać, że arbitralne decyzje schlebiają twoim zamordystycznym zapędom - takie zadowolenie fanatyka.
    1.ja wielokrotnie powtarzalem - nie uwazam, zeby zakaz był potrzebny, po prostu przedstawiam ci fakty.
    2. oczywiscie, ze nie braliscie udziału bezposredniego w dyskusji, tak jak nie bierzecie udziału w dyskusji na temat kazdej jednej ustawy, ktora uchwala czy to krajowy parlament, czy organy UE. Ty wybrałes osoby, które w twoim imieniu w dyskusji uczestniczyli.
    3. no wydarzyło sie, a wy a forum internetowym płaczecie za rozlanym mlekiem i stawiacie sie na pozycji kogo bedziecie, a kogo nie bedziecie traktowac powaznie, chociaz jestescie po przegranej stronie





    Cytat Napisał IRC Zobacz post
    Ty i nauka.
    Napisz jeszcze, że Bóg tak chce.

    Nauka ma jakie ma (stanowisko) - ale to coś innego niż te twoje wypociny tutaj.
    eeee, nie chce nic mowic, ale jutub i spidersweb, czy tam inne pudelki, to nie jest nauka (chyba, ze podaja zrodla naukowe, a nie podają)
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  3. #3133
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    eeee, nie chce nic mowic, ale jutub i spidersweb, czy tam inne pudelki,
    Pudelka nikt tu nigdy nie cytował, choć poziom tegoż wyższy, niż Twój. Przynajmniej rozumieją, czym jest wolny rynek i decyzje konsumentów. Ale tu dyskusja znów się zapętli i podasz nam 30% udział elektryków gdzieś tam w unii nie rozumiejąc, że każdy kraj w unii ma rózne predyspozycje do bycia na siłę zelektryfikowanym.

    Jeśli nie masz elektryka, to czy możesz podać przykłady ze swego żywota produktów nabytych w imię idei, które wygłaszasz? Może nie tankujesz już od dwóch lat jaguara? Może korzystasz z tylko z hulajnóg?

    I nie pisz bzdur, że większość Polakòw mieszka w domach jednorodzinnych ( może w pudelku tak piszą ). Mieszka według różnych szacunków nie więcej niż połowa. Tylko niewielka część z tych domów to nowoczesne budynki spełniające wt2021, czy wcześniejsze 2017. Większość to niedoinwestowane popeerelowskie kloce lub stare chaty na wsiach i małych miejscowościach, których właściciele przez 30 lat nie zamontowali balustrad na balkonach, ale rzecz jasna jebną se fotowoltaike, bo Tomtrz tak mówi. Zejdź na ziemię i popatrz na realia. A te - nie tylko w Polsce, ale i całej unii - mówią o wielce prawdopodobnym wykluczeniu komunikacyjnym ludzi z powodu elektryków. Nie będę już tego tematu rozwijał, boś za głupi, żeby to choćby spróbować zrozumieć. Ekolog - wizjoner za dychę się znalazł.
    Nie chcę Tesli nawet jeśli będzie w rosso i z busso.

  4. #3134
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    Przynajmniej rozumieją, czym jest wolny rynek i decyzje konsumentów.
    aha, czyli w skrócie - moze gadają głupoty, nie ma to nic wspolnego z nauką, ale mówią to co chce słyszeć

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    I nie pisz bzdur, że większość Polakòw mieszka w domach jednorodzinnych ( może w pudelku tak piszą ). Mieszka według różnych szacunków nie więcej niż połowa.
    chłopie, to mozna sprawdzic w 30 sekund. i to jest z najwiekszy z wami problem. Dla was "wydaje mi się" znaczy WIEM. 30 sekund, dosłownie.

    https://polskieradio24.pl/42/273/art...e-badanie-cbos
    według CBOS 54%
    https://bank.pl/wiekszosc-polakow-mi...60&catid=22871
    według eurostatu (troche stare) tez wiekszosc



    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    Tylko niewielka część z tych domów to nowoczesne budynki spełniające wt2021, czy wcześniejsze 2017. Większość to niedoinwestowane popeerelowskie kloce lub stare chaty na wsiach i małych miejscowościach, których właściciele przez 30 lat nie zamontowali balustrad na balkonach, ale rzecz jasna jebną se fotowoltaike, bo Tomtrz tak mówi.
    a po co im fotowoltalika???
    I co z tego, ze zapadniete nory? Prądu nie mają? Nawet tych 1500zł nie musza w wallboxa inwestowac. Ładowarka na 220V w komplecie jest w kazdym aucie. A no tak, zaraz sie okaze, ze ich na balustrady nie stac, ale z jakiegos powodu klepia po 600km dziennie i potrzebuja superchargera
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  5. #3135
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    JEST: Giulia Veloce Ti MY21, 166 FL 3.2, BYŁY: 166 2.0TS, 156 1.8TS
    Postów
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    1.ja wielokrotnie powtarzalem - nie uwazam, zeby zakaz był potrzebny, po prostu przedstawiam ci fakty.
    Hehe - no to chyba inne posty czytamy - argumentujesz popierając zakaz i dopłaty.
    Jesteś zupełnie zbędny jeżeli chodzi o "przedstawianie faktów" - każdy kto chce sobie do nich dotrze.

    Gdybyś nie zauważył, osobiście nie mam nic do elektryków (pewnie sobie kiedyś kupię - np. Alfę z segmentu E w przyszłości) - i to wielokrotnie powtarzam.

    Nie podobają mi się dopłaty oraz przymus. Nie lubię również ludzi, którzy wspierają te obie rzeczy - a już szczególnie bez racjonalnego uzasadnienia - mają mocno zj*any "mind set".


    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Ty wybrałes osoby, które w twoim imieniu w dyskusji uczestniczyli.
    Znów ta gonitwa myśli i ciągoty do odpowiedzialności zbiorowej - takie bolszewickie.

    Równie dobrze możesz powiedzieć, że w "moim imieniu" piSSdzielstwo zrujnowało instytucje państwa polskiego przez ostatnie 8 lat.


    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    3. no wydarzyło sie, a wy a forum internetowym płaczecie za rozlanym mlekiem i stawiacie sie na pozycji kogo bedziecie, a kogo nie bedziecie traktowac powaznie, chociaz jestescie po przegranej stronie
    Hehe - lubię takie urocze stwierdzenia - nie rozumiesz, że przegranej strony tutaj nie ma oraz tego, że zwyczajnie żadnym ekspertem nie jesteś - znów ta wspaniała dygresja/gonitwa myśli nie na temat - pisz, pisz , to się robi śmieszniejsze niż występy upośledzonych umysłowo piSSowców w TV

  6. #3136
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    chłopie, to mozna sprawdzic w 30 sekund. i to jest z najwiekszy z wami problem. Dla was "wydaje mi się" znaczy WIEM. 30 sekund, dosłownie.

    https://polskieradio24.pl/42/273/art...e-badanie-cbos
    według CBOS 54%
    https://bank.pl/wiekszosc-polakow-mi...60&catid=22871
    według eurostatu (troche stare) tez wiekszosc
    No przecież to potwierdza moją wersję. Czytasz, co linkujesz?


    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Nawet tych 1500zł nie musza w wallboxa inwestowac. Ładowarka na 220V w komplecie jest w kazdym aucie. A no tak, zaraz sie okaze, ze ich na balustrady nie stac, ale z jakiegos powodu klepia po 600km dziennie i potrzebuja superchargera
    Za 1500 zł to oni kupują samochód.

    Żałosne Twoje zmagania z rzeczywistością.

    Takie same żałosne, jak tego ekooszołoma położonego na łopatki przez Kennedy'ego:

    https://www.youtube.com/watch?v=O9N8Y67LYcw

    Wy chłopaki wyznający religię klajmat cziendż...


    https://dailyreckoning.com/kill-the-whales/
    Ostatnio edytowane przez Krzyk ; 08-05-2023 o 15:43
    Nie chcę Tesli nawet jeśli będzie w rosso i z busso.

  7. #3137
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał IRC Zobacz post
    Jesteś zupełnie zbędny jeżeli chodzi o "przedstawianie faktów" - każdy kto chce sobie do nich dotrze.
    no z tego co widzę, to jednak wielu ludzi ma z tym potworne problemy. Nawet podsunięte pod nos nie docierają


    Cytat Napisał IRC Zobacz post
    Znów ta gonitwa myśli i ciągoty do odpowiedzialności zbiorowej - takie bolszewickie.

    Równie dobrze możesz powiedzieć, że w "moim imieniu" piSSdzielstwo zrujnowało instytucje państwa polskiego przez ostatnie 8 lat.
    eee, no tak działa demokracja? Wybrani przedstawiciele reprezentuja wiekszosc wyborców. I tak, pissdzielstwo rujnuje instytucje państwa polskiego w twoim imieniu.


    Cytat Napisał IRC Zobacz post
    Hehe - lubię takie urocze stwierdzenia - nie rozumiesz, że przegranej strony tutaj nie ma oraz tego, że zwyczajnie żadnym ekspertem nie jesteś - znów ta wspaniała dygresja/gonitwa myśli nie na temat - pisz, pisz , to się robi śmieszniejsze niż występy upośledzonych umysłowo piSSowców w TV
    Oczywiscie, ze nie jestem ekspertem, ale swoje zdanie buduje na opiniach ekspertów (nie motobieda, hołek, czy pudelki), i te opinie ekspertów, tutaj sukcesywnie powtarzam. W przeciwienstwie do uzywanego po drugiej stronie "wydajemisie".

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    No przecież to potwierdza moją wersję. Czytasz, co linkujesz?
    czy ty z byka spadłeś?? Ponad 50% to twoje "mniej niż połowa"???
    Ostatnio edytowane przez Tomtrz ; 08-05-2023 o 16:00
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  8. #3138
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post

    Takie same żałosne, jak tego ekooszołoma położonego na łopatki przez Kennedy'ego:

    https://www.youtube.com/watch?v=O9N8Y67LYcw

    Wy chłopaki wyznający religię klajmat cziendż...


    https://dailyreckoning.com/kill-the-whales/
    O, nie 13to procentowy udział USA nic nie zmieni (gdyby miał zmienić ten proeko-pan wiedziałby ile, rzuciłby linka albo co). 7 mio procentowy EU nic nie zmieni . Potężny wysiłek podatników - nas, efekt żaden, ale zawsze można zwalić na resztę świata - nie chcącą ratować planety .

    Ten Pan w ogóle jakieś dziwne pytania zadaje- inne to "dlaczego skoro auta na baterię są tak wspaniałe i doskonałe, trzeba ludziom płacić aby ich używali ? "


    " Biuro Sprawiedliwosci Środowiskowej" . Cudnie. Kto nie z nami, ten przeciw nam. Wróg społeczny. Gdzie to już wszystko bylo...

  9. #3139
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    JEST: Giulia Veloce Ti MY21, 166 FL 3.2, BYŁY: 166 2.0TS, 156 1.8TS
    Postów
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Wybrani przedstawiciele reprezentuja wiekszosc wyborców. I tak, pissdzielstwo rujnuje instytucje państwa polskiego w twoim imieniu
    Większość to nie oznacza np. mnie.
    Rujnuje w imieniu swoich wyborców.
    To, że akceptuje demokratyczny wybór, nie oznacza, że ma mój mandat do rujnowania.

    Znów piszesz urocze bzdury.

    W Polsce nie ma mechanizmu odwołania (np. referendum) już wybranych "synów ludu". Cała kadencja bezkarności ich.
    Istnieją kraje w których istotne decyzje (mocno wpływające na całą społeczność) są rozstrzygane poprzez referenda - jak wiesz (ale może nie rozumiesz) tak jest np. w Szwajcarii.

    Tylko w krajach "trzeciego świata" (do jakich, niestety, można zaliczyć Polskę w wymiarze politycznym) wydelegowany poprzez wybory "syn ludu" uzurpuje sobie prawo do każdej decyzji - a taką są np. niekonstytucyjne zmiany w państwo w sposób oczywisty.

    Jeżeli uważasz, że piSS coś robi w twoim zmieniu - to jak rozumiem, po udowodnieniu im przestępstw, dobrowolnie poddasz się karze za ich uczynki, tak?

  10. #3140
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał IRC Zobacz post
    Większość to nie oznacza np. mnie.
    Rujnuje w imieniu swoich wyborców.
    To, że akceptuje demokratyczny wybór, nie oznacza, że ma mój mandat do rujnowania.

    Znów piszesz urocze bzdury.

    W Polsce nie ma mechanizmu odwołania (np. referendum) już wybranych "synów ludu". Cała kadencja bezkarności ich.
    Istnieją kraje w których istotne decyzje (mocno wpływające na całą społeczność) są rozstrzygane poprzez referenda - jak wiesz (ale może nie rozumiesz) tak jest np. w Szwajcarii.

    Tylko w krajach "trzeciego świata" (do jakich, niestety, można zaliczyć Polskę w wymiarze politycznym) wydelegowany poprzez wybory "syn ludu" uzurpuje sobie prawo do każdej decyzji - a taką są np. niekonstytucyjne zmiany w państwo w sposób oczywisty.

    Jeżeli uważasz, że piSS coś robi w twoim zmieniu - to jak rozumiem, po udowodnieniu im przestępstw, dobrowolnie poddasz się karze za ich uczynki, tak?
    Ja nie mam zamiaru wchodzic w polityczne dyskusje, ale fundamentalnie ok, to rozumiem, ze skoro na nich nie głosowałeś, to nie sa twoim rzadem, i w związku z tym, nie bedziesz na przykład płacił podatków, nie bedziesz uznawał wyroków sadów itp itd. Czy jednak nie za bardzo to tak działa? Większosć wybiera dla wszystkich, i wybrani pozniej rzadza wszystkimi. Czy na nich głosowałeś, czy nie, czy tego chcesz, czy nie. Jak swiat długi i szeroki, tak demokracja zawsze działała, a ty właśnie, wymyslasz urocze bzdury
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

Podobne wątki

  1. Pozdrowienia dla Trójmiasta i alfaholików ogólnie!
    Utworzone przez indianinMat w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2018, 23:25
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 21:10
  3. [147] Opinie, ogólnie klika pytań
    Utworzone przez scudettokrk w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 20:52
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory