Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: [147] Chip do 1.9 JTD 8V 115 KM - moja koncepcja na 150+

  1. #1
    Użytkownik Embrion Avatar Przemek07
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    147 1.9 JTD 115 KM
    Postów
    9

    Domyślnie [147] Chip do 1.9 JTD 8V 115 KM - moja koncepcja na 150+

    Witam serdecznie,

    To mój pierwszy oficjalny post tak więc jeszcze raz witam serdecznie i od razu zabieram się za przejście do sedna sprawy.

    Otóż jestem użytkownikiem 147 już od roku dokładnie No ale jakoś nie było czasu aby tu wejść na dłużej, a większość rzeczy dotychczas jak rozrząd, olej, filrty czy wymianę zawieszenia zrobiłem sam. Teraz mam już konkretne pytanie ponieważ przewertowałem naprawdę sporo internetu i nadal nie mam pewności co do swojego toku myślenia.

    O co chodzi? Chodzi o turbosprężarkę, przewiduję jej niedaleki i powolny koniec żywota, a jednocześnie wykorzystując sytuację konieczności wywalenia na nią siana, pomyślałem o lekkim zastrzyku powietrza dla mojego JTD.

    Od razu co mam w planie to umówić się z Cinkiem na chip, jednak zanim to nastąpi to chciałbym poczynić następujące kroki, aby lepiej przygotować silnik pod zwiększenie mocy. Tutaj też spotkałem się z rozbieżnymi opiniami, jedni po chipie na seryjnym turbo mają 140+ KM, a inni powiadają że bez GT1749V nie ma co robić chipa. Oto jak ja to widzę:

    - seryjne regenerowane turbo (moje obecne),
    - intercooler FMIC 550x180x65mm umieszczony centralnie,
    - aluminiowe orurowanie (czy ktoś wie ile i jakich rur będę potrzebował?),
    - mapsensor taki do 2 bar, lub wywalić obecny o ile to możliwe,
    - zaślepić EGR całkowicie,
    - wywalić katalizator,
    - wywalić DPF

    No i też mam problem z tym DPF, czy on w ogóle występuje w wersji 115 KM? Zdania są rożne, a sam szczerze nie mam pojęcia. No i co później z dolotem? Zostawić serię czy modyfikować? Czytałem też że mokre filtry załatwiają mapsensor na amen w tym układzie.

    Z góry dziękuję za rzeczowe i konkretne odpowiedzi oraz najważniejsze opinie.
    Nie jestem jakiś pazerny na każdy kucyk, ale wiadomo im więcej, tym lepiej. Chciałbym dojść pod 160 KM i wiem że to dużo, no ale zobaczy się.

    Pozdrawiam, Przemek.

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar weloo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Rzeszów, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce
    Postów
    607

    Domyślnie

    obie sprężarki (115KM i 140KM) należą do serii GT1749V
    Twoje auto nie ma DPFa

    Jak już musisz robić customa i wybrałeś tunera to polecam porozmawiać z nim najpierw na temat modyfikacji
    bo moze doradzi Ci jakieś sprawdzone rozwiązanie, zamiast eksperymentować na Twoim tworze
    Diagnostyka i modyfikacje softów; CHIPTUNING DPF EGR VSA TVA SCR info @ marcin [ małpa ] firma.xin.pl

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Myślenice
    Auto
    Stilo JTD 8v 192KM/384NM, 156 TI 2.4 JTD 20v 280KM/554NM, 159 2.4 Q4 Ti 301KM/630NM
    Postów
    450

    Domyślnie

    Najsensowniejszy przepis z zapasem:
    - Turbo od 16v 140KM GT1749VB
    - FMIC ten co pisałeś
    - Mapsensor musi być więc zmiana na 3 Barowy
    - Przy swapie turbo zrobić DP zamiast pierwszego kata i możne go połączyć z resztą wydechu w fabrycznym miejscu. Reszty wydechu nie musisz ruszać gdyż nie przyniesie to jakiś mega korzyści.
    - Dolot seria i tu mulisz MAF (przepływka) z Map sensorem.

    Na takim setupie możesz spokojnie liczyć na 170KM+ i przy sensownym rozłożeniu momentu nie musisz wzmacniać sprzęgła.
    SCYZ-GUM , Myślenice , 3-go Maja 22
    Modyfikacje Mechaniczne, Serwis, Sprzedaż AR

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    to nie było pomylenia maf z map, on po prostu nie ma pojęcia o czym pisze a chce świat wojować.

    zostaw auto u tunera, niech zrobią, zapłać i jeździj. albo nie wyjdzie z tego nic dobrego.

  5. #5
    Użytkownik Embrion Avatar Przemek07
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    147 1.9 JTD 115 KM
    Postów
    9

    Domyślnie

    Dziękuję za wskazówki, porady i informacje na temat DPF szczególnie. Mimo iż spędziłem sporo godzin pracy pod swoją 147 to na prawdę nigdy nie zastanawiałem się nad tym czy mam DPF czy nie, ponieważ nawet o tym nie myślałem - zaglądałem tam w innym celu.

    Rozmawiałem już Cinkiem i jak się okazuje mój pomysł nie jest wcale zły, co ważne dostałem już rzeczowe informacje na temat tego co zrobić, a czego nie robić. Ogólnie już wiem że zostaję przy seryjnym turbodoładowaniu i modyfikacji tylko układu IC i sterownika.

    Niestety nie mogę przejść obojętnie obok komentarza siewcu ponieważ rzeczową odpowiedzią, sugestią czy doradztwem tego nazwać nie potrafię. Zgadzam się co prawda do pomyłki z MAP i MAF sensorem, ale nikt nie rodzi się z wiedzą i doświadczeniem w zadanej dziedzinie.

    Cytat Napisał siewcu Zobacz post
    to nie było pomylenia maf z map, on po prostu nie ma pojęcia o czym pisze a chce świat wojować.
    To bardzo miło z Twojej strony że wiesz lepiej ode mnie czego chcę. Przyszedłem tutaj zapytać ludzi z doświadczeniem ponieważ zdaję sobie sprawę z tego iż mnie tego doświadczenia brak. Jednak nie dam sobie powiedzieć że nie mam pojęcia o czym piszę, bo gdyby tak było zapewne zaproponował bym dla siebie jakiś abstrakcyjny zestaw modyfikacji który nie miałby nawet szans zadziałać, a ten który zaproponowałem ma bardzo spore szanse na poprawną pracę zgodną z przewidywaniami - oczywiście z drobnymi modyfikacjami. Każdy człowiek ma jakieś konkretne wyspecjalizowane umiejętności, możliwe także że kiedyś Ty zapytałbyś mnie o coś, a ja mógłbym Ci powiedzieć że jak się nie znasz to spadaj, lub się naucz bo ja mam to gdzieś ponieważ ja już to wiem. Idąc Twoim tokiem myślenia można by założyć że dziś mieszkalibyśmy w gliniankach lub tandetnych szałasach, bo nikt sam nie mógł by się odważyć do użycia kamienia do zbudowania stabilnego domu z czystej kreatywności i chęci jakiegokolwiek rozwoju. Tak samo dodam iż Twoja wypowiedź jest mało motywująca do udzielania się na forum przez nowych, nieraz mniej doświadczonych użytkowników.

    Wracając do tematu przewodniego myślę iż resztę konwersacji na temat modyfikacji mojej 147 będę prowadził już z samym Cinkiem ponieważ nie spodziewałem się tak szybkiej i rzeczowej pomocy z jego strony, a już szczególnie w niedzielę. Jeszcze raz bardzo dziękuję Panowie za pomoc i porady. Pozdrawiam, Przemek.

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    KWA
    Auto
    2 x Giulietta 1.4tb i 1.75qv, GT 3.2v6
    Postów
    373

    Domyślnie

    Tak jak ci cinek powiedział, duzy ic i soft i tyle. Ja z tego silnika na seryjnym icku miałem 156km i 342nm.

  7. #7
    Użytkownik Ogier Avatar Lukano
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD by Cinsoft
    Postów
    159

    Domyślnie

    Ja z seryjnych 120 po samym sofcie mam 150 km. Niedługo sprawdzę ile uda się dodać po dodaniu frontowego IC.

Podobne wątki

  1. Cup Holder - Alfa 156 - zamysł i koncepcja
    Utworzone przez maciaba w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 71
    Ostatni post / autor: 02-09-2020, 16:56
  2. 156 1.9 JTD 105KM , co to może być za Chip ?? JET-W Common Rail (Niemiecki Chip)
    Utworzone przez Tiestosclublife w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-04-2012, 12:23
  3. chip
    Utworzone przez zibi_rossi w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-04-2010, 12:35
  4. [145] Chip
    Utworzone przez grzesiek87 w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-01-2009, 17:57
  5. Chip w 1.9 JTD
    Utworzone przez RAQ w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-12-2008, 18:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory